999 rezultate për

vucic

Vuçiç përdor diplomacinë, kërkon Trumpin në Serbi duke përdorur Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, sot në Bratisllavë është takuar edhe me senatorin amerikan, Rhon Jonson, të cili
Vuçiç tallet me Thaçin në konferencë: Fol anglisht Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ai serb, Aleksandër Vuçiç janë përplasur mes tyre gjatë konferencës në Bratislavë.
Vuçiç "gropos" Thaçin në Bratislavë: Më tha se heqja e taksës është çështje ditësh Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç po thotë se i pari i Kosovës Hashim Thaci, i kishte premtuar se çështja e taksës ë
Të pathënat e takimit të Bratislavës Thaçi-Vuçiç Gjatë ditës në Bratisllavë të Sllovakisë do të mbahet “Forumi i Bratisllavës”, konferencë ndërkombëtare e organizuar nga
Thaçi nesër takohet me Vuçiçin Zyra e Presidentit të Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se Presidenti Thaçi nesër udhëton për Sllovaki
Gazetat e Presidentit serb : MI6 po i përgjon Vuçiçin, Daçiçin dhe politikanë serbë në Kosovë Tabloidi serb “Alo”, i cili është një instrument në duart e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq shkruan se agjentët
Ish- Presidentët dhe Kryeministrat e rajonit "hedhin poshtë" Vuçiçin dhe Thaçin Në një konferencë rajonale në Shkup të titulluar “ Integrimet europiane në udhëkryq” nën organizimin e Klubit të Podgori
Flasim dhe shkruajmë pa vlerë, Thaçi dhe Vuçiçi kanë nënshkruar marrëveshjen Diplomati Wolfgang Petritsch, ish – emisar i BE-së për Kosovën (1998-1999) ka thënë se Hashim Thaçi dhe Aleksander Vucic
Vuçiç viziton në Beograd rusin që tentoi të pengonte Njësinë Speciale në veri Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç së bashku me disa ministra serbë, vizituan në spital rusin, Mikhail Krasnoshchenk
Vuçiç: Ja si e urdhërova ushtrinë për të hyrë në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sonte se me mënyrën se si u bë aksioni i Policisë së Kosovës në kom
Arrestimi i serbëve në veri është orkestruar nga Thaçi dhe Vuçiçi Aksioni i sotëm antikontrabandë në Kosovë është orkestruar nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dhe homologu i tij ser
Vuçiç: Do të fusim ushtrinë në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, para dy javësh kishte paralajmëruar se do të kryheshin arrestime në Veri të Repu
Haradinaj: Vuçiç, ROSU është në gadishmëri Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç pasi që ky i fundit ka p
Vuçiç tregon fytyrën e vërtetë, mbron austriakun prorus që u kap mat në punë të pista Presidenti i Serbisë, Alekander Vuçiç, ka folur për skandalin në të cilin është përfshirë tashmë ish-zëvendës kancelari
Vuçiç kalon kufijtë, sulmon edhe shtetet e QUINT-it Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, po e quan budallaki, një komunikatë të lëshuar nga shtetet e QUINT-it rreth mbar
Serbët fitojnë komunat në veri, Vuçiç flet për unitet Zgjedhje normale dhe të qeta u zhvilluan të dielën në katër komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë të Veriut, Zveçan, Lep
Del sondazhi, serbët mendojnë se Vuçiçi do ta njohë Kosovën Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe
Partia e Drashkoviç: Konflikti i ngrirë në dëm të Serbisë, Vuçiç të merrët vesh me shqiptarët Partia e Vuk Drashkoviqit, Lëvizja e Përtëritjes Serbe (SPO), konsideron e konflikti i ngrirë në Kosovë është kundër in
Gazetarja që i tregoi tre gishtat Ramës është ish-gruaja e Aleksandër Vuçiç (FOTO LAJM) Intervista e Edi Ramës në Televizionin serb Pink, bëri bujë në Serbi dhe Shqipëri. Në mediat shqiptare gjeti jehonë t
Thaçi dhe Vuçiçi takohen gjatë me njëri-tjetrin Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiç janë takuar përsëri sot në Shkup. Ata kanë shkuar për ceremoninë e marrjes së mandatit