999 rezultate për

vucic

Do të ketë luftë me Kosovën? Përgjigjet Vuçiç Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka qenë mysafir i mëngjesit në televizionin "Pink" ku foli për zhvillimet e fundi
Serbët ngrihen në protestë kundër Vuçiçit Zyrtari i grupit të deputetëve të Partisë popullore Nikola Jovanovic ka paralajmëruar se të shtunën, më 8 dhjetor, do të
Dalin detaje misterioze, takimi Thaçi-Vuçiç dhe shkarkimi i Ambasadores Lama Pavarësisht nga deklaratat të presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiç, se takimet e tyre
Hahn i ka dhënë edhe një ultimatum Vuçiçit Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç në takimin dyorësh me Komisionerin Johannes Hahn që e pati të hënën në Beograd refuzoi
Vuçiç u jep tre lajme të këqija serbëve Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç gjatë një konference i ka dhënë tre lajme të këqija për Serbinë. Vuçiçi ka thë
Përfundon në mister takimi Hahn-Vuçiç Komisioneri Evropian për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, para arritjes në Kosovë, është takuar me preside
30 serbë të Kosovës shkojnë të marrin urdhëra nga Vuçiçi Tridhjetë përfaqësues të Listës Srpska në krye me Goran Rakiqin, rreth orës 13:00 kanë mbërritur në pallatin presidencia
Rakiq shkon në Beograd për të marrë urdhëra nga Vuçiçi Presidenti i Listës Srspska, Goran Rakiq, ka treguar se nesër do të udhëtojë drejt Beogradit për t’u takuar me president
Vuçiçi çudit serbët: Kosova asnjëherë nuk ka qenë tokë serbe Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ndonëse njerëzit mendojnë se Kosova ka qenë serbe me shekuj të tërë, nuk
Vuçiçi merr në mbrojtje të dyshuarin për vrasjen e Ivanoviçit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se shteti serb dhe policia mund të thonë me siguri se Millan Radoiçiq, nënkr
Vuçiç: Tokat serbe nuk i bashkojmë dot Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha në Novi Sad, në një ceremoni që shënon 100 vjetorin e aneksimit të Vojvodinës
Zbutet Serbia: Kosova po na shkatërron ekonominë, ulni taksën dhe bisedojmë çdo temë Gjithçka filloi me vendimin e Qeverisë së Kosovës për ngritjen e një tarife 10 për qind për produktet që importohen nga
KFOR: Nuk i japim llogari Vuçiçit për aksionin në veri KFOR-i nuk ka se për çfarë t’u përgjigjet deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, si dhe konfirmon atë
Arben Ahmetaj flet me gjuhën e Vuçiçit për taksat doganore të Kosovës ndaj mallrave serbe (VIDEO) Qeveria e Shqipërisë është deklaruar kundër biznesit vendës dhe Qeverisë së Kosovës lidhur me vendosjen e taksës në masë
Vuçiç bën viktimën te Rusia, sulmon NATO-n Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka njoftuar ambasadorin e Rusisë Aleksandër Chepurin, se Serbia nuk ka më arsye që
Rriten tensionet Kosovë-Serbi, Vuçiç thërret urgjent drejtuesit e ushtrisë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot ka ftuar në takim urgjent udhëheqësit e ushtrisë dhe policisë serbe. RTS r
Haradinaj mesazh Vuçiçit, takohet ngrohtë me Komandantin e KFOR-it Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka nderuar komandantin e KFOR-it, Salvatore Cuoci me “Hartën e Artë të Kosovë
Vuçiç mesazh serbëve: Përgatituni për një luftë me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, sot në Beograd ka pritur përfaqësuesit e Listës Serbe, me të cilët ka diskutuar
Vuçiç: Shqiptarët e armatosur nisen drejt Veriut, do të marrin liqenin Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është takuar me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova, pas vendimit të Qeverisë së R
Vuçiçi lartëson kunatin e Thaçit: Me Safetin asnjë taksë nuk na vendosej Presidenti i Serbisë, Alekander Vuçiç, në konferencën e organizuar për shtyp pas vendimit të Qeverisë së Republikës së K