999 rezultate për

vjosa

Osmani: PDK nuk është fituese Deputetja më e votuar në zgjedhje dhe njëkohësisht më e votuara në të gjithë historinë e zgjedhjeve në Kosovë, Vjosa Osm
Vjosa Huruglica bëhet pjesë e ekipit të Thaçit Hashim Thaçi ka bërë pjesë të ekipit të tij ekonomisten Vjosa Huruglica. Lajmi ëhstë bërë me dije nga vetë Thaçi për
Raporti sekret i Qeverisë për devijimin e lumenjve Vjosë dhe Drini i Zi Greqia kërkon devijimin e burimit të lumit Vjosa ndërsa Maqedonia devijimin e burimit të lumit të Radikës, që derdhet në
Pavarësia e Kosovës, zbutet pesëshja e BE-së Pesë shtetet anëtare të Bashkimit Evropian të cilat ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, kanë filluar të ndrysho
Sa gra do të kandidojnë për udhëheqje të komunave? Në zjedhjet lokale të e 3 nëntorit preitet të ketë disa kandidate femra edhe pse deri më tani e vetmja kandidate femër p
Vjosa Osmani kundër marrëveshjes Nuk pajtohet kurrsesi me shefin e Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqirin deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës
Vlorë, Vjosa përmbyt Novoselën Ujërat e Vjosës arritën të përmbytin 30 shtëpi në Novoselë dhe rreth 1500 ha tokë bujqësore. Banorët ende nuk janë të si
Vjosa Dobruna ambasadore Vjosa Dobruna do t’i bashkëngjitet listës së ambasadorëve të rinj, të cilët së shpejti do të emërohen. Lajmin e ka kon
Vjosa del nga shtrati, përmbytje në Selenicë Lumi i Vjosës ka dalë nga shtrati si pasojë e reshjeve të shumta të shiut, duke shkaktuar përmbytje në disa zona të Vlo