999 rezultate për

vmro

Mocioni për rrëzimin e qeverisë, të mërkurën Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel. Nga ana tjet
VMRO pritet të dorëzojë mocionin për rrëzimin e qeverisë Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel, thonë burime
Zvërlevski dhe gjykatësit e afërt me VMRO-në kanë penguar Specialen? Duhej të kalojnë dy vite të plota që të dalë në shesh se ish shefi i Sektorit për vepra të dënueshme pranë Gjykatës Supr
Mickoski: VMRO-DPMNE, pjesë e Qeverisë 100 ditë përpara zgjedhjeve 100 ditë para zgjedhjeve të reja parlamentare të parakohshme VMRO-DPMNE do të jetë pjesë e Qeverisë që do ti zbatojë ato
LSDM dhe VMRO merren vesh për amnisti VMRO-DPMNE-ja pretendon se nuk ka kërkuar amnistinë e deputetëve të saj të akuzuar për ngjarjet e 27 prillit, por vetëm
VMRO përgatitet për interpelancën për Qeverinë, ja plani Interpelanca me të cilën deputetët e VMRO-DPMNE-së kushtëzojnë kthimin në Kuvend është gati, ndërsa sot do të nënshkruhe
Marrëveshja e fshehtë në mes LSDM-së dhe VMRO-së Nga përgjimet u dëgjua dhe u pa se kishte keqpërdorime të mëdha nga përfaqësuesit më të lartë të institucioneve shtetëro
VMRO-ja do të jetë pjesë e Qeverisë 100 ditë para zgjedhjeve të reja parlamentare të parakohshme VMRO-DPMNE do të jetë pjesë e Qeverisë që do ti zbatojë ato
Çfarë përmban marrëveshja politike mes LSDM-së dhe VMRO-së Burime nga LSDM dhe VMRO-DPMNE vërtetojnë se për shumë pika është arritur pajtueshmëri dhe së shpejti pritet që marrëves
VMRO-ja kundërshton rritjen e tatimit personal Reagojnë nga VMRO-DPMNE-ja duke theksuar se LSDM-ja me rritjen e tatimit personal drejtpërdrejtë godet xhepin e qytetarë
Javën e ardhshme, Xhaferi pret VMRO-në në Parlament Kryeparlamentari Talat Xhaferi pret që javën e ardhshme opozita të fillojë të merr pjesë në seancat plenare dhe atë të k
Pas vendimit të Supremes, VMRO-ja kthehet në Kuvend Pas njoftimeve se deputetët dhe funksionarët e VMRO-DPMNE-së të akuzuar për ngjarjet e 27 prillit të do të lirohen nga p
Ligji i gjuhëve, VMRO: Shpallja në gazetën zyrtare do të jetë jolegale VMRO-DPMNE ka ripërsëritur qëndrimin e saj lidhur me miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve, duke e arsyetuar qëndr
Dhuna në Kuvend, s’ka vendim për deputetët e VMRO-së Gjykata Supreme ende nuk ka marrë ndonjë vendim nëse deputetët e VMRO-DPMNE-së, Krsto Mukovski dhe Sashe Vasilevski dhe
Ligji për Gjuhët, VMRO-ja kërcënon Xhaferin Ligji për përdorimin e gjuhëve vazhdon të kundërshtohet ashpër nga VMRO-DPMNE-ja opozitare. Të njëjtit kërcënojnë se çdo
Gjenden telefona tek deputetët e VMRO-së në burg Gjatë kontrollit të të arrestuarve në lidhje me ngjarjet e 7 prillit, janë gjetur disa celularë, thonë nga prokururia pu
Emri, VMRO kundërshton draft-marrëveshjen e nisur në Greqi Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski kritikon edhe veprimin e fundit të Qeverisë për zgjidhjen e kontestit me emrin,
Dhuna në Kuvend, deputet e VMRO-së presin lirimin Telefonat celularë të gazetarëve janë një kërcënim për gjykatësin Suprem, Jovo Vangellovski. Me urdhër të tij, të gjithë
VMRO: Lirimi i të akuzuarve në rastin "Sopoti", pjesë e platformës së Tiranës “Lirimi i të akuzuarave të rastit “Sopot” ishte njëra nga pikat e platformës së shkruar në Tiranë me 7 janar të vitit të
VMRO-DPMNE: Ligji për dygjuhësi do të ketë implikime të mëdha financiare Ligji për dygjuhësi, kështu siç është, nuk guxon të hyjë në fuqi. Përveç asaj që është “jokushtetues dhe i pazbatueshëm”