999 rezultate për

vmro

VMRO-DPMNE paralajmëron protestë të fuqishme kundër Zaevit VMRO-DPMNE ka paralajmëruar se më 2 qershor në orën 20.00 do të organizoj protestë kundër Qeverisë. Sipas tyre Maqedonia
Gruevski nuk do të hyjë në burg, mësoni shkakun Edhe pse Gjykata Penale e dënoi me dy vjet burg për korrupsion në rastin “Tanku”, ish -kryeministrin Nikolla Gruevski e
Pas dënimit me burg reagon për herë të parë VMRO-DPMNE VMRO-DPMNE-ja, vendimin e sotëm gjyqësor ndaj ish kreut të partisë Nikolla Gruevski e konsideroi si të vendim të porosit
Deputetët e VMRO-DPMNE nga dëshpërimi braktisin Kuvendin Pas dënimit të ish kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski me dy vjet burg, deputetë e VMRO-DPMNE-s
Qeveria flet për takimin e liderëve Qeveria e Maqedonisë vlerëson se takimi mes liderëve politik mund të mbahet në takimin që është i përshtatshëm për të gj
Ligji për median përplas deputetët me fyerje ndaj njeri-tjetrit Deputetët e pozitës dhe opozitës sot kanë debatuar ashpër në vazhdimin e seancës për amendamentet e propozuara për Ligji
VMRO përdor trukun e vjetër, bllokon ligjin për mediat Komision Parlamentar për Transport dhe Lidhje, ka shqyrtuar sot amendamentet për Ligjin për Mediat. I pari ka qenë prop
VMRO-DPMNE: Pozicioni ynë në njësitë zgjedhore do të mësohet pas pushimeve Për t'i dhënë përgjigje pretendimeve të LSDM-së se VMRO-DPMNE po pret konsensus mbi ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe p
Kuvendi i Maqedonisë miraton këtë strategji Pas një diskutimi të gjatë, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë dje pasdite në vazhdimin e seancës së 40-të e votoi Strat
Hidhet poshtë propozimi i VMRO-DPMNE-së për shfuqizimin rritjes së akcizës së dizelit Shumica parlamentare e ka hedhur poshtë propozimin e grupit të deputetëve të VMRO-DPMNE-së që të shfuqizohet rritja e ak
VMRO-DPMNE: Jeta është bërë për Angjushevin dhe Zaevin “Asnjë qytetarë nuk jeton më mirë, përveç Zaevit i cili po blen fabrika me çmime të mëdha dhe sundon tregun me marihuanë
Gazetari kontravers kundër VMRO-së së Mickoskit Gazetari që deri dje isht pro VMRO-së dhe një antishqiptar i thekur sot i vardiset pushtetit të LSDM-së duke plasuar pos
VMRO-DPMNE, pengon miratimin e ligjit për mediat Propozim-Ligji për shërbime mediatike audio dhe audiovizuele në Komisionin për Transport dhe Lidhje është shtyrë sërish.
Lideri i VMRO-DPMNE është i hapur për shqiptarët me një kusht VMRO-DPMNE do të koalicionojë me atë parti shqiptare që do të kenë program të përbashkët në interes të të gjithë qytetar
Xhaferi urdhëron Zaevin: Merr masa ndaj ministrave Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, reagoi për sjelljen e ministrit të Shoqërisë Informative, Damjan Mançevski i cili u
VMRO-DPMNE, e përjashtuar nga ecuria e bisedimeve për emrin VMRO DPMNE ka reaguar nëpërmjet një konference për shtyp lidhur me faktin se ndihen të përjashtuar nga qeveria për çësht
VMRO-DPMNE kërkon shfuqizimin e akcizës së dizelit Deputetët e VMRO-DPMNE-së kanë vandosur propozimin e shfuqizimit të akcizës shtesë të dizelit prej 3.5 denarë. Ligji
VMRO kritikon kryetarin e Shkupit Kryetari i Shkupit ka nënshkruar dy memorandume për shfrytëzim të autobusëve me gaz dhe me energji elektrike me dy kompa
VMRO: Qeveria të tejkalojë vërejtjet në raport Edhe VMRO-DPMNE mendon se Maqedonia duhet të vazhdojë rrugën drejt BE-së deri në integrimin e saj të plotë dhe për këtë
LSDM-VMRO, ndryshime ligjore për financimin e partive Komisioni për parandalimin e korrupsionit, revizorët shtetëror dhe gazetarët investigues shprehën dyshime serioze për zo