999 rezultate për

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE: Burgu i Shutkës është shndërruar në një kamp nazist Për të arrestuarit e ngjarjeve të 27 prillit burgu i Shutkës është shndërruar në një kamp nazist. VMRO-DPMNE ka akuz
Dorëhiqet një funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së Nikolla Popovski ish-ministër i jashtëm dhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së ka dhënë dorëheqje nga ky orga
Paraburgimet për 27-prillin, VMRO-DPMNE-ja zgjeron bojkotin e saj Deputetët e VMRO-DPMNE-së ka dy javë që kanë filluar të bojkotojnë punën e Kuvendit të Maqedonisë, duke mos marrë pjesë
Gjorçev jep lajmin për të burgosurit, VMRO-DPMNE protesta para burgut hetues Edhe sot kanë vazhduar protestat e VMRO-DPMNE-së, për të arrestuarit e 27 prillit. Protestuesit u mblodhën para burgut t
VMRO-DPMNE kërkon referendum për emrin Nga VMRO-DPMNE kanë reaguar se cështja e emrit nuk mund të zgjidhet vetëm nga disa politikanë apo shumica parlamentare.
Sela: Organizatorët e rastit të Kumanovës janë ish-regjimi VMRO-DPMNE dhe BDI Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, në një intervistë për Zërin e Amerikës ka folur rreth rastit të ‘Kumanovës’
Pas largimit të Gruevskit VMRO-DPMNE largon 16 delegatë VMRO-DPMNE ka konfirmuar se janë përjashtuar 16 delegatë nga Kongresi për arsye të ndryshme. “Një person është përjas
VMRO-DPMNE: Pse dha dorëheqjen Gruevski Nga VMRO-DPMNE kanë informuar mbi zhvillimet e djeshme në Komitetin Qendror ku dorëheqje të parevokueshme nga posti i kr
Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së pranon dorëheqjen e Gruevskit Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së, sonte e miratoi vendimin për mbajtjen e kongresit të jashtëzakonshëm të partisë. Për d
VMRO-DPMNE-ja vazhdon protestat para burgut të Shutkës VMRO-DPMNE-ja njoftoi se sot do të organizojë një protestë në orën 16:00 para burgut të Shutkës. Partia opozitare the
Petrovski shpall kandidaturën për kreun e VMRO-DPMNE-së Filip Petrovski, anëtar i lartë i VMRO-DPMNE-së ka shpallur kandidaturën e tij për kreun e VMRO-DPMNE-së. I ftuar në
A do të pranohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit? Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së do të mblidhet të dielën për të diskutuar dhe vendosur rreth dorëheqjes së liderit të k
Përfundon diskutimi për amendamentet e propozim-buxhetit për vitin 2018 Komisioni për financim dhe buxhet sot, dy ditë para afatit përfundimtar e përfundoi diskutimin e amendamenteve në lidhje
Deputetët e VMRO-DPMNE-së shkojnë në burgun e Shutkës, i shoqërojnë policët shqiptarë Deputetët Krste Mukovski, Sasho Vasilevski dhe Luben Arnaudov kanë fituar arrest 30 ditor, ndersa Johan Tarçullovskit, Z
VMRO-DPMNE: Arrestimi i deputetëve paraqet hakmarrje politike Ka vazhduar edhe sonte protesta e aktivistëve dhe mbështetësve të partisë opozitare VMRO-DPMNE para Ministrisë së Drejtë
Ky është deputeti i VMRO-DPMNE-së që po kërkohet nga policia Deputeti Lupço Dimovski është njër nga gjashtë personat dyshohet për dhunën në Kuvend në 27 prill mëson jozyrtarisht Als
Sheqerinska: Është shumë herët për të gjykuar sinqeritetin e deklaratës së Gruevskit Është shumë herët për të gjykuar nëse është një manovër politike apo një deklaratë e sinqertë e udhëheqësit të VMRO-DPMN
Gruevski: Do të jap dorëheqje nga pozicioni i kryetarit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski do të japë dorëheqje nga kreu i VMRO-DPMNE-së , këtë lajm e ka bërë të ditur për portalin "Kurir" gjatë
Veteranët e VMRO-DPMNE-së kërkojnë dorëheqjen e Gruevskit Veteranët e VMRO-DPMNE-së kanë i kërkuar sot kreut të partisë Nikolla Gruevski të japë dorëheqjen dhe të formojë një tru
VMRO-DPMNE-ja paralajmëron protesta për më 3 dhjetor “Protestat e paralajmëruara më datën 3 dhjetor nga VMRO-DPMNE-ja për të kërkuar drejtësi, bëhen për të parë se sa ndikim