999 rezultate për

vmro

Sulmohet ndërtesa e VMRO-së Këtë mbrëmje ndërtesa e bardhë e selisë qendrore të VMRO-së është përlyer me ngjyrë. Ende nuk është e qartë se kush
Vijon përplasja për emrin e Maqedonisë, VMRO-DPMNE akuzon Zaevin për tradhëti Partia VMRO-DPMNE vazhdon me akuzat ndaj kundërshtarëve me në krye Zoran Zaevin si kryeministër, duke thënë se ata janë
VMRO-DPMNE ragon mbi referendumin dhe marrveshjen me Zaev Së fundmi në media janë publikuar disa shkrime që akuzojnë partinë VMRO-DPMNE për një bashkpunim me Zaev. Raportimet
Kryetari i opozitës akuzohet se ka marrëveshje sekrete me Zaevin Filip Petrovski, nga fraksioni i VMR0-DPMNE theksoi se nuk priste mbështetje nga udhëheqësi Hristijan Mickoski për prote
VMRO-DPMNE padit në prokurori Talat Xhaferin VMRO-DPMNE-ja dorëzoi padi deri te Prokuroria Publike kundër Kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi për shkelje të Kushtet
VMRO-DPMNE merr një vendim pas ratifikimit të marrëveshjes Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së do ta bojkotojë punën e Kuvendit. Këtë vendin në konferencë për shtyp e kumtoi kryet
Partia e Gruevskit ka disa fjalë për Zaevin pasi nënshkroi marrëveshjen Pas nënshkrimit të marrëveshjes historike mes Maqedonisë dhe Greqisë për zgjidhjen e çështjes së emrit, i menjëhershëm k
Shaqiri paralajmëron skenare ruse në Maqedoni Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha ka komentuar marrëveshjen për kontestin e emrit të Maqedonisë. Më ndrysh
Drejt emrit të ri pa mbështetjen e VMRO-së Deri më tani, përveç përkrahjes që ka marrë nga partitë shqiptarë në pushtet, Zaevi nuk gëzon asnjë përkrahje për zgjidh
Mickoski nxjerr fytyrën e vërtetë anti-shqiptare Edhe pse shqiptarët përbëjnë më shumë se 25 për qind të popullsisë së Maqedonisë, kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE th
LSDM: VMRO dëshiron që vendi të shkojë në regres Sipas LSDM-se, mitingu i mbrëmshëm i ngjante mitingjeve paraprake të kësxaj partie të mbajtura për këto 12 vite të kalua
VMRO josh njerëzit të dalin në protestë Nga partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE, kanë dërguar para dyerve të shtëpive ftesë që të marrin pjesë në protesta e
Kuvend, Zaev dhe VMRO përplasen për çështjen e emrit Opozita përmes pyetjeve të deputetëve kërkoi nga kryeministri të tregoj për cilat propozime e mundshme për emrat e Maqed
VMRO mëson nga opozita në Shqipëri, dalin në protestë masive Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski ka vazhduar me aktivitetet në terren në vigjilje të protestës së paralajmëru
VMRO-DPMNE paralajmëron protestë të fuqishme kundër Zaevit VMRO-DPMNE ka paralajmëruar se më 2 qershor në orën 20.00 do të organizoj protestë kundër Qeverisë. Sipas tyre Maqedonia
Gruevski nuk do të hyjë në burg, mësoni shkakun Edhe pse Gjykata Penale e dënoi me dy vjet burg për korrupsion në rastin “Tanku”, ish -kryeministrin Nikolla Gruevski e
Pas dënimit me burg reagon për herë të parë VMRO-DPMNE VMRO-DPMNE-ja, vendimin e sotëm gjyqësor ndaj ish kreut të partisë Nikolla Gruevski e konsideroi si të vendim të porosit
Deputetët e VMRO-DPMNE nga dëshpërimi braktisin Kuvendin Pas dënimit të ish kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski me dy vjet burg, deputetë e VMRO-DPMNE-s
Qeveria flet për takimin e liderëve Qeveria e Maqedonisë vlerëson se takimi mes liderëve politik mund të mbahet në takimin që është i përshtatshëm për të gj
Ligji për median përplas deputetët me fyerje ndaj njeri-tjetrit Deputetët e pozitës dhe opozitës sot kanë debatuar ashpër në vazhdimin e seancës për amendamentet e propozuara për Ligji