999 rezultate për

vv-se

Pse nuk i pranon dorëheqjet Kryesia e Vetëvendosjes? Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), pas një mbledhjeje, që ka zgjatur rreth pesë orë ka dalë me një qëndrim për dorëh
E megjithatë Dardani i del në mbrojtje Albin Kurtit Deputeti i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas shqiptimit të dënimeve për katër deputetët e VV-së. Për Molliq
Sot Ymeri del para mediave Lëvizja Vetëvendosje ka thirrur një konferencë për media për sot në orën 15:00. Sipas njoftimit të shkurtër, në konfe
Albin Kurti flet pas lirimit nga paraburgimi Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur menjëherë pas lirimit nga Qendra e Paraburgimit në Lipjan. Kur
Deputetja e VV-së jep tendenca se nuk e voton shfuqizimin e Gjykatës Speciale Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka kërkuar nga presidenti Hashim Thaçi që të japë dorëheqje. Sipas saj, duke
VV e akuzon gjyqtarin Kalludra për fashizëm Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, ka thënë se gjyqtari i grupit të deputetëve të VV-së, Beqir Kalludra po vepron
Zgjedhjet për kryetar të VV-së në shkurt Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendsje. Kryesuesi i Këshillit të përgjithshëm, Hydaj
Vetëvendosje shpall zgjedhjet për kryetar të partisë Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes në mbledhjen e saj të 31-të, ka vendosur për shpalljen e zgjedhjeve për kryetar
Erzen Vraniqi i VV-së pyet publikisht Molliqajn Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Erzen Vraniqi, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook një koment rreth intervistës
Ibrahimi për deklaratat e deputetit të VV-së: Ky është fundi i Molliqajt Analisti i çështjeve politike, Ilir Ibrahimi nëpërmjet një postimi në Facebook ka komentuar deklaratat e deputetit të Lë
Deputetja e VV-së, fjalë të mëdha për Albin Kurtin Deputetja e Vetëvendosjes, Fatmire Mulhaxha Kollçaku përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, ka thënë se Albi
Molliqaj i kërkon Kurtit që të mos kandidojë për kryetar të VV-së Shtatë orë ka zgjatur mbledhja e Kryesisë së VV-së, por askush nga zyrtarët e VV-së – përjashtuar kryetarin Visar Ymeri
Ismaili thumbon LDK-në pas përfundimit të mbledhjes Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së Vetëvendosjes, ka reaguar edhe Fisnik Ismaili. “Në Vetëvendosje s’ka karr
Dorëhiqen Shpend Ahmeti e Dardan Sejdiu? Shpend Ahmeti ka pohuar më herët para mediave se në mbledhjen e Kryesisë së Vetëvendosjes po mbahen diskutime normale, m
Zëdhënsja e VV-së thotë se ka komplot në parti Njëra prej zëdhënëseve të Vetëvendosjes, Tinka Kurti, ka thënë se publikimi i komunikimeve ku Aida Dërguti është bërë me
Aktivistët e VV-së kritikojnë Ismailin por ky i fundit u reagon ashpër Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Fisnik Ismaili ishte nga të paktët nga ky subjekt që i doli në mbrojtje deputetes Ai
Thyerjet brenda VV-së, pasi foli Aida Dërguti Dalja në skenë e ofendimit që e kishte bërë deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Aida Dërguti, ndaj deputetit tjetër
Vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe
Deputetja e VV-së e akuzon Veselin për vrasje Në seancën e sotme në Kuvend pati përplasje mes deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millaku dhe kreut të Kuvendit, Kadri V
Deputetët e VV-së sot dalin para gjykatësit Kalludra Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj – Bujupi dhe Faton Topalli do të paraqiten në gjykim për hedhje të gazit në K