999 rezultate për

vula

Qytetarët e Maqedonisë reagojnë kundër vulave kosovare Qytetarët e Maqedonisë reagojnë kundër vendosjes së vulave të vendosura nga autoritetet doganore të Kosovës në pikat kuf
Koncertet live “djersitin” Gjyste Vulaj Edhe pse është shkruar se disa nga këngëtarët e muzikës komerciale i ka zënë kriza për koncerte, një këngëtare e cila nu
Kusari: Edhe aktualisht reciprociteti vazhdon Pavarësisht mocionit për marrjen e masave reciproke në raport me mallrat serbe, të miratuar të mërkurën në Kuvendin e Ko
Vulat nuk janë kusht për BE? Vulat nuk janë kusht për BE? 11:58 / 25.11.2011 Shpërndaje Kreu i ekipit negociator serb për bisedime me Prish
Gjyste Vulaj këngëtarja më e pasur shqiptare? Këngëtarja shqiptare nga Mali i Zi Gjyste Vulaj bën pjesë tek këngëtaret shumë të pasur. Sipas asaj që vetë këngëtarja t
Bosnja njeh vulat e Kosovës Bosnjë e Hercegovina pranon vulat doganore të Republikës së Kosovës. Për këtë vendim është njoftuar zyrtarsisht Ministri
Prishtina kërkon sqarime nga Brukseli Kosova do t’i kërkojë sqarime Brukselit me 27 e 28 shtator kur do të mbahet dhe raundi i radhës i dialogut mes Prishtinë
BE: Kosova është një njësi doganore Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiç, ka thënë në Bruksel se EULEX-i ka filluar ta zbatojë marrëveshjen e a
Vulat dhe formularët do të mbesin - Republika e Kosovës Involvimi i KFOR-it dhe EULEX-it, është i domosdoshëm në pikat kufitare në Kosovë, me fillimin e zbatimit të marrëveshje
Bosnja pranon vulat e Kosovës Pas Sërbisë edhe Bosnja pranon vulat doganore të Kosovës. Këshilli i Ministrave të Bosnjë e Hercegovinës ka dhënë mirati
Stefanoviç: Vula doganore nuk është asgjë “Vula me nënshkrimin “ Dogana e Kosovës” nuk paraqet absolutisht asnjë element të të ashtuquajturit sovranitet dhe shtet
BE mirëpret marrëveshjen e vulave Bashkimi Europian ka mirëpritur dhe përshëndetur arritjen e kompromisit për doganat në mes të palës kosovare e asaj serb
Përfundon takimi Kosovë-Serbi Ka përfunduar raundi i 6 i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, që nisi mëngjesin e sotshëm në Bruksel, nën ndërmjetësimin
Serbia pranon vulat e Kosovës Në raundin e 6 të bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë që po mbahet në Bruksel, Serbia ka pranuar vulat e Kosovës. Në
Kacin: Pa vulat s’ka Europë Serbia do ta ketë të vështirë integrimin në strukturat evropiane, pa zgjidhjen e çështjes së vulave me Kosovën. Kështu
Vazhdon dialogu Në raundin e sotëm të bisedimeve ndërmjet delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel, pritet që të arrihet komprom
Vulat pjesë e bisedimeve Burime ndërkombëtare bëjnë të ditur se vulat e Kosovës të cilat duhet të pranohen nga Serbia, do të jenë temë e parë e d
Ftesat, bisedimet më 2 shtator? Prishtina dhe Beogradi do të nisin raundin e bisedimeve më 2 shtator. Zëvendëskryeministri i Serbisë, Bozidar Djelic ka
Kacin: Beogradi të pranojë vulat, Kosova është shtet Mospranimi i vulave të Kosovës nga ana e palës serbe i shtyn subjektet ekonomike në korrupsion dhe krim të organizuar. K
Serbia kërkon dy vula në kufi Ngërçi i situatës me doganat dhe tregtinë në, ka sjellë një propozim të ri të serbëve, atë të përdorimit të “dy vulave”