999 rezultate për

vlore

Rritet numri i të infektuarve në Vlorë, konfirmohen 5 raste të reja Shtohen rastet e te prekuve me koronavirus ne Vlorë, nje zone qe ka qene pergjithesisht e qete gjate gjithe periudhes se
Gramoz Habilajt i vendoset tritol në banesë Shtetasit Gramoz Habili i është vendosur një sasi eksplozivi i dyshuar tritol në banesën e tij. Lënda është sipas nga
Gjendet eksploziv pranë një banese në Vlorë Policia ka zbuluar sot reth orës 15.00 një sasi eksplozivi pranë një banese në Vlorë. Ende nuk ka të dhëna të plota n
"Si na persekutuan komunistët", rrëfimi i vajzës së ish-kryeministrit për historinë tragjike të familjes Kjo eshte historia e panjohur e Qazim Koculit me origjinë nga fshati prej nga ajo familje ka trashëguar dhe mbiemrin. Pa
OFL vijon aksionin, kush janë të radhës që morën ultimatumin e deklarimit të pasurisë Operacioni Forca e Ligjit ditën e sotme i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë 4 personave, banues në Tiranë,
OFL zbarkon në Vlorë dhe Fier, kush janë sot tre "problematikët" që morën formularin Tre persona kanë marrë sot formularin për deklarimin e pasurisë nga Operacioni Forca e Ligjit. Sipas OFL, shtetasit A
"Mbyllur nga Ramavirusi", një tjetër biznes ul qepenin në Vlorë Vazhdon akoma mbyllja e bizneseve për shkak të falimentit nga COVID-19. Këtë herë e ka pasur radhën një biznes në Vlo
"Si i hodha në erë depot e Rradhimës", zbulohet dëshmia e ballistit Publikohet historia e panjohur e aksionit të ndodhur në gushtin e vitit 1941 ku u hodhën në erë depot e municionit që it
Plas sherri në Vlorë: I riu nxjerr armën, por i bie nga dora Një sherr ka ndodhur ditën e sotme në Vlorë. Ngjarja është regjistruar në një lokal në zonën e Lungomares, shoqëruar me
Sekuestrohet 40 kg kanabis në Vlorë, policia në ndjekje të autorëve Një operiacion i zhvilluar në Vlorë, kundrejt veprimtarive të paligjshme ka sjellë sekuestrimin e 40 kg lëndë narkotik
Gjendet një tjetër breshkë e ngordhur në brigjet e Vlorës Një tjetër breshkë Kareta-Kareta është gjendur e ngordhur ditën e sotme në bregdetin e Vlorës. Shkak është bërë ngroh
Kalonin klandestinë përtej kufirit, arrestohen 3 shqiptarë dhe 1 egjiptian Tre shqiptarë dhe një egjiptian janë arrestuar nga Policia e Vlorës gjatë një operacioni për parandalimin dhe goditjen e
Tronditet Vlora, shpërthim i fortë tritoli në mesnatë Një ngjarje e rëndë dyshohet të ketë ndodhur në Vlorë në orët e vona të mbrëmjes së sotme. Në bazë të informacioneve
Protesta të mëdha në Tiranë, Durrës e Vlorë: Shqiptarët ngrihen për vajzat e djemtë e tyre (FOTO LAJM) Një protestë e jashtëzakonshme po zhvillohet në këto momente në sheshin "Nënë Tereza" në Tiranë pas rastit të abuzimit s
Makinën mbushur me drogë, si u kap 32 vjeçarja në Vlorë Dy persona janë arrestuar në Vlorë pasi në makinë i është gjetur 27 kilogram kanabis. Policia arrestoi edhe një 38 vj
"Mallkimi" i kadastrës së Vlorës, ikën edhe shefja e 6-të në vetëm 9 muaj Kadastra e Vlorës ka ndërruar 6 drejtues në vetëm 9 muaj. Vetem pak ditë pas emërimit, edhe Drejtoresha Viola Hima ka
Gjendet i pajetë në ballkon një 63 vjeçar në Vlorë Një 63-vjeçar në Vlorë është vetëvarur në ballkonin e banesës së tij. Sipas policisë nga këqyrja paraprake nuk janë
U godit nga skrepi, vdes duke punuar 25 vjeçari në vlorë Një 25 vjeçar ka ndërruar jetë për shkak të një aksidenti në punë në Vlorë. I riu ishte duke punuar për ndërtimin e n
"Mallkimi" i kadastrës së Vlorës, vjen në krye shefja e 6-të në vetëm 9 muaj Kadastra e Vlorës ka ndërruar 6 drejtues në vetëm 9 muaj. Sot është vendosur në krye Viola Hima. Hima ka nis punën në
Vjedhje, drogë e prostitucion, kapet mes Vlorës i rrezikshmi që e kërkonte e gjithë Europa Policia e Shtetit ka vënë në pranga një 37-vjeçar i cili ishte në kërkim në të gjithë Europën. Burimet zyrtare bëjnë