999 rezultate për

vmro-dpmne

Zaev: Faleminderit deputetë të VMRO-DPMNE “Veçanërisht dua t’i falënderoj deputetë e VMRO-DPMNE-së të cilët u vendosën mbi interesin partiak dhe personal, dhe kal
Kush po i kërcënon deputetët që janë pro marrëveshjes me Greqinë? Deputetja e VMRO-DPMNE-së Daniela Rangellova para fillimit të seancës së Komitetit Ekzekutiv të parisë ka thënë se do të
Loja dinake e VMRO-DPMNE-së me amnistinë Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovksi, në emisionin Click Plus tha se arsyeja kryesore që referendumi ka pasu
Kërcënohen me jetë deputetët e VMRO-DPMNE që përkrahin të ardhmen Deputetët e VMRO-DPMNE-së, me të cilët ka disa ditë që kolegët e tyre nga LSDM-ja dhe BDI-ja i shohin edhe njëherë argum
Mickoski e ka hallin te prokuroria speciale, kërkon ta fundosë Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka deklaruar se nëse kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev heq dorë nga m
VMRO-DPMNE e vendosur të bllokojë të ardhmen e Maqedonisë “Tërë procedurën e referendumit e konsiderojmë të falsifikuar dhe ne nuk e njohim rezultatin. Ne do të donim t’i dërgoni
Maqedonia drejt zgjedhjeve të parakohshme Kryeministri Zoran Zaev nuk do të takohet me liderin e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, në lidhje me ndryshi
Dy zyrtarë të VMRO-DPMNE-së hedhin votën në referendum Ish-ministri nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov dhe deputeti i kësaj partie, Kërsto Jovanovski votuan në refere
VMRO-DPMNE: E pranojmë edhe rezultatin pro në referendum Nëse referendumi do të jetë i suksesshëm dhe shumica do të votojnë në drejtim për përkrahje të referendumit, situata mbe
Mickoski nuk bindet edhe nga Anglia për referendumin Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka zhvilluar takim me ministrin britanik për Evropë dhe Amerikë, Ser Al
Ish-ministri i VMRO-DPMNE do të votojë pro referendumit Ish-ministri i VMRO-DPMNE dhe ish-anëtari i lartë i kësaj partie, Nikolla Todorov ka bërë të ditur se do të votojë në fa
VMRO-DPMNE: Qytetarët janë të lirë të votojnë pro ose kundër në referendum Me fjalën “Se në fund do të fitojë Maqedonia”, lideri i partisë opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski
Zbulohet dita kur opozita merr vendim për referendumin Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së, të martën do të marrë qëndrim për referendumit, ka mësuar “Nezavisen vesnik” (Gazeta
Mickoski nuk bindet: Marrëveshja me Greqinë është e dëmshme Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka zhvilluar takim me kancelarin austriak, Sebastian Kurz. Ashtu siç
Huliganët që pushtuan Kuvendin i dërgojnë ultimatum VMRO-DPMNE “Liri për mbrojtësit e Kushtetutës ose opinioni maqedonas do të mësojë për tradhtinë nga partia”, ky është ultimatumi i
Kodin Zgjedhor, VMRO-DPMNE e zvarrit punën e seancës plenare Kuvendi i Republikës së Maqedonisë nuk arriti ta miratojë rendin e ditës së seancës së 53-të pasi që deputetët e VMRO-DP
Selmani: VMRO-DPMNE po bllokon Ligjin për Mediat Kryetari i SHGM-së, Naser Selmani sot ka deklaruar se janë të brengosur sepse partia opozitare VMRO-DPMNE, përmes debati
VMRO-DPMNE vazhdon të kontrollojë RTVM-në Ministri pa protofol i angazhuar për komunikim dhe transparencë, Robert Popovski tha se VMRO-DPMNE qëllimisht e bllokon
Opozita maqedonase: Katastrofë, që nuk u hapën negociatat Është katastrofale anulimi i datës për fillimin e bisedimeve me BE-në, së paku që mund të bëj në këtë moment Ministri i
VMRO-DPMNE vazhdon përpjekjet, përdor historinë kundër Zaevit VMRO-DPMNE sot përmes një komunikate thekson se kryeministri Zaev për një vit ka fshirë historinë maqedonase e cila rrez