999 rezultate për

vv-se

Deputetët e VV-së s'do të gjykohen nga Departamenti i Krimeve të Rënda Deputetët e VV-së të akuzuar për gazin lotsjellës nuk do të gjykohen nga Departamenti i Krimeve të Rënda. Dy deputete
Postimi i Adriatik Kelmendit që e bëri deputeten e VV-së ta sulmojë Adriatik Kelmendi, autor i emisionit Rubikon dhe aksionar i një kompanie reklamash, ka ofenduar deputetët e Kuvendit të
Deputetja e VV-së përmend dy deklarata kundërthënëse të Delawie Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Besa Baftiu, është shfaqur kritike ndaj ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Greg Delwai
Ky është kallëzimi penal ndaj Hashim Thaçit (FOTO LAJM) Lëvizja Vetëvendosje e ka bërë publik kallëzimin e paralajmëruar penal ndaj presidentit Thaçi. Sipas VV-së, ky kallëzim
Gashi kërkon nga shkalla e dytë lirimin aktivistëve të VV-së Avokati Tomë Gashi, i cili mbron deputetin e VV-së, Frashër Krasniqi, ka deklaruar se shkalla e dytë e ka rastin që të p
Fisnik Ismaili shpjegon pse e respektoi himnin e Kosovës në Parlament (FOTO) Ngritja në këmbë e disa deputetëve të dorëhequr të Lëvizjes Vetëvendosje, ngjalli shumë reagime, sidomos pasi dihej qënd
Digjet ndërtesa ku jeton Albin Kurti, deputeti i VV-së shkon në vendngjarje Gjatë ditës së sotme është përfshirë nga flakët një banesë në ndërtesën ku jeton edhe Albin Kurti. Mësohet se në bane
Asambleisti i VV-së sulmon drejtorin e Shpend Ahmetit Kuvendi Komunal i Prishtinës ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme për cilësinë e ajrit në Prishtinë. Në këtë mbledhje
E pandershme të flitet për skandalet seksuale të VV-së në kuvend Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Sami Kurteshi tha se po tentohet të relativizohet kërkesa për interpelancë lidhur me gj
Zyrtari i VV-së: Molliqaj është i paaftë për të menduar Elvis Hoxha, ka kritikuar ashpër Dardan Molliqaj dhe deklaratat e tij për largimin e grupit të dorëhequrve nga Lëvizja V
Publikohet lista e pagave të aktivistëve të dorëhequr të VV (FOTO) Dhjetëra aktivistë të cilët u dorëhoqën nga Lëvizja Vetëvendosje, po përballen me kritika nga tashmë ish-bashkëpartiakët
Flet aktivistja e VV-së: Këta janë 5 ngacmues seksual, ja mesazhi për Albin Kurtin (FOTO) Kordinarja e Qendrave të VV-së, Teuta Rrusta gjatë ditës së sotme ka dhënë përgjigje edhe kontratat edhe për ngacmimet
Zëdhënësi i VV-së: Do të më shani por nuk rri me servilë, jap dorëheqje Ka dhënë dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje edhe zëdhënësi i kësaj partie, Shkodran Hoti. Ai përmes një statusi të gjatë
Kurti përgjigjet shkurt për mediat: Diskutimet vazhdojnë Pas mbledhjes së Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, i nominuari i vetëm për kryetar të kësaj partie, Albi
Mbledhja në Vetëvendosje pritet të zgjasë deri në orën 22:00 Kryesia qendrore dhe Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje janë duke mbajtur mbledhjen e përbashkët. Takimi që ka
Në këtë datë Albin Kurti bëhet kryetar i VV-së Lëvizja Vetëvendosje më 21 janar do të zgjedhë kryetarin e ardhshëm. Albin Kurti edhe zyrtarisht është i vetmi kandidat
Qëndron Kastrati del sot para Kryesisë së VV-së në Kamenicë Bajram Mavriqi, kryetar i VV-së në Komunën e Kamenicës ka thënë për KALLXO.com se sot kryesia e VV-së në Kamenicë do të
Qendrat e VV-së duan kthimin e anëtarëve të dorëhequr U kërkua që zgjidhja e problemeve të bazohet në statutin e Lëvizjes Vetëvendosje Njëzet e shtatë përfaqësues të Qendrave
Thaçi: Kurti të mos tërhiqet nga gara në Vetëvendosje Për analistin e ish-drejtorin e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Jusuf Thaçi, dorëheqjet e njëpasnjëshme nga pozitat e l
Dorëheqjet në VV kanë për qëllim ta detyrojnë Kurtin të tërhiqet nga gara për kryetar Analisti politik, Jusuf Thaçi, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se dorëheqjet e zyrtarëve të lartë të Vetëvendo