999 rezultate për

vjetra

Lidhjet e vjetra të Putinin me të nominuarin nga Trump për sekretar të Shtetit Si shefi i gjigandit amerikan në fushën e energjisë “ExxonMobil” gjatë dekadës së kaluar, Rex Tillerson arriti një marrë
Objektet më të vjetra të zbuluara ndonjëherë (FOTO LAJM) Bota arkeologjike është një pasuri e tërë e cila ka zbuluar “thesaret” e së shkuarës për të zbuluar më shumë për botën t
Vjen vendimi që do të shtrenjtojë makinat në Shqipëri, ja rreziku për makinat e vjetra Qeveria duket e vendosur në zbatimin e planit të masave për uljen e nivelit të ndotjes nga shkarkimi i gazrave të makina
Zbulohen shpërblimet e fundvitit. Ja sa do marrin pensionistët Në një dalje për mediat gjatë mesditës, kryeministri Rama deklaroi se me rastin e festave të fundvitit ka vendosur që të
Facebook riposton fotot tuaja të vjetra pa miratimin tuaj Nëse keni foto të vjetra në Facebook të cilat do të donit të mos i keni, bën mirë ti fshini tani sa keni kohë. Kjo pë
Conte jep leksione lojtarëve se si duhet të kontrollohet topi (VIDEO) Tekniku Italian Antonio Conte gjatë stërvitjes së skuadrës në një moment ka pranuar një top nga Diego Costa, por Conte m
Tirana-Partizani, të ardhura të konsiderueshme nga biletat e shitura Derbi i luajtur dje për 63 minuta kishte sjellë në stadium afro 9000 tifozë dhe të ardhurat e përfituara janë të konside
Neziri: Dy partitë më të vjetra shqiptare mund të ballafaqohen me një sfidë serioze më 11 dhjetor Analisti Xhelal Neziri në një prononcim për "balkaninsight" ka thënë se dy partitë më të vjetra shqiptare mund të ballaf
ANALIZA/ U premtoi rritje pagash, pedagogia “gozhdon” Ramën Pedagogia e Gjuhe­ Letersise, Prof. Dr. Dhurata Shehri i eshte pergjigjur sot permes nje shkrimi në gazetën “Panorama”,
Disa modele të vjetra teknologjike që po kthehen me funksione moderne (FOTO LAJM) Zhvillimi i shpejtë i teknologjisë ka sjellë risi të shumta duke filluar nga avancimet e përdorimit të pajisjeve teknolo
Studiuesit gjejnë mynyrën se si të marrin arin nga pajisjet e vjetra elektronike Një grup studiuesish nga Universiteti Edinburgh në Mbretërinë e Bashkuar kanë zbuluar një metodë kimike me anë të së cil
Burgu, instrumenti i përbashkët i diktatorëve Dr. Ndriçim Çiroka - Jo shumë vite më parë, një prej studiuesve më të mëdhenj evropianë të sitemeve shtetërore, Juan
Zbulohen eshtrat më të vjetra në botë në Arabinë Saudite Arkeologët në Arabinë Saudite besojnë se kanë zbuluar eshtrat më të lashta të njeriut të Lindjes së Mesme gjatë një gërm
Vidhet banka në bllok, grabisin 210 milonë lekë të vjetra Një grabitje ka ndodhur mbrëmë vonë, ku persona të pidentifikuar, kanë tentuar të vjedhin një bankë në rrugën "Ismail Qm
Ja si mund të fshini postimet e vjetra ne “Facebook” Të gjithë kemi postimet tona të vjetra në llogarinë tone ne rrjetin social “Facebook”, që për arsye të ndryshme nuk duam
25 shtëpi të vjetra rrezikojnë qytetarët e Pejës Shtëpitë e vjetra janë duke sfiduar çdo ditë jetën e qytetarëve nga shembja e mundshme. Kjo për shkak të vjetërsisë,
Gjashtë objekte të vjetra rrezik për qytetarët në Mitrovicë Gjatë mbledhjes së bordit të drejtorëve në komunën e Mitrovicës, u diskutua për trajtimin e objekteve të vjetra që paraq
Italia shet burgjet e vjetra për të ndërtuar të reja Shteti italian ka në plan të shesë burgjet historike në Rome, Milano dhe Napoli, të cilat mbajnë më shumë se tre mijë të
Portieri i Partizani i zoti edhe në "100 milionë" Kapiteni i Partizanit, Alban Hoxha, së bashku me Sidrit Bejlerin, artistin e mirënjohur dhe anëtarin e jurisë së “The Vo
Kosova anëtarësohet në organizatën ndërkombëtar BIE Kosova është anëtarësuar në Zyrën Ndërkombëtare të Ekspozitave (BIE), me seli në Francë, Organizatën Ndërkombëtare të Ek