999 rezultate për

vmro

Deputet nga Maqedonia monitoruan zgjedhjet në Azerbajxhan Deputet nga Maqedonia ishin pjesë e vëzhguesëve të zgjedhjeve presidenciale në Azerbejxhan, që u mbajtën me 11 prill.
LSDM e kënaqur me mbështetjn e VMRO-së, javën tjetër votohen Ligjet për gjyqësorin LSDM është e kënaqur nga bashkëpunimi me opozitën dhe mbështetjen që VMRO-DPMNE për ligjet reformatore të cilat kërkonin
Debati për ligjin për arsimin e lartë, VMRO-ja parashtron 17 amandamente Gjatë debatit të sotëm në Komisionin pëe arsim dhe sport, rreth propozim ligjit për arsim të lartë, në leximin e dytë, V
Projektligj për arsimin e lartë, VMRO-ja dorëzon amendamentet Një sërë vërejtjesh ka radhitur VMRO-DPMNE-ja opozitare gjatë debatit të sotëm në Komisionin për arsim dhe sport, rreth
Miratohet Ligji i kërkuar nga PSP për dëshmitarët e mbrojtur, voton pro edhe VMRO Ligji për mbrojtjen e dëshmitarëve, i cili është pjesë e ligjeve reformuese është votuar sot në Kuvend, me 86 vota “Për”
VMRO humbet 11 deputetë Në zgjedhjet e fundit parlamentare, VMRO-ja e cila drejtohej nga Nikolla Gruevski së bashku me aleatët e partive të vogl
Shekerinska-VMRO-së: Keni shumë fjalë Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska ka kërkuar sqarime nga deputetët e VMRO-DPMNE-së për të bëmat e tyre gjatë 10
Ibraimoski: Qeveria VMRO-BDI i ka përndjekur romët Deputeti Samka Ibraimoski tha se VMRO i përndiqte romët, i burgoste, i maltretonte me njësitin policor ALFA. Ndërsa s
VMRO – DPMNE ankohet për largimet nga puna në administratë Dragan Danev koordiniator i grupit parlamentar të VMRO – DPMNE-së ka drejtuar kritika të ashpra ndaj qeverisë LSDM – BDI
VMRO e bindur se nesër e rrëzon Qeverinë Nesër do të mbahet seanca për iniciativën e VMRO-DPMNE-së për votimin e mosbesimit të Qeverisë. Këtë edhe një herë e dës
Opozita nuk e ka numrin e votave për ta rrëzuar Qeverinë Në deklaratat e tij, kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, është shprehur se të mërkurën, kur sipas rregullores duhe
Të mërkurën Zaevin e kapin drithërimat Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar mocionin për votë mosbesimin e Qeverisë. Kryetari i parlamentit Talat Xhaf
Besimi i qeverise, të mërkurën debati për interpelancën e VMRO-së Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, sot ka deklaruar se gjatë ditës partia e tij e ka parashtruar kërkesën për
Javën e ardhshme tentohet rrëzimi i Zaevit Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel.Nga ana tjetë
Mocioni për rrëzimin e qeverisë, të mërkurën Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel. Nga ana tjet
VMRO pritet të dorëzojë mocionin për rrëzimin e qeverisë Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel, thonë burime
Zvërlevski dhe gjykatësit e afërt me VMRO-në kanë penguar Specialen? Duhej të kalojnë dy vite të plota që të dalë në shesh se ish shefi i Sektorit për vepra të dënueshme pranë Gjykatës Supr
Mickoski: VMRO-DPMNE, pjesë e Qeverisë 100 ditë përpara zgjedhjeve 100 ditë para zgjedhjeve të reja parlamentare të parakohshme VMRO-DPMNE do të jetë pjesë e Qeverisë që do ti zbatojë ato
LSDM dhe VMRO merren vesh për amnisti VMRO-DPMNE-ja pretendon se nuk ka kërkuar amnistinë e deputetëve të saj të akuzuar për ngjarjet e 27 prillit, por vetëm
VMRO përgatitet për interpelancën për Qeverinë, ja plani Interpelanca me të cilën deputetët e VMRO-DPMNE-së kushtëzojnë kthimin në Kuvend është gati, ndërsa sot do të nënshkruhe