E FUNDIT/ Atentat në Durrës, breshëri plumbash në drejtim të automjetit
999 rezultate për

votat

Italia në zgjedhje, 27 shqiptarë në garë për të fituar votat Më 26 maj, së bashku me zgjedhjet për parlamentin Europian, Italia mban edhe zgjedhjet administrative. Përjashtim bën kë
Lek droge për të blerë votat, RAI nxjerr të palarat e pushtetit në Shqipëri Televizioni shtetëror Rai2 në një investigim ka treguar hapur për biznesin e drogës mes Italisë dhe Shqipërisë. Gazet
PD vendos zyrtarisht djegien e mandateve Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dalë para mediave në orën 13:00 për të informuar qytetarët për vendimet e gru
U rikthye pasi ruajti votat e PS-së, historia e policit pervers në Shkodër Ditën e sotme opinioni publik është tronditur nga një denoncim i një nëne ku shprehej se polici B.B i kishte ngacmuar se
Idrizi: Rama, larg duart nga PDIU Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, Idrizi th
LDK pranon serbët për rrëzimin e Haradinajt, a janë mërzitur për taksën? Lidhja Demokratike e Kosovës gjendjen e tanishme në Kosovë po e sheh si situatën më të vështirë për vendin. Kjo parti po
Dako sërish kërkon të jetë në zgjedhje, a rrezikohen votat e qytetarëve? I pyetur drejtpërdrejt në emisionin “Open”, nëse Dako do të kandidonte për një tjetër mandat në krye të Bashkisë së Durr
Arrihet marrëveshja, Zaevi bind Selën për votat Kryeministri Zoran Zaev ka arritur marrëveshje me Aleancën për Shqiptarët, gjegjësisht Ziadin Sela i ka premtuar se nesë
Zaevit i rrezikohen votat e ASH-së për ndryshimet kushtetuese Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, sot në konferencë për shtyp deklaroi se partia e tyr
PSD sërish ndihmon Haradinajn, bëhen votat për buxhetin 2019 Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për viti
LSI, ditën e sulmon Dakon ndërsa natën e voton Ditën, Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) sëbashku me PD-në i vërsulen kryetarit të Durrësit Vangush Dako duke e akuz
I kanë votat për ta rrëzuar por opozita fshihet pas detajeve Lista Serbe ditë më parë u ka ofruar bashkëpunim partive opozitare për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”. Kjo mbështetje k
VV: Nuk bëhemi si Thaçi me serbët kundër Haradinajt Lista Srpska i ka ofruar opozitës kosovare dhjetë votat e saj për ta rrezuar Qeverinë. Partitë e mëdha opozitare tash ka
Turi i dëgjesave për buxhetin 2019 dhe projektet e reja ndalet në Njësinë 1 Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një bashkëbisedim me banorët e Njësinë 1 për “Buxhetin e vitit 2019”,
Nga 1 janari s’ka më kazino e baste, miratohet ligji për "Lojërat e fatit" Ashtu siç ishte parashikuar, ligji për ndalimin e ‘Lojërave të fatit’, i cili i hap rrugë mbylljes së aktiviteteve të k
Edhe Shpendi si politikanët e vjetër, blen votat e asambleistëve që tradhëtuan LDK-në? Ndonëse Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë kishte marrë vendim që mos ta votojë Mimoza Sylejmanin, kandi
LSDM: I kemi votat për kalimin e marrëveshjes Në votim do ta shohim se a i kemi 3/3 e votave, kurse ne besojmë se i kemi, kështu është deklaruar deputetja nga Lidhja
Memedi, optimist se do të bëhen votat "pro" Nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë dhe njëherësh kryetar i Rilindjes Demokratike Kombëtare, Vesel Memedi mbron fuqimis
Arsovski: Beteja për votat "pro" nuk është humbur ende Analisti politik Petar Arsovski është optimist se mazhoranca do të arrijë të sigurojë votat e nevojshme të deputetëve
Zbulohet plani i sotëm i Xhaferrit për të siguruar votat pro marrëveshjes Anëtarë të lëvizjes “Bojkotoj” në rrjetet sociale kanë zbuluar planin e partive në pushtet dhe kryeparlamentarit Talat X