999 rezultate për

vlerat

Shirat pushtojnë vendin, priten edhe reshje dëbore Orët e paradites dominohen nga vranësira të dendura kryesisht në rajonin Verior – Veriperëndimor duke rrezikuar reshje t
Keni bërë plane për sot? Si do të jetë moti Vijon ndikimi i motit të kthjellët dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin, më të dendura vranësirat paraqiten n
Keni bërë plane për këtë fundjavë? Si do të jetë moti Pjesa e parë e ditës dominohet nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqi
Ndryshojnë temperaturat, çfarë pritet të ndodhë ditën e sotme Vijon ndikimi i motit të qëndrueshëm duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat e lehta të jenë dominante në të gjithë terr
Dimri ulet këmbëkryq në Shqipëri, temperaturat bien ndjeshëm Si pasojë e ardhjes së masave ajrore më të ftohta, i gjithë territori i Shqipërisë do të kushtëzohet nga mot i qëndruesh
Perez: Modric përfaqëson vlerat e Real Madridit Skuadra e Real Madridit ka mbajtur sot darkën e Krishtlindjeve në stadiumin Santiago Bernabeu dhe presidenti i klubit, F
Keni plane për sot? Kështu do të luhaten temperaturat Orët e para të ditës do të dominohen nga moti i kthjellët dhe vranësirave të lehta e kalimtare në pjesën më të madhe të
Shira dhe rrufe, tërbohet moti ditën e sotme Vijon moti i paqëndrueshëm ku vranësirat dhe shirat mbeten në të gjithë vendin, më të dukshme në zonat veriperëndimore d
Vazhdojnë temperaturat e "verës"? Si pritet të jetë moti sot Edhe gjatë ditës së sotme kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë në të gjithë territorin. Sipas meteorologëve
Harrojeni motin me diell, kur pritet të bjerë dëbora e parë Meteorologët parashikojnë që javën e ardhshme do të kemi edhe flokët e para të dëborës që i paraprijnë sezonit të ardhëm
Bëhuni gati, ja kur do të fillojnë reshjet e borës në Shqipëri Meteorologët parashikojnë që javën e ardhshme do të kemi edhe flokët e para të dëborës që i paraprijnë sezonit të ardhëm
"Mungesa e Messi i heq vlerat çmimit të FIFA-s" Sot në Londër do të mbahet ceremonia e shpërndarjes së çmimeve nga FIFA ku mes tyre do të jepet edhe vlerësimi prestigjo
Legjendë apo e vërtetë, kush janë vlerat e spinaqit Spinaqi është perime e gjelbër e mrekullueshme që i takon grupit të ushqimeve me përbërje të shkëlqyeshme ushqyese. Ësht
Kërkohet "besa e moçme" nga Isa, Ramushi, Veseli, Shpendi dhe të tjerët Nënkryetari i Nismës Socialdemokrate të Kosovës, Jakup Krasniqi ka propozuar një marrëveshje Besa-Besë mes politikanëve
Vlerat befasuese për shëndetin të kores së bukës Një herë e një kohë, një nga këshillat e përsëritura të gjysheve të zonave të veriut të Shqipërisë ishte që fëmijët duhe
"Favorizoni k**vat", sociologu shpërthen ndaj Era Istrefit pasi mori medaljen Pavarësisht moshës së re, Era Istrefi është kthyer në një ndër artistet më të famshme në Shqipëri dhe jashtë saj. Ajo tr
10 këshilla të arta për të qenë tëheheqës Dhënia prioritet i vetes para të tjerëve duke si egoizëm, por është vitale për shëndetin tuaj, mirëqenien dhe vetëvlerës
Moti për ditët e para të javës, bëhuni gati për plazh Java nis me temperatura të larta. Megjithatë sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në pjesën e dytë të ditës do të ke
Gjithçka mbi super vlerat e lëngut të karrotave Vlerat e karrotës po dhe lëngu i saj janë të jashtëzakonshme. Nëse lexoni se çfarë ndikimi ka në organizëm e sigurt nuk
​Vlerat kuruese dhe ushqyese të qershisë Qershia ka origjinë aziatike, ndërsa në Evropë është përhapur rreth shekullit të dytë. Në Lindjen e Largët, sidomos në