999 rezultate për

votoi

Zendeli: BESA votoi Ligjin por nuk e zyrtarizon gjuhën shqipe Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli ka deklaruar se grupi parlamentar i Lëvizjes Besa e mbështeti Ligjin për përdori
Kjo është Besiana, vajza e Kadaresë që votoi kundër Trump në OKB (FOTO LAJM) E bija e shkrimtarit të madh Ismail Kadare, Besiana Kadare është ambasadore e Shqipërisë në OKB. Mbrëmë në rezulutën
Shqipëria votoi kundër, vjen reagimi i ashpër i SHBA: Nuk jua harrojmë Shqipëria iu bashkua shumicës së vendeve anëtare të OKB-së, të cilat votuan pro rezolutës për shpalljen "nul" të vendimi
Votoi kundër SHBA-ve, Shqipëria sqaron votën që do të tërbojë Trump-in Ministria e Punëve të Jashtme ka sqaruar votën e saj pro rezolutës së OKB-së për të mbajtur qendrim neutral ndaj statusi
Nuk votoi pro Markut, deputeti socialist rrëfen arsyen Deputeti socialist Musa Ulqini,nuk votoi sot në Kuvend për Kryeprokuroren e re të përkohshme. Ulqini pranoi se ishte
Kuvendi votoi heqjen e imuniteteve të gjashtë deputetëve Kuvendi i Maqedonisë, e miratoi kërkesën e Gjykatës Themelore Shkupi 1 dhe ua ka hequr imunitetin gjashtë deputetëve të
Këshilltari bashkiak votoi pro Veliajt, PR distancohet nga akti Pas pasi këshilltari i Partisë Republikane Ferdinand Papadhima votoi pro në Këshillin Bashkiak të Tiranës, ku u miratua
Lutfi Haziri flet si fitues: Pse më votoi Gjilani Duke folur për herë të parë pas mbylljes së kutive të votimit dhe daljes së rezultatit të exit pollit, kandidati i LDK-s
Haradinaj drekon me familjen pasi votoi (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pasi ka kryer votimin ka gjetur kohë edhe për familjen. Ai bashkë me bashësh
Voton Albin Kurti Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka hedhur votën e tij. Kurti ishte i vetëm dhe votoi në Fakultetin Jur
Artan Grubi: VMRO do të pendohet që nuk e votoi ligjin për shqipen Deputeti i BDI-së Artan Grubi ka dridhur Parlamentin e Maqedonisë. Me një paraqitje të fuqishme dhe në vijën kombëtare,
Voton kandidati i ASH për komunën e Bogovinës Në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale ende vazhdon votimi nga kandidatët për kryetar të komunave. Në vendvotimin 207
Ndërron jetë pasi votoi i sëmuri nga Gostivari Në Komunën e Gostivarit sipas të dhënave nga Komisioni Komunal Zgjedhor, për raundin e dytë votuan sot 123 te sëmurë që
Votoi edhe Ali Ahmeti, ja si shprehet ai pas votimit (VIDEO) Ali Ahmeti ka votuar sot në Zajaz dhe bëri apel qytetarëve që të dalin masivisht në votime duke votuar pa frikë e në mën
Adnan Neziri sapo votoi për Tetovën (FOTO LAJM) Para pak çaste votoi kandidati i Aleancës për Shqiptarët për Komunën e Tetovës z. Adnan Neziri, i shoqëruar nga bashkësh
Hoti: Pse Vetëvendosje nuk e votoi mocionin për Rikallon? Ndonëse bënë shumë zhurmë dhe kërkuan shkarkimin e ministrit të ri serb Nenad Rikalo, deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje
Michelle Obama: Çdo grua që votoi kundër Clinton, votoi kundër zërit të saj! Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara Michelle Obama ka kritikuar gratë që votuan presidentin Donald Trump. “Çdo g
Paloka ironizon Tom Doshin: Qëkur i urren ti komunistët? Demokrati Edi Paloka ka komentuar me anë të një postimi në Facebook reagimin e Tom Doshit per prishjen e shtëpisë së Her
A e votoi Ruçin kryetar Kuvendi? Ndoka: Unë s’jam frikacak Pas kërkesës së Nard Ndokës për t’u shkëputur nga Partia Demokratike, zëra të ndryshëm në media kanë hedhur dyshimet se
BATUTAT/ Rama ironizon PD në Kuvend: Saliu e votoi Ruçin, po ju? Ditën e djeshme Kuvendi ka nisur zyrtarisht legjislaturën e nëntë të tij. Ajo që ra në sy gjatë seancës së djeshme is