999 rezultate për

vlerat

Krasniqi i ashpër me presidentin çek Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, i ka reaguar ashpër presidentit të Çekisë, Millosh Zeman, pasi ky i
Vlerat unike të qumështit të gjirit Qumështi i gjirit është i pazëvëndësueshëm dhe unik. Me më shumë se 200 lloje sheqeri, dyfish në krahasim me atë të lo
Vlerat e pakrahasueshme ushqyese të kivit dhe limonit Kivi ka 45 kalori, përmban vitaminë C dhe E dhe këto vitamina ndihmojnë në hidratimin e lëkurës. Studiuesit britanik ka
Në këtë ditë rikthehet bora në Kosovë Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i ndryshueshëm. Të shtunën si pasojë e vranësirave të dendura dhe jos
S’ka më diell! Reshje shiu e temperatura të ftohta pushtojnë Shqipërinë Edhe dita e nesërme do të shoqërohet me mot të keq e shira lokale në vend. Kjo situatë pritet deri në mesditë, pasta
Vlerat e jashtëzakonshme të panxharit Është koha që të përdorni dhe të njiheni me vlerat ushqyese që përmban Panxhari i kuq: Përmirëson shëndetin e zemrë
Deputetja e PD: Shqipëria në tension, Rama kujton shtypjen e sistemit komunist Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka reaguar në llogarinë e saj në rrjetin social “Twitter” menjëherë pas
S’ka më kohë të mirë! Nga sot pritet reshje shiu e dëbore në të gjithë vendin Moti me diell dhe temperatura të nxehta është drejt fundit. Nga dita e sotme e cila ka nisur me vranësira dhe ulje
Rikthehen shirat e rrëmbyeshëm në Shqipëri! Mësoni si do të jetë moti sot Mëngjesi dhe paraditja karakterizohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në zonat bregdetare ndërsa moti kryesisht
Moti/ Edhe sot ka diell në gjithë Shqipërinë Shqipëria dominohet nga moti i kthjellët nga ekstremi Verior deri në kufirin Jugor. Pjesa e dytë e ditës do të vijojë
Ahmeti: BDI nuk i harron vlerat Në BDI kërkohen dhe respektohen vlerat, ajo më e rëndësishmja është se vlerat nuk harrohen, sepse janë nevojë dhe ndihmo
Osmani: Vlerat evropiane do t’i sjellim në Maqedoni Qëllimi i Qeverisë dhe i Sekretariatit për Çështje Evropiane është t’i sjellë vlerat evropiane në Maqedoni, në shoqërinë
"Ne kemi vlera të përgjegjësisë dhe frymë euro-atlantike" Bashkimi Demokratik për Integrim mbasdite në Shkup nën slloganin “Për Komunën që duam” promovoi kandidatët e saj për kry
Vlerat ushqyese të kivit dhe limonit Kivi ka 45 kalori, përmban vitaminë C dhe E dhe këto vitamina ndihmojnë në hidratimin e lëkurës. Studiuesit britanik ka
Vrasja e Azem Hajdarit, Basha: S’do i tradhëtojmë kurrë vlerat e tij Ditën e sotme demokratët përkujtojnë liderin historik Azem Hajdari Me kërkesë të opozitës, kryetari i ri i Kuvendit,
Pique: Fajin për vlerat e lojtarëve e ka Neymar Pique në një intervistë ka folur për merkaton që e pret klubin e tij dhe ka fajësuar Neymarin që çmimet e lojtarëve janë
Rikthehen temperaturat tropikale! Ja si parashikohet moti në ditët në vazhdim Pavarësisht se kemi disa ditë që shijojmë temperatura më të freskëta, lajme të këqija vijnë për ne. Temperaturat pri
Mos e hidhni këtë bimë të keqe, ja vlerat që mbart Purslane është konsideruar zakonisht si një bimë e keqe e kotë dhe shumë njerëz thjesht e hedhin tutje nga kopshtet, pa
Ndarja nga jeta e motrës së vetme të Berishës, ja si e shpreh dhimbjen "supermbesa" Familja Berisha vazhdon të jetë në zi për shkak se vetëm pak ditë më parë motra e vetme e ish-kryeministrit Sali Berisha
Nesër merr fund tmerri me vapën, pritet shi në këto qytete Vapa përvëluese që ka përfshirë vendin është drejt fundit. Meteorologët bëjnë me dije se vala e të nxehtit që na mor