999 rezultate për

vucic

Ish-ministri i Jashtëm serb: Thaçi dhe Vuçiç po punojnë për ndarjen e Kosovës Ish-Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiq, zbulon se miqtë e ngushtë të Edi Ramës, Toni Bler dhe Aleks Soros, i biri i Xh
Media evropiane: Thaçi, Rama dhe Vuçiç po punojnë për të ndryshuar kufirin Gazeta e njohur austriake, Der Standard, e cila shkruan vazhdimisht për çështjet e rajonit, vjen me një tjetër artikull
Vuçiç bën sikur mendon edhe për interesat e shqiptarëve Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se vendi i tij duhet t’i kuptojë edhe interesat e shqiptarëve dhe të bëjë pë
Vuçiçin e pret hakmarrja e Putinit nëse afrohet me Kosovën Para se Vladimir Putin të arrinte për vizitë në Beograd, në Serbi si nga mediat e pushtetit, po ashtu edhe nga Vuçiqi dh
Ish-deputeti: Ky është vendi ku u takua Rama me Vuçiçin për ndarjen e Kosovës Ish-deputeti i Kosovës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj, thotë se, dialogu i Kosovës me Serbin
Vuçiç tregon të vërtetën pas takimit me Merkelin: U tremba “Me të nuk ka budallallëqe qysh e kanë zakon politikanët serbë, duhet mirë të përgatitem, ndiej tremë”, ka thënë kryetar
Vuçiç: Deklaratat e Haradinajt, sinjal i keq Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të martën se deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, se tar
Vuçiç fut në lojë edhe Merkelin për taksën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka thënë se janë për keqardhje deklarime e kryeministrit Ramush Haradinaj se Qev
Vuçiç kërcënon Kosovën për taksën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka kërkuar edhe një herë nga institucionet e Kosovës që të heqin vendimin për ta
Vuçiç: Putin nuk tha se do ta njohë Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, i është kundërpërgjigjur menjëherë deklarimeve të kryetarit të Kuvendit të Repub
SHBA i reagon indirekt Vuçiçit në ditën kur e priti Putinin Në ditën kur presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, po qëndronte në Beograd, presidenti i SHBA-së në Serbi, Kyle Scott, i
Putin shkel në Serbi, Vuçiçi i del para për ta përqafuar Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka mbërritur në Serbi. Aeroplani më të cilin ka udhëtuar nga Moska drejt Beogradit,
Bloomberg: BE dështoi, Thaçi dhe Vuçiçi drejtohen nga SHBA dhe Rusia Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiç do të provojnë që marrëveshjen finale Kosovë-Serbi ta nënshkruajnë me ndërmjetësimin e
Vuçiçi vjedh qenin e shqiptarëve dhe ia bën dhuratë Putinit (FOTO LAJM) Përveç përgatitjeve shtetërore për siguri, Aleksander Vuçiç, ka planifikuar që nesër Putinit t’ia bëjë edhe një dhuratë.
Vuçiçi nxjerr detaje shokuese: Në takimet e dialogut e kemi sharë në serbisht Thaçin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë një detaj nga takimet që i zhvillon me homologun e tij kosovar, Hashim
Vijojnë protestat në Serbi kundër Aleksandar Vuçiç Protestat e opozitës në Serbi kundër Aleksandër Vucic vijojnë ende edhe pse moti atje është i acartë, kjo nuk ka ndalur
Vuçiç urdhëron serbët të dalin rrugve për Putinin Më 17 janar në Beograd do qëndrojë mbështetësi më i madh i Serbisë, presidenti rus, Vladimir Putin.E për këtë vizitë, is
Politikanët serbë vazhdojnë të shpifin "Shqipërinë e Madhe" për të sulmuar Vuçiçin Kryetari i Partisë Popullore, Vuk Jermiq ka bërë kritika të reja për atë që ai beson se është plani i presidentit serb,
Vuçiç i trembur, çfarë tragjedie e pret Serbinë nëse nuk gjendet kompromis për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në një intervistë të fundit ka deklaruar se duhet të arrihet një kompromis me Ko
Politikani serb trondit Serbinë, zbulohet konflikti Vuçiç-Putin Politikani serb, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia ka mbështetjen e Rusisë, megjithatë, sipas tij, raportet ndërmjet Vladi