999 rezultate për

votave

Dreshaj: Faleminderit diasporë Gani Dreshaj ka reaguar pas numërimit të votave me kusht dhe votave përmes postës, që ia dhanë atij fitorën në Istog, du
Haki Rugova: Nuk e njoh rezultatin në Istog Votat me postë dhe ato me kusht tashmë kanë përmbysur rezultatin preliminar të zgjedhjeve komunale në komunën e Istogut.
Gani Dreshaj është kryetari i ri i Istogut Janë numëruar të gjjtha votat me kusht, votat përmes postës dhe votave të personave me nevoja të veçanta në Istog. Sipas
Fillojnë festimet e zyrtarëve të AAK-së për fitoren në Istog Në Qendrën për Numërim dhe Regjistrim po numërohen votat me kusht, votat përmes postës dhe votat e personave me nevoja t
Pas pak mësohet kryetari i Istogut Ka filluar numërimi i votimeve me kusht, me postë dhe i personave me nevoja të veçanta në komunën e Istogut. Indekson
Në orën 14:00 fillon numërimi i votave me kusht Komisioni Qendror Zgjedhor ka marrë vendim që QNR të vazhdojë me numërimin e votave me kusht për ato komuna ku nuk ka an
Avokati: Rinumërimi i votave shton dyshime për vjedhje Avokati, Arianit Koci ka komentuar vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me rinumërimin e të gji
Krasniqi habitet me rinumërimin e votave në Prishtinë dhe Prizren Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA’s Jakup Krasniqi, ka thënë se nuk e kupton pse Prizreni dhe Prishtinë duhet të sh
Sot vendoset fituesi në pesë komuna Fituesit definitivë në Prishtinë, Prizren, Istog, Dragash dhe Kllokot do të dihen të enjten, pas numërimit të votave me
Nesër dihet kush do të jetë kryetar i Prishtinës Qendra e Numërimit dhe Rezultateve do të fillojë nesër numërimin e votave me kusht të rundit të dytë të zgjedhjeve që u
Ja çfarë thotë Merovci për kërkesën e LDK-së për rinumërim të votave në Prishtinë Kryetari i Komisioni të Pavarur për Mediave, Adnan Merovci tha se çështja e rinumërimit të votave është një aktivitet i
LDK dhe PDK kërkojnë rinumërim të votave ose nuk i pranojnë rezultatet PDK dhe LDK nuk do t’i pranojnë rezultatet e zgjedhjeve lokale nëse nuk do të rinumërohen votat në Prishtinë, Prizren, D
Daka fton mediat të ndjekin live numërimin e votave me kusht Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka sugjeruar gjithë mediat në vend që të ndjekin LIVE numrin
Shfaqet Beqiri, ka disa fjalë për rezultatin në Prishtinë Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, në një konferencë për media ka thënë se Prishtina duhet të përm
LDK kërkon zyrtarisht rinumërimin e votave në Prishtinë Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë disa kërkesa në tek organi i përhershëm, i pavarur dhe kompetent për te vendosur ne
Këta janë deputetët e rinj në Kuvend Shemsi Syla dhe Salih Zyba janë deputetët më të rinj të Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës. Syla tashmë ka të sigurt
Katër komunat nën ethet e votave me kusht Numërimi i votave me kusht, i votave nga diaspora, si dhe i votave të personave me nevojave të veçanta po i mban nën “et
LDK-ja kërkon rinumërim të votave Një gabim teknik i bërë gjatë futjes së të dhënave të rezultateve preliminare në garën për Prishtinën, pasi është përmby
Ish-anëtari i KQZ-së publikon fakte për manipulimin e votave në Prishtinë (FOTO LAJM) Ish-anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Florian Dushi, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për vjedhje të votave në
Votat me kusht i sjellin fitoren AAK-së edhe në Istog Janë numëruar 100 për qind të votave të hedhura në balotazhin e zgjedhjeve lokale në Istog - me përjashtim të atyre me k