999 rezultate për

votimet

Zgjedhjet në Drenas, shpërndahet materiali votues Fletëvotimet dhe materialet e tjera që do të përdorën nesër për votim tashmë kanë mbërritur në Drenas. Eskorta që ka
Nisin zyrtarisht votimet në SHBA (VIDEO) Kanë nisur zyrtarisht zgjdhjet për president të SHBA-ve. Amerikanët do t'i të zgjedhin sot presidentin e tyre të 54-
SHBA / Nisin votimet e parakohshme në 38 shtete Kanë nisur tashmë votimet e parakohshme të zgjedhjeve presidenciale amerikane në Ohajo, ku njerëzit janë vënë në radhë p
Obama voton para kohe për presidentin e SHBA-së Presidenti Obama si duket është shumë i sigurt për votën e tij dhe për pasardhësin e tij, pasi si një pjesë e madhe e am
Votimet/Basha u kërkon deputetëve të shmangin deklaratat Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me deputetët e tij, ku i pranishëm është edhe Flamur No
AAK: Votimet për zgjedhjet e Serbisë shkelje e Kushtetutës Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka reaguar në lidhje me zgjedhjet parlamentare serbe në Kosovë. Gjatë prononcimit të sa
Mbyllen votimet në 32 qytete të Turqisë Ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në 32 qytete në lindje të Turqisë. Sipas ve
Glover: Votimet në grup të pashmangshme gjatë zgjedhjeve Në raportin paraprak për zgjedhjet, Shefja e misionit të vëzhguesve ndërkombëtarë, Audry Glover, ka bërë me dije se ka p
Pushuesit nga Kosova zgjedhin plazhin në vend të votimit Shumë qytetarë të Kosovës kanë preferuar sot të drejtohen në bregdetin e Durrësit për të kaluar fundjavën duke bojkotuar
Stema e Republikës edhe në fletëvotimet në veri Anëtarët e Komisionit Qendror të zgjedhjeve kanë njoftuar se stema e Republikës së Kosovës do të jetë edhe në fletëvotim
Mbyllen vendvotimet! Në orën 19:00, në të gjithë Maqedoninë janë mbyllur shumica e vendvotimeve, ndërsa votimet kanë vazhduar edhe për disa m
Kanë nisur votimet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni Sot në Maqedoni mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale si dhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Në 3.480 ve
Mbyllen votimet për zgjedhjet presidenciale në Afganistan Mbyllen vendvotimet për zgjedhjet presidenciale në Afganistan. Raportohet se në zgjedhjet e sotme është shënuar një dalj
Nisin votimet në veri të Mitrovicës Ka nisur sot votimi për zgjedhjen e kryetarit të komunës në veri të Mitrovicës në orën 07:00, të gjitha qendrat e votimi
Vuçiq e Vulin kërkojnë pjesëmarrje masive në votimet e 23 shkurtit Zv.kryeministri serb Aleksandër Vuçiq dhe Ministri për Kosovën, Aleksdanar Vulin, kanë kërkuar sot nga qytetarë e Mitrov
Gjyqësori heq dorë nga stema e Republikës Nga tre janari i vitit 2014 gjykatat nuk përdorim më stemën e vjetër dhe atë të Republikës së Kosovës.Heqjen e stemës KG
OSBE: Në Kosovë fitoi e drejta për të zgjedhur Zgjedhjet komunale në Kosovë vazhdojnë të komentohen nga ndërkombëtarët. Nikola Gaon zëdhënësi i OSBE-së në Kosovë, flet
Ronaldo merr 73% të votave si sulmuesi më i mirë Cristiano Ronaldo është sulmuesi më i votuar nga anketimi në internet në faqen zyrtare të Uefa-s për të përcaktuar 11-sh
Thaçi: Ata që prishën vendvotimet, para ligjit Pjesëmarrja e serbëve në zgjedhje në veriun e vendit legjitimon marrëveshjen e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbi
Jaksic: Serbia shkatërroi qendrat e votimit Mbahet konferenca e serbëve që më parë kishin bojkotuar zgjedhjet, ku morën pjesë Nebojsa Minic, Dragisa Minic dhe Dragi