999 rezultate për

votuar

Përfundon votimi i rrethit të dytë në 35 komuna të Maqedonisë Ka përfunduar procesi i votimit në orën 19:00 dhe janë mbyllur të gjitha qendrat e votimit në 35 komuna që po garohet n
Ja sa për qind është votuar në Tetovë deri orën 17:00 Sipas KKZ-së, në Tetovë deri orën 17:00 kanë votuar 37.17 për qind të qytetarëve. Kryetari i Këshillit Zgjedhor komun
Deri në orën 13:00 gjithsej kanë votuar 24.3% Sipas Komisionit Shtetëror Zgjedhor ka pohuar se deri në ora 13 dalja e qytetarëve në 35 komuna ku po votohet është rrit
Sejdiu: Votoni në mënyrë të qetë Sot në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale, kanë votuar edhe kandidatët për kryetar të komuanve. Përveç Selës në Stru
Në Gostivar deri në ora 10:00 dalja për të votuar është 5% Deri në ora 10:00 në Gostivar kanë dalë 5 për qind e qytetarëve rreth 4.309 persona. Në Listën zgjedhore për komunën
Ndërron jetë pasi votoi i sëmuri nga Gostivari Në Komunën e Gostivarit sipas të dhënave nga Komisioni Komunal Zgjedhor, për raundin e dytë votuan sot 123 te sëmurë që
Momenti historik për Katalonjën i numërimit të votave në Kuvend (VIDEO) Parlamenti i Katalonjës ka votuar në favor të pavarësisë nga Spanja derisa Madridi po paralajmëron të intervenojë kundër
KUJDES/ Duhet edhe ky votim në Kuvend për t'i marrë pensionet Pas dështimit në votim Kuvendi i kosovvs u mblodh sërisht ditën e sotme dhe me një shumşcë minimale por të mjaftues
Tashmë duhet edhe një votim tjetër i Kuvendit për buxhetin, ja data e re Në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës është votuar mocioni i AAK-së për leximin e dytë të ligjit për buxhetin e
Këta janë dhjetë kandidatët më të votuar për kryetar komune Në bazë të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhje (KQZ), për zgjedhjet lokale të së dielës, kandidati
Fatmir Asllani, kandidati më i votuar për Kuvendin Komunal të Pejës (FOTO) Qysh në raundin e parë të zgjedhjeve lokale të mbajtura më 22 tetor të këtij viti, Komuna e Pejës ka siguruar udhëheqjen
Ja kë votuan Ronaldo dhe Messi, sa i tremben njëri- tjetrit Cristiano Ronaldo si kapiten i Portugalisë dhe Lionel Messi si kapiten i Argjentinës, kanë votuar për lojtarin më të mir
Këto janë arsyet e rënies së Vetëvendosjes Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit arriti t’i befasojë të gjithë kur doli si partia më e votuar
Qytetari u le një porosi partive në fletë-votim(FOTO LAJM) Votuesit në Lipjan pakënaqësinë e tyre me partitë politike e kanë shprehur në forma të ndryshme në fletëvotime. Njëri
Ja sa persona kanë votuar deri në orën 16:00 Sipas të dhënave të Demokracisë në Veprim deri në orën 16:00, të drejtën për të votuar e kanë ushtruar 618 mijë qytetarë
Daka: Deri tani kanë votuar 532 mijë votues Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), ka njoftuar se në bazës të dhënave të dërguara në mënyrë elektronike
Deri në orën 14:00, votuan mbi 25% në Gjilan Shefi i Shtabit Zgjedhor të Degës së LDK-së në Gjilan, Arbër Ismajli, në konferencë për median deklaroi se dalja e qytet
Mjeti shpërthyes në Jarinje, serbët vinin për të votuar Autobusi nga Serbia, në të cilin Policia e Kosovës ka gjetur një mjet shpërthyes, në pikën kufitare Jarinje kishte udhët
Kjo është gruaja më e moshuar që ka votuar sot (FOTO LAJM) Një 98 vjeçare ka hedhur voten e saj në zgjedhjet komunale në Drenas. Ziza Qorri, llogaritet të jetë një nga votueset
Deri në mesditë kanë votuar 11.29% në Ferizaj Në zgjedhjet lokale të 22 Tetorit të cilat po mbahen në të gjithë territorin e Kosovës në Komunën e Ferizajt deri ora 11