999 rezultate për

votimet

Krahasimi me kohën e Enverit, si i pa shtypi i huaj votimet ë Shqipëri Votimi për zgjedhjen e kryebashkiakëve shqiptarë, i bojkotuar nga partitë e opozitës, shkoi përgjithësisht i qetë dhe me
I mbytur në djersë, Rama shpall fitoren e PS në votimet e sotme I mbytur në djersë për shkak të temperaturave të larta apo pjesëmarrjes tepër të ulët, Rama shpalli fitoren në votime du
Denoncon kreu i KQZ: Po shkelet ligji, votimet nuk mund të shtyhen përtej orës 19:00 Kreu i KQZ-së Klement Zguri ka deklaruar se ka tentativa nga përfaqëësues të PS-së për shtyrjen e orarit të votimit, në
Votimet vazhdojnë, Meta vazhdon pushimet, i bashkohet ish-futbollisti i Kombëtares (FOTO LAJM) Ndërkohë që në mbarë vendin po zhvillohen votimet për drejtuesit lokalë, Presidenti Ilir Meta ka vendosur ta kalojë të d
Mos e beso po deshe, ka 12 vite që ka ndërruar jetë, "ringjallet" në votimet e 30 qershorit Edhe pse nga ministria e brendshme u tha se është bërë një punë shumë e mirë me listat shumëemërore të personave me të d
Tentoi të pengojë votimet, shoqërohet në polici korçari Policia ka shoqëruar në polici një tjetër shtetas i cili ka tentuar të pengojë votimet në qarkun e Korçës. Resul Rav
25 vjet burg e internim në komunizëm, Sherif Merdani shkon me paterica në votimet njëpartiake Sherif Merdani është një ndër këngëtarët që ka kaluar 25 vite burg dhe internim gjatë komunizmit për një këngë, megjitha
Votimet e 30 qershorit , ish-presidenti Moisiu: Nuk besoj të ketë përplasje Ish-Presidenti, Alfred Mosiu, ndërsa ka komentuar situatën politike të krijuar në vend, i pyetur nëse rrezikon të ketë p
Basha: Votimet janë nul, tentativë e Ramës për grusht shteti Ashtu sikundër u raportua më herët, Krey i opozitës Lulzim Basha mbajti njjë konferencë për media teksa foli lidhur me g
Në rrugët e kryeqytetit qytetarët ironizojnë votimet false të 30 qershorit (FOTO LAJM) Në rrugët e kryeqytetit qytetarët ironizojnë votimet false të 30 qershorit me mesazhet "Voto Bablokun", "Voto 184", "Vot
Kapexhiu: Do pengoj votimet, nuk dua të dal më jashtë Shqipërisë Karikaturisti i njohur Bujar Kapexhiu shpërthen në ironi për votimet më 30 qershor. I ftuar në emisionin “Debati në
Përfundojnë votimet në Gjermani, partia e Merkel fiton ndërsa ka një suprizë Kanë përfunduar zgjedhjet për parlamentin europian në Gjermani. Sipas Exit Poll të publikuar pas përfundimit të votimeve
Meta dekreton zgjedhjet lokale, kur do të mbahen votimet Presidenti Meta dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore D E K R E T PËR CAKTIMIN E
Numër i vogël në votimet e Maqedonisë Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve njofton se deri në orën 15:00, kanë votuar 22.5% e votuesve me të drejtë vote ose e për
Nisin votimet në Rusi, Putin pritet të fitojë mandatin e katërt Qytetarët me të drejtë vote në Rusi janë duke votuar në zgjedhjet presidenciale, ku pritet që presidenti aktual, Vladimi
Votimet, rezultatet e para për Kurtin Votimet për kryetar të Vetëvendosje, kanë treguar se Kurti trumfon sërish. Në qytetin e Besianës kanë votuar pro z.
Nga votimi kolektiv e deri tek dokumentet false po procedohen votimet në Istog Demokracia në Veprim përmes ekipeve mobile ka vazhduar të vëzhgoj procesin e votimit në Komunën e Istogut, ku është duke
Daka: Të gjitha vendvotimet u hapën në orën 7 Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka përmes një konference për media ka njoftuar se të gjitha qendrat e votimit dhe vendvoti
ASH ankimoi votimet në Strugë, shpresë për rikthim të rezultatit Në këto tre vendvotime, Aleanca me Besë në Strugë ka ankimuar rezultatet pranë KSHZ-së. Dallimi mes Merkos dhe Selës
MOST: Vendvotimet janë hapur me kohë, nuk ka parregullsi Të gjithë vendvotimet në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale ku zgjidhen kryetarët e komunave janë hapur në kohë, votimi