999 rezultate për

vv-se

Kjo është data kur deputetët e VV-së do të dalin para gjykatës Pas shumë dështimeve për të siguruar praninë e tyre në sallën e gjykimit, Gjykata Themelore në Prishtinë e ka caktuar se
Haradinaj: Deputetët e VV-së të paraqiten në gjykatë Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka komentuar arrestimin e deputetëve të Vetëvendosjes sot para Kuvendit. Ai k
Nesër deputetët e VV-së dalin para gjykatës Katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje do të paraqiten nesër para Gjykatës Themelore të Prishtinës për rastin e hedhjes
Abrashi reagon pas videos së VV-së: Prishtina tashmë ka kryetar të ri! Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka reaguar pas publikimit të videove të cilat tregonin se si
Ish-anëtari i VV-së konfirmon transportin e votuesve në ditën e zgjedhjeve Ish-anëtar i VV-së në Pejë, Arton Muhaxheri, ka konfirmuar se Vetëvendosje organizon transportin e votuesve në ditën e
Dramë edhe në Prizren: Vetëm 53 vota ndajnë kandidatët nga njeri-tjetri Wshtë e pabesueshme ajo që po ndodh në Prizren ku kandidatët e PDK-së dhe VV-së ndryshojnë vendet me njeri-tjetrin në pa
Qosja: Dënimi i aktivistëve të VV-së, një masakër juridike! Akademiku Rexhep Qosja e ka quajtur masakër juridike vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë për dënimin e katër akti
E FUNDIT/ Dënohen me burg aktivistët e VV-së, kaq vite burg ka deputeti Frashër Krasniqi Gjykata Themelore e Prishtinës ka dënuar me burg aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje duke i shpallur fajtorë. Deputeti
Surdulli padit për shpifje kandidaten e VV-së për asambliste Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Kamenicës, Shaip Surdulli, ka mohuar kategorikisht se i është
Zyrtari i VV-së: Vetëvendosja s’duhej ta përkrahte Bahtirin! Një zyrtar i Vetëvendosjes ka mbetur i habitur me vendimin e partisë së tij për të mbështetur Agim Bahtirin në balotazh.
Në këtë ditë shpallet vendimi për aktivistët e VV-së Vendimi për katër aktivistët e Vetëvendosjes të akuzuar për terrorizëm do të shpallet më 17 nëntor. Sot është mbajtur
LDK mbështet kandidatin e VV-së në Kaçanik Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kaçanik ka mbajtur takim me kryetarët e nëndegëve ku është konfirmuar mbësht
Osmani paralajmëron rrëzimin e qeverisë në pranverë Deputetja më e votuar femër e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani është shprehur e habitur me reagimin
Zeka e quan "lopë" një deputet tjetër të VV-së, për pak shpëtoi nga grushtimi i radhës Deputetët Milaim Zeka dhe Fisnik Ismaili janë përplasur sot në mbledhjen e Komisionit për Administratë Publike, Qeverisj
Rezultati i VV-së suprizon në Kaçanik Komuna e Kaçanikut tashmë ka të numëruara mbi 91 përqind të votave nga KQZ-ja. E kjo komunë pritet t’i hyjë balotazhi
Fushë-Kosova po dominohet nga kjo parti Vazhdojnë të dalin rezultatet për Komunën e Fushë-Kosovës. Sipas të dhënave të siguruara në terren nga Albeu.com mësohet
Garë e fortë në Vushtrri, 3 kandidatë në garë Vazhdojnë të dalin rezultatet për Komunën e Vushtrrisë. Sipas të dhënave të siguruara në terren nga Albeu.com mësohet se
Sulmohet deputeti i Vetëvendosjes Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sonte rreth orës 20 është sulmuar me gurë e shishe deputeti dhe Drejtuesi i Shtabit
Kandidati i VV-së bën një pyetje për paradën LGBTI Derisa sot është organizuar një paradë e komunitetit LGBTI e cila është paralajmëruar para një jave, reagime të ndryshme
EKSKLUZIVE/ Qeriqi reagon: Nuk jam tradhëtar e as i VV-së, ja kontributi im për veteranët Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Një grup i veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), sot, kanë protestuar