999 rezultate për

vmro

VMRO-DPMNE po falimenton “Anëtarët e partisë dhe të gjitha organet partiake janë të informuar për kondicionin financiar të partisë. Ajo është një
Reagon LSDM-ja: Mickoski të heqë dorë nga ndarjet dhe konfliktet VMRO-DPMNE dhe Hristijan Mickoski ta lënë të kaluarën dhe politikat e ndarjeve dhe konflikteve që qytetarët i mundën në
VMRO-ja nuk tërhiqet nga bisedimet për ligjet reformuese VMRO-DPMNE-ja nuk do të tërhiqet nga negociatat që po zhvillohen mes grupeve të punës rreth ligjeve reformuese. Kreu i k
LSDM: U dëshmua se Gruevski dëshiron të bllokojë reformat Zhvillimet në Kuvend kanë konfirmuar se pikërisht Nikolla Gruevski qëndron pas bllokimit të punës së parlamentit dhe pas
HISTORIKE / Shqiptarët arrijnë fitoren e madhe në Maqedoni Me 64 vota pro dhe asnjë kundër në Kuvendin e Maqedonisë u miratua Ligji për gjuhët. Përsëri deputetët e VMRO-së, me
Gruevski sulmon fizikisht Talat Xhaferin (FOTO LAJM) Gjatë futjes ne votim të ligjit për përdorimin e gjuhëve, deputetët e VMRO-DPMNE-së e kanë bllokuar punën e Kuvendit duk
LSDM godet VMRO-në për ligjin e gjuhëve Përmes një njoftimi dërguar mediave e vendit, Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë (LSDM) konsideron se amandamentet e V
Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të pu
VMRO-DPMNE drejt ndarjes Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-D
VMRO-DPMNE ngre akuza ndaj ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sot ka lëshuar akuza në drejtim të ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe, duk
Ligji i gjuhëve, VMRO nuk do të tërheqë amandamentet VMRO-DPMNE-ja nuk do t'i tërheqë amandamentet e saj për Ligjin për përdorimin e gjuhëve, edhe pas tentimeve që të kontes
Ligjet reformuese çojnë në takim VMRO-në dhe Besën Grupet punuese të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së kanë përafruar qëndrimet rreth një pjese të ligjeve reformuese, miratimi i t
VMRO: Zaev nuk e mbajti fjalën për pagat e mjekëve VMRO-DPMNE-ja opozitare kritikoi Qeverinë se nuk po përmbush premtimet parazgjedhore sa i përket reformave në sistemin S
LSDM-ja kërkon dialog për Ligjin e gjuhëve, VMRO-DPMNE e quan jo kushtetues Grupi i deputetëve i LSDM-së i jep shans dialogut në lidhje me Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Besojmë se përmes bisedi
Kuvendi tenton të kalojë ligjin e gjuhëve, anashkalohet VMRO Mazhoranca në tentim për të miratuar ligjin e gjuhëve, duke anashkaluar mbi 35 mijë amendamentet e VMRO-së opozitare. S
Dimovski: Vetëm zoti e di se a do të ketë seancë për ligjin për gjuhët Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski sot u paraqit në Sallën e Kuvendit, ku në pyetjen e gazetarëve se a do të ketë
Ligji i gjuhëve, Grubi akuzon VMRO-DPMNE-në për dyftyrësi Ligji për gjuhët sot do të kthehet në Kuvend dhe problemi i vetëm është që OBRM-PDUKM-ja është duke vendosur një veto me
Kthim i kushtëzuar i VMRO DPMNE në Kuvend Edhe pse deputetët e opozitës maqedonase dhe koordinatori i grupit frekuentojnë takimet e grupeve të punës për reformat,
Emri i Maqedonisë, Georgievski: Nuk ka ikje nga kjo Kryetari VMRO –Popullores Lupço Georgievski ka deklaruar se zgjidhjen e emrit e sheh me gjasë 50-50. Sipas tij emri Maqe
Mickoski: Zaev shpif, unë nuk jam dorë e zgjatur e Gruevskit Pak para takimit me kryemistrin Zoran Zaev, kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski dërgoi një sërë kritikash dhe ak