999 rezultate për

vv-se

VV i "dogji" urat me të gjithë, tani i duhet LDK për koalicion Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje Fatmire Kollçaku ka deklaruar se partia e saj përjashton çfarëdo mundësie të lidhje
Ish-deputeti i VV-së: Do ta zbardhim rastin Dehari pasi të marrim pushtetin Dje ishte edhe dita e fundit për zyrtarizmin e koalicioneve parazgjedhore në mes të subjekteve politike. Një koalici
Mimoza i bashkohet VV-së, kurse Ilir Deda tregon se nuk shkon me ta Deputeti, Ilir Deda përmes një shkrimi të gjatë ka treguar arsyen se pse nuk do të shkojë në lëvizjen Vetëvendosje me Mi
LVV-së dhe LDK-së ua ka qejfi koalicionin por asnjëra nuk e lëshon kryeministrin Ende pa u caktuar ndonjë datë për zgjedhjet e reja partitë politike në Kosovë kanë nisur t’i shpërfaqin preferencat e ty
Një mysafir i paftuar në samitin e Berlinit, shikoni vendimin e VV-së Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar protestë. Kësaj radhe, protesta është para Zyrës së Kancelarës së Gjermanisë në
Molliqaj dhe deputetja e VV-së zihen për Hashim Thaçin Edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, lidhur me mo
U dërgua në spital, reagon për herë të parë Albin Kurti Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje po vazhdon të kurohet në klinikën infektive për shkak të një infeksioni gripal. Ndërkaq, pa
Gjykata merr vendimin për kërkesën e VV-së: Aida qëndron në detyrë Gjykata Kushtetuese ka vendosur lidhur me kërkesën e deputetëve të Vetëvendosjes për shkarkimin e Aida Dërgutit nga post
Qesharake, kush janë deputetët e VV-së që merren me xhindet e Burdushit Deputeti i Kosovës, nga Nisma Socialdemokrate, ka vazhduar me hedhjen e akuzave ndaj Lëvizjes Vetëvendosje. Në Kuvend
Deputeti i VV-së sulmon Molliqajn Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka folur për raportet me Partinë Socialdemokrate në komunën e Prishtinës
Deputeti i VV-së reagon pas gënjeshtrës të Serbisë Sot mediat serbe kanë shkruar se shteti i Grenadës kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. “Shteti i Grenadës
Frashër Krasniqi tregon nëse u grushtua me deputetin e VV-së Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka demantuar raportimet e mediave për një konflikt fizik me Xhelal
Kjo është arsyeja pse policia do të arrestojë asambleistin e VV-së Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe asamblisti Egzon Azemi ka deklaruar se prokuroria ka lëshuar fletë-arrest ndaj tij
Asambleisti i VV-së: Policia po më pret për të më arrestuar Asamblisti i Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës, Egzon Azemi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Policia po
Të gjithë kundër Thaçit, drejtues të VV-së i bashohen protestës (FOTO LAJM) Drejtues të Vetëvendosjes i janë bashkuar protestës së thirrur prej tyre kundër planit Thaçi-Vuçiç për ndarjen e Kosovës
Kjo parti i bashkohet protestës së VV-së Dega e AKR-së në Mitrovicë dhe në Vushtrri do të marrin pjesë në protestën e Vetëvendosjes që pritet të mbahet nesër në
Deputeti i LDK-së merr pjesë në protestën e VV-së, thotë se nuk është me asnjë parti Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në protestën e organizuar nga Vetëvendosje të shtunën
Djali i zyrtarit të LDK-së bën thirrje për bashkim në protestën e VV-së Djali i ish deputetit të LDK-së Smajl Hajdarit, Shpëtim Hajdari ka akuzuar Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin si një p
Deputetja e VV-së konsumon produkte serbe, a është kundër Albin Kurtit? Kur nuk janë në atdhe, zyrtarët e Vetëvendosjes me gjasë kanë tjera parime. Shumë fushata kundër produkteve serbe, me th
Deputetja e VV-së nga Facebook proteston kundër Thaçit Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka hyrë në Facebok dhe kërkon që presidentit Hashim Thaçi t’i ndalohet