999 rezultate për

vv-se

Vllasi: Edhe anëtarë të VV-së janë përfshirë në planin e vrasjes time Janë bërë gati 5 muaj që kur avokati i njohur kosovar, Azem Vllasi u plagos me armë zjarri në banesën e tij. Deri më
Musliu e turpëron Haradinajn, thotë se po binte në rrjetën e merimangës të VV-së Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu në fjalimin e saj në Parlamentin e Kosovës ka thënë se nuk mund ta pranojë që LDK-ja
Krasniqi ndaj VV-së: Shkaktoni dhimbje për kënaqësi sadiste Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA për Kosovën,Jakup Krasniqi, ka reaguar pas përleshjes së dy deputetëve, Frashër K
Thaçi i reagon kandidatit të VV-së, të papranueshme deklaratat kundër Izraelit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dënon gjuhën e nxitëse kundër popullit dhe shtetit të Izraelit Zyr
Ja mendimi i VV-së e LDK-së për dialogun Partitë opozitare në Kosovë kanë pikëvështrime të ndryshme lidhur me mundësinë e krijimit të një Ekipi të Unitetit, për
EKSKLUZIVE/ Sejdiu flet për afërsinë me Kurtin, tregon nëse do t'i bashkohet VV-së Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës në të cilën u zgjodh kryeministër Ramush Harad
Deputeti i VV-së: Se prisja që PAN do ta poshtëronte vetveten Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili ka ironaizuar me mospjesmarrjen e deputetëve të PAN-it në seancë. Ai ës
Kandidati i VV-së për kryetar të Mitrovicës, u uron Bajramin kundërshtarëve Kurban Bajramin, i cili festohet nesër, e ka uruar edhe kandidati i Vetëvendosjes, për kryetar të Mitrovicës, Fehmi Fera
Reagon LDK ndaj VV-së: Ju po na luteni për bashkëqeverisje Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, bajram Gecaj ia ka kujtuar Lëvizjes vetëvendosjes se këta të fundit po u luten
Zyrtari i VV-së: Nuk dimë asgjë rreth rastit të bashkëshortes së Blerand Stavilecit Partia Demokratike e Kosovës ka akuzuar drejtpërdrejt Lëvizjen Vetëvendosje në lidhje me sulmin fizik që i është bërë ba
Deputeti i VV-së mohon akuzat, tregon se ku ndodhen aktivistët Deputeti i Lëvisjes Vetëvendosje Fisnik Ismaili ka reaguar ndaj akuzave të PDK-së në lidhje me sulmin ndaj bashkëshortes
Deputetja e VV-së akuza të rënda ndaj prokurorit Sylë Hoxha Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Shqipe Pantina është shprehur e pakënaqur me luftimin e krimit në Kosovë. Ajo drejtua
Publikohet lista e VV-së me emrat e kandidatëve për Asamble në Gjakovë Lëvizja Vetëvendosje ka bërë publike listën me emrat e 38 kandidatëve për Asamble Komunale në komunën e Gjakovës. Kët
Aktivistë të VV-së dhe AAK-së i bashkohen PDK-së në Klinë Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Klinë, sot i janë bashkuar një grup i aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe A
Avni Zogiani kandidat i VV-së për kryetar të Fushë Kosovës Avni Zogiani është caktuar kandidat i Vetëvendosjes për kryetar të Fushë Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga faqja zy
Lirohen nga arresti shtëpiak aktivistët e VV-së Avokati Tomë Gashi u shpreh se katër aktivistët e VV-së, të akuzuar për sulm ndaj Kuvendit të Kosovës janë liruar nga ar
Ky është kandidati i VV-së për komunën e Vushtrrisë Besim Muzaqi është kandidat i VV-së për Vushtrri Besim Muzaqi do ta jetë kandidati i Lëvizjes për komunën e Vushtrrisë,
Haskuka, kandidat i VV-së për kryetar në Prizrenit Mytaher Haskuka është kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, në zgjedhjet lokale të 22 tetorit.
Zeka akuzon krerët e VV-së: Po perdorin strategjinë e Millosheviçit Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se krerët e Vetëvendosje po e përdorin strategjinë e Sllobodan Millo
Deputeti i LDK-së i propozon LAA-së dhe VV-së një "kurth" për PAN-in Deputeti i LDK-së, Arben Gashi sot, pasi dështoi seanca konstituive e Kuvendit në mungesë të koalicionit PAN, ai i bëri