999 rezultate për

vmro

Zaev do të jetë presidenti i ardhshëm i Maqedonisë Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në 27 vjetorin e Konferencës së Unionit të Forcave Rinore të VMRO-DPM
A do të amnistohen vetëm deputetët e VMRO-DPMNE? Partia në pushtet, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) ka mohuar se me propozim-ligjin për amnistim të veprave t
Plas një "bombë" tjetër, kishat e diasporës ndihmonin VMRO-DPMNE Nga porositë që sot janë publikuar në Gjykatën Penale të Shkupit në seancën gjyqësore të lëndës “Titanik”, që kanë të bë
Dëshmon "ninxha": U shfrytëzuam dhe u manipuluam nga DSK-ja dhe VMRO-ja për 27 Prillin Në procesin për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë, sot në Gjykatën penale
Vdes politikani antishqiptar në Maqedoni (FOTO LAJM) Regjisori maqedonas, ish diplomat dhe ish kryetari i Kuvendit, Lubisha Georgievski sot ka ndërruar jetë në moshën 81 vje
Plas në Kuvend për deputetët e VMRO-së që u përjashtuan Debatin për çështjen e emrit e kaluan në debat për emrin e grupit parlamentar. VMRO-DPMNE-ja kërkoi nga kreu i Kuven
Sot opozita maqedonase del në protestë, ja rrugët që bllokohen Ministria e Punëve të Brendshme informoi se sot prej orës 17:00 është caktuar protestë në Shkup e organizuar nga VMRO-DP
Kuvendi i jep një goditje Gruevskit Me 62 vota për, asnjë kundër, asnjë abstenim dhe në mungesë të deputetëve të VMRO-DPMNE-së në sallë, Kuvendi i Republikë
Deputetët që braktisën VMRO-DPMNE kërkojnë falje për dhunën në Kuvend Propozim-ligji për amnisti për personat e dyshuar, akuzuar dhe dënuar për ngjarjet në Kuvend më 27 prill të vitit 2017,
Prokuroria maqedonase shton edhe dy akuza kundër Gruevskit Ish kryeministri maqedonas Nikola Gruevski, i cili është duke qëndruar azil në Hungari, i janë ngarkuar edhe dy akuza të
Prokuroria shton akuzat ndaj VMRO-DPMNE-së Prokuroria Speciale Publike ngriti dy akuza në rastin “Talir”. Padia e parë ka të bëjë me akuzën e paligjshme të arkës s
Mickoski ka hallin e presidentit VMRO-DPMNE është duke u përgatitur për zjedhjet e ardhshme presidenciale, ka njoftuar lideri i partisë opozitare Hristij
Kryetari i partisë që kundërshton BE-në del në fotografi me Lulëzim Bashën Kryetari i partisë maqedonase Mickoski që kundërshton marrëveshjen me Greqinë që mbështetet nga BE dhe SHBA ka dalë në f
Fundoset VMRO-DPMNE, i largohen edhe katër deputetë Ka shkuar në 12 numri i deputetëve që janë larguar nga koalicioni opozitar i udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja, i cili nga 51
Gjykata i jep një goditje pronës së VMRO-DPMNE Me kërkesë të Prokurorisë Speciale Publike, gjykatësi i procedurës paraprake të Gjykatës Themelore Shkup solli vendim me
VMRO-DPMNE drejt shkrirjes, nisin kërcënimet me vdekje Vazhdojnë përçarjet dhe kërcënimet brendapartiake në VMRO-DPMNE. Nga partia opozitare është larguar kryetari i forcave t
Opozita sot kërkon falje për ngjarjet e turpshme në Kuvend Propozim ligjin për amnisti që e kërkon VMRO-DPMNE, për të gjithë të akuzuarit për dhunën në Kuvend më 27 prill të vitit
VMRO-DPMNE i del në mbrojtje kryetarit të saj pas akuzave për korrupsion VMRO-DPMNE i ka hedhur poshtë akuzat e zëdhënsit të LSDM-së Kostandin Konstadinovski, ndaj liderit të VMRO-DPMNE-së Hris
Presidenti Ivanov mund të shkarkohet Shumica parlamentare në Maqedoni mund të iniciojë mocion besimi ndaj presidentit Gjorge Ivanov. Në mungesë të numrave të
Todorov shpërthen ndaj ish-partisë: Janë antiperëndimorë Ish-ministri i Shëndetësisë dhe funksionari i lartë i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov pas largimit nga anëtarësia së part