999 rezultate për

vokrri

Klubi i Prishtinës nuk lejohet të luajë në stadiumin “Fadil Vokrri” Ndeshja mes Prishtinës dhe Gjilanit, ishte planifikuar të luhej ditën e sotme, por mesa është njoftuar një gjë e tillë n
Djali i Vokrrit: Ëndrra e babit ishte stadiumi, por edhe kualifikimi dhe fitoret e Kosovës Djali i ish presidentit të Federatës se Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri dhe legjendës së Kosovës, ka thënë se ë
Super Drita e përmbys Prishtinën, atmosferë impresionuese në stadiumin Fadil Vokrri Pas afër 30 viteve izolim me në fund në Prishtinë është luajtur një ndeshje në një stadium që i plotëson të gjitha krite
Atmosferë emocionale në stadiumin “Fadil Vokrri” Ka filluar ndeshja e SuperKupës në mes të Dritës dhe Prishtinës Ashtu sikurse është pritur, atmosfera në stadium është
Ky është numri i biletave të shitura për Superkupën e Kosovës Mbrëmjene sotme në stadiumin "Fadil Vokrri" do të luhet ndeshje mes Prishtinës dhe Dritës. Kjo ndeshje është e vlefs
Stadiumi "Fadil Vokrri" hap dyert për Superkupën e Kosovës Stadiumi “Fadil Vokrri” ditën e sotme do të luhet për herë të parë pas rinovimit ndeshja midis Prishtinës dhe Ditës.
Stadiumi “Fadil Vokrri” gati për ndeshjen e parë Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti bashkë me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademin kan
Një ​zyrtar i UEFA-s kontrollon stadiumin “Fadil Vokrri” Një zyrtar i lartë i UEFA-s, që nga ora 10:00 e mëngjesit e kishte inspektuar stadiumin “Fadil Vokrri”. Ai më vonë do t’
Testohet edhe sistemi i ndriçimit të stadiumit “Fadil Vokrri”, UEFA pritet të japë OK Stadiumi “Fadil Vokrri” ishte parashikuar që të hapte dyert më parë por është dashur ti nënshkruhet disa testeve nga UEF
Fadil Vokrri njihet si legjendë edhe në Turqi, ky është nderimi që i bën Fenerbahçe Rreth dy muaj më parë futbolli shqiptarë por jo vetëm, humbi një legjendë të nderuar, Fadil Vokrrin. Vokrri u nda nga
Pamje fantastike, ndriçohet emri i Fadil Vokrrit në stadiumin e Prishtinës (VIDEO) Emri i legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri është ndriçuar sot në stadiumin e Prishtinës. Të pranishëm në kët
Nderohet Fadil Vokrri, stadiumi i Prishtinës merr emrin e tij (FOTO LAJM) Një muaj e gjysmë më parë Kosova mori lajmin e hidhur të ndrajes nga jeta të presidentit të Federatës Kosovare të Futbol
Kongresi i FIFA-s nderon Fadil Vokrrin FIFA zhvilloi kongresin e saj të 68 në Moskë dhe në nder të Fadil Vokrrit është mbajtur një minut heshtje nga e gjithë s
UEFA një minutë heshtje për Fadil Vokrrin Zëvendëspresidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe menaxheri i licencimeve, Bajram Shala, po e përfaqësojnë Kosovën në Kongresi
Gola dhe driblime si Maradona, televizioni serb bën speciale për Fadil Vokrrin (VIDEO) Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një sulmi në zemër, kurse të
"Vokrri mbante numrin 9 , vdiq më 9 qershor, në orën 9" Në televizionin T7,këtë mbrëmje u fol edhe njëherë për legjendën e futbollit kosovar, Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë
"Fadil Vokrri ka qenë një njeri i veçantë" Ramiz Krasniqi bashkëlojtari i Fadil Vokrrit, diskuti për shëndetin dhe ankesat që Vokrri ka pasur para se të ndërronte
Kjo ishte skuadra dhe lojtari i preferuar i Fadil Vokrrit Fadil Vokrri gjatë një intervistë të realizuar vitin e kaluar, kishte treguar se për cilën skuadër ka bërë tifo, si dhe
Ky është ministri serb që mori pjesë në varrimin e Fadil Vokrrit (FOTO LAJM) Ministri i Administratës Publike dhe Vetëqeverisjes Lokale i Serbisë, Branko Ruzic, ishte në mesin e shumë personalitete
Haradinaj shkon te familja e Fadil Vokrrit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kabineti i tij qeveritar e kanë ngushëlluar sot familjen e ish-kryetarit t