999 rezultate për

vmro

VMRO-ja shqyrton mundësinë për braktisjen e Kuvendit VMRO-DPMNE sonte do ta shqyrtojë mundësinë për braktisjen e Kuvendit. Këtë e bëri të ditur lideri i partisë, Hristia
Ligji për Prokurorinë, VMRO-ja nuk tërhiqet Takim i ri në format më të gjerë do të mbahet sot për tejkalimin e dallimeve rreth ligjit për Prokurorinë Publike. Sipas
VMRO zbulon "fajtorin": Në vitin 2019 janë larguar 10 mijë të rinj nga vendi VMRO-DPMNEka hedhur akuza LSDM-në se ka shkaktuar largimin e të rinjve nga Maqedonia. “Në vitin 2019 më shumë se 10.0
Nënkryetari i VMRO-së: Rama po ndërhyn në çështjet e brendshme të Maqedonisë "Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në mënyrë direkte, përzihet në zhvillimet politike në Maqedoni që nga viti 2016 kur
LSDM pranon kandidatin e VMRO-DPMNE-së për ministër të Brendshëm Kandidati i VMRO-DPMNE-së për ministër teknik të Punëve të Brendshme, Naqe Çulev është pranuar nga LSDM-ja. Lajmin e
Xhaferi: Nuk i kemi mbyll dyert për VMRO-në, vota shqiptare të unifikohet Kreu i Parlamentit, Talat Xhaferi në intervistë për gazetën KOHA ka folur për punën e Parlamentit pas 27 Prillit, ligjet
VMRO akuzon se Qeveria nën hije ka pas selinë tek shtëpia e Bokit 13 (VIDEO) “Kabineti qeveritarë nën hije ka qenë i stacionuar në banesën e Bokit 13”. Kështu thonë nga VMRO-DPMNE-ja. Ata akuzojnë
A do të koalicionojë me VMRO-DPMNE, Sela ka këtë përgjigje Lideri i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela në intervistën për “360 shkallë” në Alsat-M ka shpjeguar qëndrimin e ASH-s
Zaev: Do ta fitojmë VMRO-në me 60-120 mijë vota diferencë Në seancën për pyetje të deputetëve, kryeministri Zoran Zaev ka thënë se partia e tij do të fitojë me një dallim prej 60
Nemini: VMRO-DPMNE duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për të gjitha politikat e tyre antishqiptare që nga viti 1990 (VIDEO) Në emisionin e sontëm “Studio e Hapur” analisti Mahi Nesimi tha se VMRO-DPMNE duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për të
Shqipja,VMRO-DPMNE propozon amendamente (VIDEO) VMRO-DPMNE-ja do të propozojë amendamente ndaj Ligjit për përdorimin e gjuhëve të cilët para se gjithash do t’i përmbajn
Xhaferi do ta njoftojë Qeverinë për iniciativën e VMRO-së dhe ASH-së Kryeparlamentari Talat Xhaferi, deklaroi se për iniciativën e VMRO-DPMNE-së do ta njoftojë Qeverinë e Maqedonisë së Veri
Zaev: VMRO-ja ka frikë nga zgjedhjet e shpejta Kryeministri Zoran Zaev një një intervistë për emisionin 360 gradë në Alsat tha se VMRO DPMNE-ja ikë edhe nga zgjedhjet
BESA pranon të ulet me VMRO-në pavarësisht akuzave të frikshme ndaj saj VMRO-DPMNE dhe Lëvizja BESA edhe pse siç duket kanë qëndrime të kundërta, por për shumë tema të rëndësishme bashkëpunojn
VMRO propozon dy data për zgjedhjet e parakohshme Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski thotë se partia e tij i pret me padurim zgjedhjet e parakohshme parlamentare.
Zaev kërkon takim liderësh, VMRO vendos kushte (VIDEO) Kryeministri Zoran Zaev bëri thirrje për takim liderësh këtë të premte në Klubin e Deputetëve. Ftesa i është bërë lideri
Arrestohet dy funksionarë të lartë të VMRO-së Në aksionin e madh policor të zhvilluar gjatë mëngjesit të sotëm, janë jozyrtarisht mësohet se janë arrestuar edhe Dimit
VMRO: BE konfirmoi se Zaev e çoi Maqedoniinë pas Në kumtesën e VMRO-së thuhet se “Republika e Maqedonisë nuk fitoi datë për bisedime për shkak se udhëhiqet nga një pusht
VMRO-DPMNE-ja e pavendosur për zgjedhjet e parakohshme VMRO-DPMNE-ja është e pavendosur nëse pas dështimit të marrjes së datës në muajtë e verës, dëshiron zgjedhje të parakohs
Zbulohet kandidati që do të zëvendësojë Gruevskin Pas dhënies së dorëheqjes të Nikolla Gruevskit, një tjetër personalitet politik pritet ta zvendësojë ish kryeministrin.