999 rezultate për

vmro

Themelohet "Fraksioni demokratik i VMRO-së" Pas shumë përpjekjeve për të marrë timonin e partisë, Jove Kekenovski dhe bashkëpunëtorët e tij sot kanë themeluar "Frak
LSDM pranon 15 amandamente të VMRO-së Ministria e drejtësisë dhe grupi i punës i LSDM ka pranuar një pjesë të propozimeve të opozitës VMRO lidhur me përgjegjë
VMRO: Angjushev hesht për borxhin dhe privilegjet VMRO DPMNE-ja kërkoi përgjigje nga zv/kryeministri, Koço Angjushev nëse borxhet, që ai i ka në shumë prej 26 milionë eur
Komisioni miraton ligjet reformatore Ligjet për reforma në gjyqësor, të harmonizuara mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së filluan të marrin edhe dritën jeshile nga
Pranohen 10 amendamente të VMRO-DPMNE-së Ministria e Drejtësisë dhe grupi punues i LSDM-së kanë pranuar një pjesë të propozimeve të VMRO-DPMNE-së opozitare lidhu
Reformat, bisedime intensive midis VMRO dhe LSDM Gjatë fundjavës pritet që të arrihet marrëveshje mes qeverisë dhe opozitës për Ligjin për Procedurë Penale dhe Prokurori
Deputet nga Maqedonia monitoruan zgjedhjet në Azerbajxhan Deputet nga Maqedonia ishin pjesë e vëzhguesëve të zgjedhjeve presidenciale në Azerbejxhan, që u mbajtën me 11 prill.
LSDM e kënaqur me mbështetjn e VMRO-së, javën tjetër votohen Ligjet për gjyqësorin LSDM është e kënaqur nga bashkëpunimi me opozitën dhe mbështetjen që VMRO-DPMNE për ligjet reformatore të cilat kërkonin
Debati për ligjin për arsimin e lartë, VMRO-ja parashtron 17 amandamente Gjatë debatit të sotëm në Komisionin pëe arsim dhe sport, rreth propozim ligjit për arsim të lartë, në leximin e dytë, V
Projektligj për arsimin e lartë, VMRO-ja dorëzon amendamentet Një sërë vërejtjesh ka radhitur VMRO-DPMNE-ja opozitare gjatë debatit të sotëm në Komisionin për arsim dhe sport, rreth
Miratohet Ligji i kërkuar nga PSP për dëshmitarët e mbrojtur, voton pro edhe VMRO Ligji për mbrojtjen e dëshmitarëve, i cili është pjesë e ligjeve reformuese është votuar sot në Kuvend, me 86 vota “Për”
VMRO humbet 11 deputetë Në zgjedhjet e fundit parlamentare, VMRO-ja e cila drejtohej nga Nikolla Gruevski së bashku me aleatët e partive të vogl
Shekerinska-VMRO-së: Keni shumë fjalë Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska ka kërkuar sqarime nga deputetët e VMRO-DPMNE-së për të bëmat e tyre gjatë 10
Ibraimoski: Qeveria VMRO-BDI i ka përndjekur romët Deputeti Samka Ibraimoski tha se VMRO i përndiqte romët, i burgoste, i maltretonte me njësitin policor ALFA. Ndërsa s
VMRO – DPMNE ankohet për largimet nga puna në administratë Dragan Danev koordiniator i grupit parlamentar të VMRO – DPMNE-së ka drejtuar kritika të ashpra ndaj qeverisë LSDM – BDI
VMRO e bindur se nesër e rrëzon Qeverinë Nesër do të mbahet seanca për iniciativën e VMRO-DPMNE-së për votimin e mosbesimit të Qeverisë. Këtë edhe një herë e dës
Opozita nuk e ka numrin e votave për ta rrëzuar Qeverinë Në deklaratat e tij, kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, është shprehur se të mërkurën, kur sipas rregullores duhe
Të mërkurën Zaevin e kapin drithërimat Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar mocionin për votë mosbesimin e Qeverisë. Kryetari i parlamentit Talat Xhaf
Besimi i qeverise, të mërkurën debati për interpelancën e VMRO-së Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, sot ka deklaruar se gjatë ditës partia e tij e ka parashtruar kërkesën për
Javën e ardhshme tentohet rrëzimi i Zaevit Ligjvënësi pret dokumentin për mocionin e VMRO-DPMNE-së për mosbesimin e Qeverisë ta pranojnë ditën e diel.Nga ana tjetë