999 rezultate për

votave

Përfundimtare, Shpend Ahmeti kryetar i Prishtinës Ka përfunduar procesi i numërimit të votave të personave me nevoja të veçanta, të atyre me kusht dhe me postë. Nga ky
Përfundon numërimi në Dragash, PDK merr 230, LDK asnjë votë Ka përfunduar numërimi i votave me postë për komunën e Dragashit. Shumica e këtyre votave ka shkuar për Shaban Shaban
PDK prin me numrin e votave për Dragash Në rinumërimin e 35 vendvotimeve nga zgjedhjet për kryetar të Komunës së Dragashit, po prinë kandidati i PDK-së, Shaban
Nis numërimi i votave për Dragash e Rahovec, pas tyre Prizreni dhe Prishtina Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve, ka filluar rinumërimi i 35 vendvotimeve nga zgjedhjet për kryetar të Komunës
Sot mësohen emrat e kryetarëve të Prishtinës, Prizrenit, Rahovecit e Dragashit Sot në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), në orën 10:00 do të fillojë rinumërimi i 35 vendvotimeve nga zgjedh
LDK për vendimin e Supremes: Do ndjekim rrugët ligjore për të realizuar të drejtën tonë Lidhja Demokratike e Kosovës ka komentuar vendimin Gjykatës Supreme të Kosovës lidhur me kërkesën për rinumërim të votav
Të dielën nis numërimi i votave me kusht dhe me postë Nesër në orën 10:00 paradite, në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve do të fillojë rinumërimi i 35 vendvotimeve nga z
Këta janë gjyqtarët e Supremes që anuluan vendimin për rinumërim në Prishtinë e Prizren (FOTO LAJM) Katër gjyqtarë të Supremes kanë marrë dy vendime për që mos të ketë rinumërim të votave në Prishtinë dhe Prizren. At
LDK kërkon pezullim të votave me postë në Istog Rinumërimi i votave për Prishtinë, Prizren, Dragash dhe Rahovec nuk pritet të fillojë para të hënës për shkak se po prit
Rinumërimi në Prishtinë dhe Prizren pritet të nisë sot Sot pritet të fillojë rinumërimi i votave në komunën e Prishtinës, Prizrenit dhe disa vendvotime në Rahovec e Dragash.
Konjufca për rinumërimin e votave: Precedent i rrezikshëm! Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Glauku Konjufca, ka theksuar se rinumërimi i votave në Prizren dhe Prishtinë,
Edhe në një komunë tjetër përmbyset rezultati Numërimi i votave me kusht, me postë dhe ato me nevoja të veçanta ka përmbysur rezultatin edhe në Kllokot. Derisa nga
Dreshaj: Faleminderit diasporë Gani Dreshaj ka reaguar pas numërimit të votave me kusht dhe votave përmes postës, që ia dhanë atij fitorën në Istog, du
Haki Rugova: Nuk e njoh rezultatin në Istog Votat me postë dhe ato me kusht tashmë kanë përmbysur rezultatin preliminar të zgjedhjeve komunale në komunën e Istogut.
Gani Dreshaj është kryetari i ri i Istogut Janë numëruar të gjjtha votat me kusht, votat përmes postës dhe votave të personave me nevoja të veçanta në Istog. Sipas
Fillojnë festimet e zyrtarëve të AAK-së për fitoren në Istog Në Qendrën për Numërim dhe Regjistrim po numërohen votat me kusht, votat përmes postës dhe votat e personave me nevoja t
Pas pak mësohet kryetari i Istogut Ka filluar numërimi i votimeve me kusht, me postë dhe i personave me nevoja të veçanta në komunën e Istogut. Indekson
Në orën 14:00 fillon numërimi i votave me kusht Komisioni Qendror Zgjedhor ka marrë vendim që QNR të vazhdojë me numërimin e votave me kusht për ato komuna ku nuk ka an
Avokati: Rinumërimi i votave shton dyshime për vjedhje Avokati, Arianit Koci ka komentuar vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me rinumërimin e të gji
Krasniqi habitet me rinumërimin e votave në Prishtinë dhe Prizren Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA’s Jakup Krasniqi, ka thënë se nuk e kupton pse Prizreni dhe Prishtinë duhet të sh