999 rezultate për

vjosa

LDK-ja në krizë, edhe në fushatë po e braktisin Përplasjet e brendshme të Lidhjes Demokratike të Kosovës duket se po ndikojnë haptazi në fushatat zgjedhore. Deputet
Mbytet 49-vjeçari në lumin Vjosa, vazhdojnë kërkimet për trupin Një 49-vjeçar është mbytur mbasditen e sotme në lumin e Vjosës. Policia e Vlorës ka sqaruar se rreth orës 18:00 ësht
Vjosa Osmani: Qeverinë ta formojë VV e LDK, PDK shkon në opozitë Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se misioni i Vetëvendosjes dhe LDK’së është nxjerrja e PDK-së në opozitë. Për
Vjosa Osmani, kandidate për kryetare të Prishtinës? LDK, siç duket i është përveshur përgatitjeve për zgjedhjet lokale, që do të mbahen me 22 tetor të këtij viti. Kësh
Vjosa Osmani ka një njoftim Dikush ka hapur llogari në "Facebook" me identitet fallso të Vjosa Osmanit kandidates së LDK-AAK-Alternativa, dhe ka bë
Lista e re LDK'së, Vjosa Osmani nuk figuron si kandidate Janë bërë publike emrat e kandidatëve për deputetë të koalicionit LDK-AKR-Alternativa, ndërsa në listën e re të publikua
Transportonin 300 kg marijuanë në Itali, në pranga 2 shqiptarë Një operacion i përbashkët i zhvilluar mes Policisë Kufitare Shqiptare dhe Nuklit Detar të Guardia di Finanza, ka blloku
Vjosa Osmani: Demarkacioni nuk do të kalojë Në kosovë çështja më e diskutuar është ajo e demarkacionit e kufirit më Malin e Zi. Vendimi i kryesisë së Kuvendit q
Vjosa Osmani: Thaçi president, vula e dëmtimit të LDK-së Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, në një prononcim për gazetën “Zëri” ka deklaruar se zgjedhja e
Osmani: Veseli mund ta çojë vendin në zgjedhje Vjosa Osmani nuk e hedh poshtë mundësinë që pas konfirmimit të Kadri Veselit në krye të PDK-së Kosova mund të shkojë në
Vjosa Osmani-Mustafës: Thaci të frikësoi me një lëvizje të vetullave Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani i ka quajtur banale e linçuese kritikat e Isa Mustafë drejtuar deputetëve të LDK-së, të
Vjosa rrezikon të dalë nga shtrati, Novosela në gjendje emergjence Banorët e Novosëlës në Vlorë janë sërish në alarm, pasi që prej mesdites të së hënës, niveli i lumit të Vjosës është rri
Gilberto Jaçe akuzohet për "shpërdorim detyre" Ish-kryetari i Bashkisë Përmet Gilberto Jaçe është marrë si i pandehur nga ana e prokurorisë me akuzën e "shpërdorimit t
Bora zbardh jugun e veriun, Vjosa rrezikon daljen nga shtrati Reshjet e shiut dhe të dëborës që kanë përfshirë vendin ditët e fundit kanë shkaktuar probleme në qarkullimin rrugor në
Vjosa Osmani: Ja pse Thaçi nuk duhet të jetë president i Kosovës Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani edhe një herë e ka shprehur qëndrimin e saj kundër Hashim Thaçi
Vjosa Osmani ndërpret Thacin: Mos shko në dialog Teksa zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaci, fliste për raportin negativ për liberalizimin
Lumi Vjosa kërcënon Vlorën (FOTO LAJM) Fshatrat komunës Novoselë që përshkohen nga lumit Vjosë vijojnë të jenë të rrezikuara nga përmbytjet nëse rajoni përfsh
Bashkëshorti i Vjosa Osmanit përkrahës i AKSH-së (FOTO) Bashkëshorti i deputetes Vjosa Osmani-Sadriu, Prindon Sadriu, i cili është edhe zyrtar i lartë i Ministrisë së Punëve të
Vjosa Osmani: Thaçi nuk është i denjë për t'u bërë President Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së Vjosa Osmani, e ka bërë të qartë qëndrimin e saj se për të mos e vot
Familja shqiptare fiton 1.6 milionë euro, dënohet ministria në Itali Gjykata e Apelit në Bolonja ka dënuar Ministrinë e Drejtësisë që të paguajë 1.6 milionë euro ndaj një familjeje shqiptar