999 rezultate për

vokrri

Vokrri befason tifozët e Kosovës me këtë deklaratë Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri nuk ka aspak një lajm të mirë për tifozët e Kosovës.
Vokrri: Kroatët do t'i presim si vëllezër Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka folur për ndeshjen e madhe të 6 tetorit në “Loro Boriçi”
Vokrri sqaron shkakun e mungesës së flamurit shqiptar në Finlandë (VIDEO) Presidenti i FFK-së, Fadil Vokrri, gjatë debatit ku ishte i ftuar në emisionin Rubikon, është pyetur edhe për vendimin e
Platini uron Kosovën për debutimin historik Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, ka qenë ndër personalitet e para ndërkombëtare që e ka uruar dhe përgëzuar krye
Pas Shqipërisë, Januzaj trondit dhe Kosovën Adnan Januzaj pasi refuzoi të pranonte të luante për kombëtaren e Shqipërisë, ka dhënë të njëjtën përgjigje negative dhe
Kosova apo Shqipëria? Ja si përgjigjet Vokrri Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, është zënë ngushtë në një intervistë në Zona B në Klan Kosova.
Vokrri apel Shaqirit, Xhakës e Januzajt Gjatë një konference për media të mbajtur në Prishtinë, Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokr
Vokrri sqaron afrimet te Kosova, flet dhe për Januzajn Fadil Vokrri mirëpret ardhjen e Milot Rashicës, Alban Mehës dhe Herolind Shalës tek Kosova. “Rashica ka qenë dhe ësht
Vokrri pas fitores së Kosovës: Luajtëm me zgjuarsi Kreu i Federatës së Kosovës Fadil Vokrri ka komentuar fitoren e Kosovës 2:0 përballë Ishujve Faroe ndeshje kjo e para pë
Aktori serb i thotë ministrit të Serbisë: Uroje Kosovën në FIFA Aktori serb Çedomir Petroviç i ka shkruar një letër ministrit të Sporteve të Serbisë Vanja Udoviçiç duke i thënë se duhe
De Biasi uron Kosovën për pranimin në UEFA Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi ka uruar Kosovën për pranimin në UEFA. Këtë e ka bërë të ditur FFK-j
Vokrri: Ky është një moment historik për Kosovën Fadil Vokrri pas shpalljes së rezultateve ku Kosova është pranuar në UEFA ka thënë se ky është një moment historik për K
Masakra në Milot, ja dëshmia e shoferit Shoferi i cili ka shkaktuar masakrën në Milot është rrëfyer përpara oficerëve të policisë. Ai kishte humbur kontrolli
Juve kontratë me Vokrrin, por ai e braktisi ... Kryetari i Federatës së Kosovës, Fadil Vokrri, gjatë kohës kur ka qenë futbollist aktiv, ka pasur shumë oferta nga klube
FIFA dhe UEFA i dërgojnë ftesë Kosovës (FOTO) FIFA dhe UEFA mbajnë gjatë këtij muaji punimet e Kongresit të jashtëzakonshëm, e në këtë kongres është ftuar edhe kreu I
Duka uron Vokrrin për rizgjedhjen në FFK Sapo Fadil Vokrri u rizgjodh në krye të FFK-së, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka përshëndet
Vokrri: Nëse na jep leje UEFA, e bëjmë ligën përbashkët Kosovë-Shqipëri (VIDEO) Kreu i Federatës së Futbollit Kosovar, Fadil Vokrri ka deklaruar se Kosova dhe Shqipëria mund të krijojnë një ligë të pë
Vokrri merr mbështetjen e Maqedonisë në rrugëtimin drejt UEFA-s dhe FIFA-s Delegacioni i FFK-së, i udhëhequr nga kryetari Fadil Vokrri dhe nënkryetari Agim Ademi, vizituan Federatën e Futbollit t
Vokrri: Ftoj heronjtë e Shqipërisë për miqësore me Kosovën Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, i emocionuar një ditë pas fitores historike të kombëtares sh
UEFA fton Kosovën në takim Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se kryetari i saj, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu j