999 rezultate për

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE, e përjashtuar nga ecuria e bisedimeve për emrin VMRO DPMNE ka reaguar nëpërmjet një konference për shtyp lidhur me faktin se ndihen të përjashtuar nga qeveria për çësht
VMRO-DPMNE kërkon shfuqizimin e akcizës së dizelit Deputetët e VMRO-DPMNE-së kanë vandosur propozimin e shfuqizimit të akcizës shtesë të dizelit prej 3.5 denarë. Ligji
VMRO: Qeveria të tejkalojë vërejtjet në raport Edhe VMRO-DPMNE mendon se Maqedonia duhet të vazhdojë rrugën drejt BE-së deri në integrimin e saj të plotë dhe për këtë
LSDM-VMRO, ndryshime ligjore për financimin e partive Komisioni për parandalimin e korrupsionit, revizorët shtetëror dhe gazetarët investigues shprehën dyshime serioze për zo
Komisioni miraton ligjet reformatore Ligjet për reforma në gjyqësor, të harmonizuara mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së filluan të marrin edhe dritën jeshile nga
Pranohen 10 amendamente të VMRO-DPMNE-së Ministria e Drejtësisë dhe grupi punues i LSDM-së kanë pranuar një pjesë të propozimeve të VMRO-DPMNE-së opozitare lidhu
LSDM e kënaqur me mbështetjn e VMRO-së, javën tjetër votohen Ligjet për gjyqësorin LSDM është e kënaqur nga bashkëpunimi me opozitën dhe mbështetjen që VMRO-DPMNE për ligjet reformatore të cilat kërkonin
VMRO e bindur se nesër e rrëzon Qeverinë Nesër do të mbahet seanca për iniciativën e VMRO-DPMNE-së për votimin e mosbesimit të Qeverisë. Këtë edhe një herë e dës
Opozita nuk e ka numrin e votave për ta rrëzuar Qeverinë Në deklaratat e tij, kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, është shprehur se të mërkurën, kur sipas rregullores duhe
Të mërkurën Zaevin e kapin drithërimat Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar mocionin për votë mosbesimin e Qeverisë. Kryetari i parlamentit Talat Xhaf
Javën e ardhshme tentohet rrëzimi i Zaevit Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel.Nga ana tjetë
Mocioni për rrëzimin e qeverisë, të mërkurën Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel. Nga ana tjet
VMRO pritet të dorëzojë mocionin për rrëzimin e qeverisë Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel, thonë burime
Mickoski: VMRO-DPMNE, pjesë e Qeverisë 100 ditë përpara zgjedhjeve 100 ditë para zgjedhjeve të reja parlamentare të parakohshme VMRO-DPMNE do të jetë pjesë e Qeverisë që do ti zbatojë ato
VMRO-DPMNE: Ligji për dygjuhësi do të ketë implikime të mëdha financiare Ligji për dygjuhësi, kështu siç është, nuk guxon të hyjë në fuqi. Përveç asaj që është “jokushtetues dhe i pazbatueshëm”
VMRO-DPMNE po falimenton “Anëtarët e partisë dhe të gjitha organet partiake janë të informuar për kondicionin financiar të partisë. Ajo është një
Reagon LSDM-ja: Mickoski të heqë dorë nga ndarjet dhe konfliktet VMRO-DPMNE dhe Hristijan Mickoski ta lënë të kaluarën dhe politikat e ndarjeve dhe konflikteve që qytetarët i mundën në
LSDM: U dëshmua se Gruevski dëshiron të bllokojë reformat Zhvillimet në Kuvend kanë konfirmuar se pikërisht Nikolla Gruevski qëndron pas bllokimit të punës së parlamentit dhe pas
Gruevski sulmon fizikisht Talat Xhaferin (FOTO LAJM) Gjatë futjes ne votim të ligjit për përdorimin e gjuhëve, deputetët e VMRO-DPMNE-së e kanë bllokuar punën e Kuvendit duk
VMRO-DPMNE drejt ndarjes Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-D