999 rezultate për

vllaznia

Futbolli në zi, ndahet nga jeta Artan Bushati Ndahet nga jeta në moshën 46-vjeçare trajneri i mirënjohur shqiptar, Artan Bushati. Ish tekniku i disa skuadrave ne Shqi
Shokon Vllaznia, mund kampionët në Korçë Me një gol të Arsen Hajdarit në minutën e 73 Vllaznia i shkakton Skënderbeut humbjen e parë në këto 14 javë kampionat, t
Trukimet, në listë Tirana dhe Vllaznia Një ditë më parë policia europiane Europol ka sinjalizuar skandalin më të madh të basteve në histori. Bëhet fjalë për 38
Superliga, Vllaznia "bie" në Krujë, fiton Teuta Superiorja startoi "aktin" e fundit të fazës së parë, me kampionët e dimrit të shpallur tashmë. Janë kuqebardhët e Skënd
Skënderbeu "rimerr" Krujën Skënderbeu nuk ndalet as në Krujë ndaj Kastriotit që edhe pse rrezikon rënien nga kategoria, humbet një tjetër ndeshje.
Kupa, eleminohen Tirana dhe Vllaznia Përcaktohen 8 skuadrat e kualifikuara për në turin e tretë të Kupës së Shqipërisë. Nga grupi A vijojnë më tej Skënderbeu
Ndalen Vllaznia dhe Tirana, triumfon Laçi Laçi mposht në shtëpi Apoloninë 1-0, Vllaznia barazon në transfertën e Beratit 2-2, ndërsa Tirana ndalet në barazim pa g
Historiku i futbollit në Shqipëri 1905-1949 Futbolli ne vendin tone nisi pas dekadës së parë të shekullit të XX-të. Pikërisht atëherë u shfaqën gjurmët e para të dë
Starton Superliga, sot supersfida Vllaznia-Skënderbeu Sot do të startojë edicioni i 74-rt i kampionatit kombëtar të futbollit me ndeshjen Vllaznia-Skënderbeu, e cila do të zh
Vllaznia merr edhe Tefik Osmanin Vllaznia ka tërhequr në skuadrën e saj edhe mbrojtësin Tefik Osmani, duke blindur në këtë mënyrë repartin difensiv. Pas
Vllaznia, shkarkohet Rudi Vata Rudi Vata, shkarkohet zyrtarish nga posti i trajnerit të klubit shkodran të Vllaznisë. Shkarkimi i tij vjen pas deklarat
Barazon Tirana, fiton Vllaznia Ndeshjet e sotme për Kupën e Shqipërisë kanë përfunduar me një barazim mes skuadrës së Tiranës dhe Bylisit dhe me një fi
IFFHS: Vllaznia, klubi më i mirë shqiptar Në fakt nuk ka qenë në pararojë të Kategorisë Superiore në edicionin që shkoi, as në 365 ditët e vitit 2011, megjithatë
Vllaznia hap dyert për të huajt Pesë futbollistë të huaj kanë qënë në provë tek Vllaznia në ndeshjen miqësore të zhvilluar pasditen e së premtes në stad
Vllaznia, merkato nën ritmin e sambas Mbrojtësi brazilian Denis Viana Da Silva mund të konsiderohet zyrtarisht blerja e parë e Vllaznisë në këtë merkato janar
Superliga: Vllaznia mposht Dinamon Vllaznia u është rikthyer fitoreve pasi ka mundur në Loro Boriçi me rezultatin 2-1 Dinamon e vendit të fundit. Në fak
Sukaj kërkon të "imitojë" Tevez por e pëson keq Këshilli Mbikqyrës i KF Vllaznia sh.a., pasi analizoi veprimin anti-sportiv dhe jo-profesional të futbollistit Xhevahir
Vllaznia: Premio 8 milion lekë për fitoren me Skënderbeun Rituali i shpërblimeve “të majme” nga klubi shkodran për skuadrën e Vllaznisë duket se do të vazhdojë. Pas shifrës prej
Vllaznia shkatërron Apoloninë në transfertë, Bylis "mbyt" Pogradecin Vllaznia ka arritur një fitore të thellë në transfertë e Fierit. Shkodranët mundën bindshëm, 1 me 4, vendasit e Apolloni
Vllaznia: Nuk mbajmë lojtarë me zor Drejtori teknik i Vllaznisë, Armir Grima ka sqaruar gjithë situatën që startoi pas një prononcimi në facebook të Xhevahi