999 rezultate për

vucic

Thaçi dhe Vuçiçi sot ndodhen në Maqedoninë e Veriut Në Kabinetin e Presidentit “Vila Vodno” sot, në orën 13:45, do të mbahet ceremonia zyrtare e pranim-dorëzimit të funksio
Nga Merkel, tek Macron dhe Thaçi: Si po i mashtron Vuçiçi të gjithë dhe në fund s'do firmosë asgjë U deshën dhjetë ditë që nga Samiti i Berlinit, ku kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macr
Vuçiç: Ushtria dhe policia, gati të mbrojnë vendin ndaj agresorëve Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, thotë se vendi i tij mbron paqen e stabilitetin në rajon, por duhet të jetë gati në ç
Vuçiç krekoset me armët e Putinit dhe kërcënon Ballkanin (FOTO LAJM) Shteti i Serbisë, ka organizuar sot një paradë ushtarake në Nish, ku janë ekspozuar armatime të ndryshme, disa prej të c
Skandali i fotos me Metën, Vuçiç tregon pse e bëri atë veprim (VIDEO) Mungesa e presidentit serb në foto në nisje të samitit të Brdo-Brijunit me krerët e shteteve të Ballkanit Perëndimor që
Vuçiç zbardh misterin e ditës, ja pse nuk dola në fotografi me Ilir Metën Në mediat serbe ka bërë jehonë një incident në nisje të samitit të Brdo-Brijunit me krerët e shteteve të Ballkanit Perën
Thaçi: Mos i bini në qafë Vuçiçit, ideja për kufirin është vetëm e imja Presidenti Hashim Thaçi thotë se ideja e korrigjimi të kufijve është e tij dhe ai është angazhuar edhe në Samitin e Berl
Pas skandalit me Metën, Vuçiç tregon çfarë foli me Thaçin dhe Ramën: U fola serbisht Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur për ecurinë e Samitit të Brdo-Brijonit dhe përplasjen me presidentin e
Vuçiç bën skandal, refuzon të fotografohet me Metën (VIDEO) Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka bërë një skandal gjatë punimeve të Samitit të Brdo-Brijunit duke mos pranuar të
Takimi në Tiranë, Thaçi dhe Vuçiç i shmangen njëri-tjetrit (VIDEO) Ndërkohë që liderët e rajonit janë mbledhur në Tiranë në kuadër të Samitit të Brdo-Brijunit, ajo që vihet në sy ka të bë
Vuçiç mbërrin në Tiranë Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, ka arritur në Tiranë, për t’iu bashkëngjitur pjesës tjetër të liderëve ballkaninë në
Rrëmujë në Tiranë: Vuçiç, Vuçiç jashtë nga Shqipëria (FOTO LAJM) Tensionohet situata në bulevard ku Vetëvendosje dhe qytetarë të thirrur nga kjo forcë po protestojnë kundër vizitës së P
Haradinaj e thotë hapur: Rama, Thaçi dhe Vuçiç folën për ndarjen e Kosovës Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë detaje të rendësishme sa i përket marrëveshjes me Serbinë dhe tentativë
Vuçiç: Nuk do ta njoh kurrë Kosovën edhe nëse më vrisni "Unë nuk do ta njoh kurrë pavarësinë e Kosovës si president, edhe nëse më vrisni". Deklarata e fortë vjen nga Presidenti
Vuçiç: Edhe nëse më vrasin, Kosovën nuk e njoh Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se do të shkojë në takimin e Parisit me qëndrimin që Serbia nuk do ta n
Serbët besojnë se Vuçiçi do ta njohë Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thuhet se po përgatitë një terren për një marrëveshje të detyrueshme ligjore me K
Kjo është e vërteta e fotos me hartë në dorë të Merkelit, Thaçit, Ramës dhe Vuçiçit Samiti i Berlinit duket se e ka mbyllur përfundimisht cështjen e korrigjimit të kufijve me iniciativë dy liderëve të fuq
Fjalia e Vuçiçit që zbuloi se Rama dhe Thaçi po shisnin Kosovën Kur u hap debati mes ndryshimin e kufijve të Kosovës, ata që e kundërshtonin këtë veprim e quajtën si një nismë me qendë
Sot skadon ultimatumi i Vuçiçit për heqjen e taksës, Kosova nuk tutet Presidenti serb Aleksandar Vuçiq i ka dhënë afat deri më sot Qeverisë së Kosovës ta heqë taksën 100 për qind ndaj mallra
Vuçiç: Plani im dështoi, Kosova do të fitojë pavarësinë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se plani i tij për zgjidhjen e çështjes së Kosovës ka dështuar dhe s