999 rezultate për

votuar

Zaev fton opozitën për ta votuar ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe Kryeministri i Maqedonisë Zaev, gjatë Samitit të kryeministrave të Ballkanit Perëndimor në Durrës ka folur edhe për ligj
Marko Zvërlevski, kush ishte Kryeprokurori i votuar nga VMRO-BDI Kuvendi me shumicë votash shkarkoi kryeprokurorin publik, Marko Zvërlevski, figurën më kontraverze dhe më të shumëpërfol
Hoti sfidon PAN-in: Jemi konstruktiv nëse bëjnë numrat Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin nuk, por që nuk arriti të përfundonte si
Hoti: Teuta Rugova ka votuar veç për shtyrje të seancës, ajo nuk do ta votojë qeverinë e PAN-it (VIDEO) Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin, por nuk arriti të përfundonte si shkak
​Zyrtare/ Shpend Ahmeti kandidat për kryetar i komunës së Prishtinës Sipas një njoftimi të Lëvizjes Vetëvendosje, dje në 34 vendvotime në të gjitha fshatrat dhe lagjet e Prishtinës, anëtarë
Deliu-Kodra: I kemi votat, Veseli do të jetë kryeparlamentar “Ne i kemi votat për ta votuar Kadri Veselin për kryetar të Kuvendit të Kosovës. Ai është votuar nga të gjitha struktura
Përfundon orari zyrtar për votimin e kreut të ri të PD-së Ka përfunduar orari zyrtar (19:00) i procesi zyrtar të votimit në zgjedhjet për kryetar të Partisë Demokratike. Në s
Votimi për kreun e ri të PD, ja sa votuan deri në orën 18:00 Sot demokratët votojnë për të zgjedhur kreun e ri të partisë së tyre. Në garë marrin pjesë Lulzim Basha dhe Eduard Sela
Zgjedhjet për kreun e PD, voton Selami Eduard Selami ka votuar në qendrëne votimit në Selinë e PD. Sikurse ishte njoftuar ai ka hedhur votën pak para se ora t
Krasniqi: I kemi numrat për formimin e qeverisë Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka bërë me dije se tashmë e kanë mbështetjen e nevoj
Selami plas "bombën": Nuk kam votuar Berishën në 1991 Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami, ka folur për marrëdhënien e tij me ish-kreun e PD-së, Sali
Kandidatët më të votuar në zgjedhjet e 11 qershorit Albin Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje del të jetë kandidati më i votuar në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit me gji
Ahmetaj: Shumë qytetarë kanë votuar më shumë se pesë kandidatë (VIDEO) Koordinatori nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Burim Ahmetaj, ka theksua
Kjo është deputetja më e votuar në Kosovë Deputetja nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka arritur të dalë si deputetja më e votuar në zgjedhjet e parakohshme parl
Zbardhen votat, ja për kë votuan të burgosurit më 25 qershor Zbardhen rezultatet e dy qendrave të votimit të instaluara në Burgun “Jordan Misja”, nr. 313, dhe atë “Mine Peza”, nr. 3
Albin Kurti, politikani më i votuar në Kosovë (FOTO) Pavarësisht se partia që ai drejton nuk ka dalë e para në këto zgjedhje, lideri më i pëlqyer nga votuesit kosovar, del t
Videoskandal, shikoni çfarë i bën kutisë kjo komisionere (VIDEO) Kandidati i PD-së në qarkun e Korçës, Ervin Salianji ka denoncuar një skandal sipas tij në këtë qark nga komisionerja e
Fshati në Kavajë i thotë "ik p..." politikës, akush nuk voton brenda orës Krahas mos pjesëmarrjes masive në zgjedhje në të gjithë vendin, një bojkot po ndodh orët e fundit në një fshat të Kavajë
Ben Blushi plas "bombën": Ja e vërteta e shtyrjes së orarit për të votuar Kreu i Partisë “LIBRA” Ben Blushi ka reaguar lidhur me afatin e shtyrjes së orarit të votimit. Me anë të një statusi
Panik tek PD dhe PS: I luten popullit të votojë Kanë mbetur edhe shumë pak minuta nga mbyllja e procesit të votimit. Por, duket se të gjitha partitë janë trembur disi p