999 rezultate për

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE ngre akuza ndaj ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sot ka lëshuar akuza në drejtim të ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe, duk
LSDM-ja kërkon dialog për Ligjin e gjuhëve, VMRO-DPMNE e quan jo kushtetues Grupi i deputetëve i LSDM-së i jep shans dialogut në lidhje me Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Besojmë se përmes bisedi
Dimovski: Vetëm zoti e di se a do të ketë seancë për ligjin për gjuhët Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski sot u paraqit në Sallën e Kuvendit, ku në pyetjen e gazetarëve se a do të ketë
Ligji i gjuhëve, Grubi akuzon VMRO-DPMNE-në për dyftyrësi Ligji për gjuhët sot do të kthehet në Kuvend dhe problemi i vetëm është që OBRM-PDUKM-ja është duke vendosur një veto me
A mori garanci Ahmeti nga Mickoski për reformat në vend? Dy orë ka zgjatur takimi i parë publik mes kreut të VMRO-DPMNE-së dhe atij të BDI-së, Hristjan Mickoskit dhe Ali Ahmetit
A do t'i përkrah Mickoski reformat në vend Takimi i parë publik mes kreut të VMRO-DPMNE-së dhe atij të BDI-së, ka zgjatur dy orë. Ahmeti u shpreh se temë bisede ka
Mickoski: Qëllimi i VMRO-DPMNE është të formojë qeverinë e ardhshme “Motivi im kryesor është të udhëheq politikë të hapur dhe të sigurtë, ndërsa derisa jam kryetar i VMRO-DPMNE-së nuk do t
VMRO në qershor do të kërkojë zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare Spekulimet po rriten se Lubço Georgievski do të kthehet në VMRO-DPMNE dhe do të jetë aduti kryesor i partisë për zgjedhj
Takimi Ahmeti-Mickoski do të mbahet të shtunën Të shtunën, lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski do të takohen, konfirmohet nga BDI.
Xhaferi pret zgjidhje për 35.000 amendamentet e VMRO-DPMNE-së Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Talat Xhaferi pret që në ditët e ardhshme të gjendet zgjidhje për mbi 35
VMRO-DPMNE në krizë brendapartiake, nuk ka kapacitet demokratik Ka shumë raste të zërave mes anëtarëve të VMRO-DPMNE-së të cilët shkaktojnë përshtypje në opinion se partia është në kri
VMRO-DPMNE distancohet nga protesta e nesërme për çështjen e emrit VMRO-DPMNE nuk do të jetë pjesë e protestave të nesërme, kundër çështjes së emrit, të cilat do të organizohen nga Kongre
BDI: Ligji për gjuhët do të rivotohet i pa ndryshuar Pas deklaratës së sekretarit të VMRO-DPMNE-së Igor Janushev, se VMRO-DPMNE dhe LSDM në kaudër të grupeve të punës që kan
VMRO: Ligji për gjuhët, pjesë e bisedimeve Votimi i ligjeve reformuese që kërkojnë 2/3 e votave në Kuvend, varen nga bisedimet e grupeve punuese të LSDM-së dhe VMR
VMRO kërkon lirimin nga burgu të bashkëpartiakëve Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE vlerëson se pushteti po liron nga burgu kriminel të dënuar ndërsa në burgje po mb
LSDM: Ligji për gjuhët e avancon përdorimin e të gjitha gjuhëve VMRO-DPMNE-ja dëshmon se nuk është e interesuar për nevojat e qytetarëve, Ligji për gjuhët e avancon përdorimin e të gji
VMRO kërkon tërheqjen e Ligjit për gjuhët Deputeti i partisë VMRO-DPMNE-së ka kërkuar tërheqjen e ligjit për gjuhët duke i bërë thirrje koalicionit qeveritar që t
VMRO kthehet në Kuvend: do të pengojmë miratimin e ligjit të gjuhëve Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Mitko Jançev nga selia e partisë, ka njoftuar se grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së do të hy
VMRO-DPMNE: Të akuzuarit nuk kanë bërë asnjë shkelje më parë Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE vazhdon të reagojë për të arrestuarit, të cilët dyshohen për përfshirje në ngjarj
Deputetët e VMRO-DPMNE nesër kthehen në Kuvend Deputetët e OBRM-PDUKM-së do të kthehen në Kuvend të enjten që ta dëgjojnë fjalimin e sekretarit të përgjithshëm të NATO