999 rezultate për

vlore

Nuk justifikoi pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit Vlorë Komisioni i Pavarur i Kualifikimt ka vendosur shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Apelit Vlorë, Hysen Saliko. Shkak pë
Nuk iu bind "shtetit", gjobitet rëndë lokali pasi nuk ndaloi muzikën pas orës 20:00 Policia ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë një administrator lokali dhe me 3 milionë një tjetër, pasi u konstatuan duke
Kapet "njeriu i verbër": Kush është shqiptari në Itali, pjesë e bandës së rrezikshme Policia Italiane ka arrestuar personin efundit nga banda shqiptare që operonte në zonën e Asti, veçanërisht në ato të Ni
Ishte "tapë", kapet vlonjati që qëlloi me armë në ambientet e lokalit Policia e Vlorës ka arrestuar një 36 vjeçarar, i cili në gjendje të dehur, qëlloi me armë zjarri në ajër në ambientet e
Të huajt kthehen sërish në plazhet e Vlorës për të pushuar: Më shumë ukrainas dhe bjellorusë Fundjava e fundit e Korrikut shënoi një bilanc pozitiv të turistëve në Vlorë. Administratorët në plazhe thonë pranoj
Plas armë në Vlorë, të shtëna drejt një karburanti Qyteti i Vlorës mbetet një ndër qytetet më problematike në Shqipëri. Pak minuta më parë janë shënuar të shtëna me arm
Policia kontrolle në Fier-Vlorë: Të huajt bëjnë "namin me gazin" në Shqipëri (VIDEO) Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet në autostradën Fier – Vlorë – Fier, duke e zhvendosur vëmendjen nga aksi Tiranë-
Gjendet e braktisur makina e djegur në Vlorë Një makinë e djegur është gjetur e djegur rrugën për në fshatin Gjormë në qytetin e Vlorës. Është ende e paqartë për
Shkoi ti çonte ushqim familjarit në burg, çfarë kishte fshehur në të Duket se cudirat në burgjet shqiptare nuk kanë fund. Këtë herë një person është arrstuar pasi ka tentuar të fusë një
DETAJET/ COVID-19 në Shqipëri, kaq të infektuar kanë rezultuar në 24 orët e fundit Nga 331 testime, janë konfirmuar 82 raste të reja me të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit. Shpërndarja gjeogr
Rama rikthen drejtoreshën e shkarkuar në Vlorë, e thotë "troç": Emrat i vendos unë Drejtoresha e tatimeve Vlorë është rikthyer në detyrë nga kryeministri Rama, e shkarkuar më herët në vitin 2018, për shk
Mbytet 75 vjeçari në Vlorë E diela ka nisur me një lajm të keq nga Plazhi i Vjetër, Vlorë. Sipas njoftimit paraprak të dhënë nga Policia thuhet
Rama e kap keq me Lelin, e kritikon sërish në sy të të gjithëve Kryeministri Edi Rama ditën e sotme zhvilloi takime me strukturat lokale të Partisë Socialiste në Vlorë. Fokus i këti
Kthesa e papritur, i forti i Vlorës tërhiqet nga kërkesa për lirim me kusht Zani Çaushi tërhiqet nga kërkesa për lirim me kusht… Gjykata pritet të pushojë çështjen. Deri tani, dy seanca gjyqëso
Pakot me "mall" u hodhën në det, bllokohet pas 5 orësh gomonia në Vlorë Pas 5 orësh aksion, është kapur gomonia e dyshuar me drogë në Vlorë. Mjeti dyshohet se ngarkoi drogë në Vlorë dhe më
Aksion nga ajri dhe deti në Vlorë, policia në ndjekje të gomones së dyshimtë Prej tre orësh efektivët janë në ndjekje të mjetit tip gomone pasi ka të dyshuar brenda. Raportohet se ndjekja ka vi
Kush janë tre "të fortët" e Vlorës që morën sot letrën nga OFL Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë tre personave banues n
Si në filma, helikopteri prej tre orësh në ndjekje të një gomoneje në Vlorë Në Vlorë po zhvillohet një operacion po zhvillohet ku Delta Force është vënë në ndjekje të një gomone me dy persona bren
Vetëm në Tiranë mbi 500 të infektuar aktivë, si u skuqën sot vatrat Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar edhe katër viktima nga koronavirusi, dy prej të cilëve 57 vjeçare. Ministr
Brataj: Ta mbajmë hapur Vlorën dhe Shqipërinë me këto 6 rregulla "Bëhu pjesë e ruajtjes së shëndetit, bëhu pjesë e ruajtjes së vlorës!..." Mjeku Skënder Brataj ka zgjedhur një tjetër