999 rezultate për

vv-se

Deputetja e VV-së akuzon Thaçin se ua “vodhi” mysafirët nga Presheva "Sikur LV të mos e kishte organizuar këtë tryezë, Thaçi kurrë nuk do t’i kishte ftuar në takim..." Kështu është shprehur
U nis për pushime në Shqipëri, arrestohet në kufi aktivisti i VV-së Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje Shkelqim Morina është arrestuar në kufirin me Republikën e Shqipërisë, derisa shkonte
Veseli bën spektakël nga foltorja, i lexon VV-së libër Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, në seancën e sotme tregoi se e ka blerë një libër në panair që titullohet “Si vdesin demo
Plas skandali/ Zyrtarët e VV-së afera të stilit "Pronto" Nexhat Kryeziu dhe Liridon Latifi, kanë planifikuar dhe zbatuar një skemë të prishjes së një konkursi për dhënien me qir
Ish-deputeti i VV-së përqafohet me Memli Krasniqin Përshëndetje e ngrohte dhe tejet mall i ngjante sot përshëndetja mes deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe ati
PSD braktis punimet e Kuvendit Komunal Asamblistët e Partisë Socialdemokrate bashkë me partnerët tjerë të koalicionit, pa Vetëvendosjen, kanë lëshuar sallën e
Tensione midis VV-së dhe PSD-së, përleshen fizikisht aktivistët e dy subjekteve Largimi i shumë aktivistëve dhe zyrtarëve nga Lëvizja Vetëvendosje, dhe krijimi i një partie të re nga të pakënaqurit, k
Kurti takon politikanin serb, tregon se për çfarë biseduan Kryetari i VV-së, Albin Kurti ka njoftuar se është takuar me Çedomir Jovanoviç, politikanin serb për drejton Partinë Dem
Shpendi nuk ndahet nga e kaluara, ende lëvdon drejtorat e VV-së Kryetari i Prishtinës, njëherit dhe kryetari i sapo zgjedhur i PSD-së Shpend Ahmeti, thotë se partia që ai tashmë udhëhe
Arrestohet aktivisti i VV-së në kufi Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se është arrestuar aktivisti Egzon Balaj sot derisa po kalonte në kufirin me Republikën
Deputeti i VV-së: Ukshin Hoti ka qenë gjallë kur dolëm nga burgu Deputeti i Vetëvendosjes, Liburn Aliu ka kërkuar që Serbia të bëjë zbardhjen e fatit të të pagjeturve, kurse në mënyrë t
Degjeneron fjalori në Kuvend, Veseli ofendon rëndë deputeten e VV-së Deputetja e VV’së Drita Millaku ka sfrytëzuar fjalën e saj sot në seancën e votimit të projektiligjit për gjykatat në Ku
Matoshi: Deputetja e VV-së gënjen pa iu dridhur qerpiku Këshilltari politik i kryeministrit të Republikës, Ramush Haradinajt, Halil Matoshi ka thënë se Lëvizja “Vetëvendosje” p
Zeka: Gënjeshtër e kulluar, turp për Vetëvendosjen Deputeti i Nismës Social Demokrate, Milaim Zeka, ka reaguar ashpër ndaj deputetes së VV-së, Fitore Pacolli. Zeka e quan
Deputetja e VV-së jep lajmin e keq për liberalizimin e vizave Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka folur për një takim që ka zhvilluar Komisioni për integrime evropia
Apeli hedh poshtë kërkesën e prokurorisë për deputetët e VV-së Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit nda
Deputeti i VV-së frikësohet nga pasojat e dëbimit të shtetasve turq Deputeti i Vetëvendosjes Sami Kurteshi tha sot dëbimi i gjashtë shtetasve turq do ta vonojë liberalizimin. Sami Kurte
Deputetja kërkon që prokuroria të hetojë Hashim Thaçin Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu, ka kërkuar nga Prokuroria e Shtetit të merret me Hashim Thaçin pa akuzave që ka bërë
Kamishi i PDK-së i reagon VV-së për Gjuriqin, harron që dje u formua edhe Asociacioni Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, pas arrestimit të Marko Gjuriq, ka lavdëruar punën e Policisë së Kosovës. Ndërkaq, a
Gjykata i lë të lirë 7 deputetët e VV-së që hodhën gaz në Kuvend Gjykata Themelore e Prishtinës ka liruar shtatë deputetët e VV-së që hodhën gaz lotsjellës në seancën e të mërkurës, gja