999 rezultate për

votimet

Mbyllen të gjitha vendvotimet në Kosovë Janë mbyllur të gjitha vendvotimet në Kosovë. Edhe pse vendvotimet duhet të mbyllehsin në orën 19:00, në vendet që ka pa
Sulme të reja, mbyllen vendvotimet edhe në Zveçan dhe Zubin Potok UPDATE - Pas sulmit mbi qendrën e votimit në shkollën Sveti Sava në Mitrovicë dhe tërheqjes së vëzhguesve të OSBE-së shk
Hapen vendvotimet, në Veri thirrje për bojkot UPDATE - Zëvendëskomandanti i Policisë së Kosovës në veri, Besim Hoti, tha për Radion Evropa e Lirë se gjendja e siguris
Fletëvotimet shtypen në Slloveni Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pasi ka dështuar me zhvillimin e një tenderi të hapur, ka vendosur që përmes një tenderi
Fletëvotimet do t'i shtypë një kompani e huaj Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që përmes një tenderi një burimor ta kontraktojë kompaninë, e cila do të shty
Partia e Fortë tërhiqet nga zgjedhjet Pasi është hequr stema e Republikës së Kosovës nga fletëvotimet e 3 nëntorit ka reaguar Partia e Fortë, e cila thekson s
Serbët s'e dorëzojnë listën nëse fletëvotimet nuk janë neutrale Serbët do të dorëzojnë listën unike për zgjedhjet e ardhshme lokale, por pasi të binden se fletëvotimet janë neutrale sa
Fletëvotimet, precedent shumë i rrezikshëm Vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), që fletëvotimet të kenë vetëm logon e KQZ-së dhe jo të institucioneve
Fletëvotimet mund ta dëmtojnë procesin zgjedhor Heqja e logove ishte vendimi i djeshëm i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, e cili i ka sjellë dëmtim institucioneve të K
Fletëvotimet pa simbole! Liderët e partive më të mëdha në vend kanë rënë dakord për kërkesën e Serbisë që në fletëvotime për kryetar komunash dhe
Heqja e logos e pakuptimtë Kundër heqjes së logove nga fletëvotimet në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit është edhe anëtari i Kryesisë së LDK-së, Eqre
Fletëvotimet do të jenë me logo Kryeministri i vendit Hashim Thaçi ka thënë gjatë mbledhjes së qeverisë se fletëvotimet në zgjedhjet lokale të 3 nëntori
Fletëvotimet kompetencë e KQZ-së Çëshja e dizajnimit të fletëvotimeve duket se është një çështje që i takon vetëm dhe vetëm KQZ-së, pasi edhe presidenca
Ramadani:Fletëvotimet të njejta në të gjithë vendin Fletëvotimet e zgjedheve të 3 nëntorit do të jenë të njejta për të gjithë territorin e Kosovës. Kështu ka thënë sekretar
Pas 27 gushtit do vendoset për fletëvotimet Vendimi për pranimin ose jo të simboleve të Kosovës në fletët e votimit për zgjedhjet e 3 nëntorit, Komisioni Qendror i
KZQ-ja (s’)është nën presion për simbolet Mesa duket çështja e simboleve në fletëvotimet për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit në Kosovë, ka sjell përçarje brenda Ko
Feltëvotimet sipas ligjit Valdete Daka, kreytare e KQZ-së ka thënë se KQZ-ja do të veprojë në bazë të ligjit pa u përzier në çështje politike, duk
Fletëvotimet, OSBE shpreson për marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë OSBE shpreson se do të gjendet një zgjidhje e pranueshme si për palën serbe edhe për palën kosovare sa i takon çështjes
S'i ndryshojnë fletëvotimet? KQZ nuk ka pranuar asnjë kërkesë për heqjen e simboleve shtetërore nga fletëvotimet edhe pse pala serbe ka tentuar të ha
Malazogu: Fletëvotimet duhet jenë me simbole shtetërore Institucionet e Kosovës duhet të këmbëngulin që në fletëvotime të ketë logo të Republikës së Kosovës, sepse vetëm në kët