999 rezultate për

votuar

Vllahiu dhe Abrashi pijnë kafe bashkë pas votimit Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, është takuar me Arbër Vllahiun pasi ka votuar. Ata janë
Nuk gjen emrin në listë, qytetari heq dorë nga e drejta e votës (VIDEO) Një qytetar i Prishtinës i nervozuar nga mos gjetja e emrit në listën e votuesve ka hequr dorë nga e drejta e tij për të
Mbi 4 mijë qytetarë kanë votuar në Suharekë Në komunën e Suharekës deri tani kanë votuar 4 mijë e 107 qytetarë, Sipas të dhënave të publikuara nga KQZ, deri më t
KQZ: Deri në orën 11 votuan 6.90 për qind e qytetarëve Zyrtari për media i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, tha se deri në orën 11 kanë votuar 6.90 % e qytetarë
Agim Veliu voton së bashku me familjen Kandidati për kryetar të komunës së Podujevës, Agim Veliu ka votuar bashkë me familjen e tij në një nga qendrat e votimi
Kusari-Lila: Sot është një ditë e rëndësishme Kandidatja për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka votuar sot në qendrën e votimit në shkollën “Yll Morina” në G
Valdete Idrizi: Është një ditë e mirë për të votuar Kandidatja për të kryetar të Mitrovicës së Jugut, Valdete Idrizi ka hedhur votën e saj, duke ftuar të gjithë qytetarët q
KSHZ: Deri në orën 13.00 kanë votuar 20.86% e votuesve Deri në orën 13.00 sipas KSHZ-së, në vendvotimin 2901 në Çair kanë votuar 150 persona apo 20.86 %. Deri më tani proce
“Trump është mburravec”, Bushi i vjetër ka votuar për Hillary Clintonin Ish-presidenti republikan, George H.W. Bush (1989-1993), në zgjedhjet e fundit presidenciale amerikane, votoi për kandid
Përfundon votimi i rrethit të dytë në 35 komuna të Maqedonisë Ka përfunduar procesi i votimit në orën 19:00 dhe janë mbyllur të gjitha qendrat e votimit në 35 komuna që po garohet n
Ja sa për qind është votuar në Tetovë deri orën 17:00 Sipas KKZ-së, në Tetovë deri orën 17:00 kanë votuar 37.17 për qind të qytetarëve. Kryetari i Këshillit Zgjedhor komun
Deri në orën 13:00 gjithsej kanë votuar 24.3% Sipas Komisionit Shtetëror Zgjedhor ka pohuar se deri në ora 13 dalja e qytetarëve në 35 komuna ku po votohet është rrit
Sejdiu: Votoni në mënyrë të qetë Sot në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale, kanë votuar edhe kandidatët për kryetar të komuanve. Përveç Selës në Stru
Në Gostivar deri në ora 10:00 dalja për të votuar është 5% Deri në ora 10:00 në Gostivar kanë dalë 5 për qind e qytetarëve rreth 4.309 persona. Në Listën zgjedhore për komunën
Ndërron jetë pasi votoi i sëmuri nga Gostivari Në Komunën e Gostivarit sipas të dhënave nga Komisioni Komunal Zgjedhor, për raundin e dytë votuan sot 123 te sëmurë që
Momenti historik për Katalonjën i numërimit të votave në Kuvend (VIDEO) Parlamenti i Katalonjës ka votuar në favor të pavarësisë nga Spanja derisa Madridi po paralajmëron të intervenojë kundër
KUJDES/ Duhet edhe ky votim në Kuvend për t'i marrë pensionet Pas dështimit në votim Kuvendi i kosovvs u mblodh sërisht ditën e sotme dhe me një shumşcë minimale por të mjaftues
Tashmë duhet edhe një votim tjetër i Kuvendit për buxhetin, ja data e re Në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës është votuar mocioni i AAK-së për leximin e dytë të ligjit për buxhetin e
Këta janë dhjetë kandidatët më të votuar për kryetar komune Në bazë të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhje (KQZ), për zgjedhjet lokale të së dielës, kandidati
Fatmir Asllani, kandidati më i votuar për Kuvendin Komunal të Pejës (FOTO) Qysh në raundin e parë të zgjedhjeve lokale të mbajtura më 22 tetor të këtij viti, Komuna e Pejës ka siguruar udhëheqjen