999 rezultate për

vjetra

Nga nësër "STOP" importit të makinave të vjetra, ndryshimi i datës merr në qafë shqiptarët Qeveri e Shqipërisë disa javë më parë mori një vendim për të ndaluar importin e makinave të përdorura nga vendet e tjera
Veliaj: Ndalimi i importit të makinave të vjetra, vendimi më i mirë për mushkëritë e fëmijëve Kryebashkiaku Veliaj prezantoi investimet e bashkisë për 2019-n në Njësinë 7 Veliaj: “Ndalimi i importit të makinave të
As që na e merrte mendja, si dukeshin objektet e përditshme në lashtësi (FOTO LAJM) Çdo ditë hasim lajme për zhvillimin e teknologjisë më të fundit dhe risitë e saj. Por rrallë herë mendojmë se objekte
Punën që se bëri Komuna e bëri familja Destani, rinovohen varrezat e vjetra të Tetovës (FOTO LAJM) Sot u bë inaugurimi i rinovimit të varrezave të vjetra të Tetovës. Në këtë inaugurim të pranishëm ishin Myftiu i Tetovës
Tronditet Banja e Malishevës Një punëtor i një kompanie private që ishte kontraktuar nga KEDS-i për t’i ndërruar shtyllat elektrike, ka mbetur i vdek
Kasaforta me miliona e bizhu, si u zbuluan "skifterat" e 7 vjedhjeve Finalizohet operacioni policor i koduar “Precious”, ndërsa në pranga ka rënë një person që akuzohet për një seri vjedhje
Skandal në Hipotekën e Bilishtit, përgjegjësja i merr qytetarit 200 mijë lekë të vjetra Një skandal wshtw zbuluarnë zyrën e Hipotekës në Bilisht, ku një përgjegjëse i merr një qytetari 200 mijë lekë në zyrën
Nxjerr të dashurën në shitje online, i ofrojnë mbi 70 mijë dollarë Njerëzit zgjedhin të shesin rroba të vjetra, mobilje apo sende të vjetra dhe eBay është vendi i duhur për të bërë disa p
Nxirrni albumet e vjetra nga dollapi, këto fotografi do t’ju bëjnë zili (FOTO LAJM) Sigurisht që genet do të bëjnë punën e tyre dhe fëmijet do të ngjajnë me prindërit, gjyshërit apo kushërinjtë. Por am
As që na e merrte mendja, si dukeshin objektet e përditshme në lashtësi (FOTO LAJM) Çdo ditë hasim lajme për zhvillimin e teknologjisë më të fundit dhe risitë e saj. Por rrallë herë mendojmë se objekte
Nga shkurti në Frankfurt ndalohen automjetet e vjetra diesel Gjykata Administrative në Gjermani gjykoi se është e nevojshme që nga muaji shkurt i vitit të ardhshëm të ndalohet qarku
Kthim pas në kohët e vjetra, Ami poston fotografi me bikini Moderatorja Amarda Toska është një nga personazhet më të dashur të publikut shqiptar. Aktualisht ajo është duke shiju
Këto janë katër gratë më të vjetra në botë (FOTO LAJM) Pesë femrat më të vjetra në të kanë lindur në shekullin 19-të. Cili është sekreti i jetës së tyre. Misao Okavo në mar
Bie importi i makinave Kufizimi i importit të veturave më të vjetra se dhjetë vjet hyri në fuqi më 1 janar 2018, me arsyetimin se në Kosovë po
Bie importi i makinave tëvjetra në Kosovë Nga 1 janar i këtij viti të gjitha veturat e kategorisë më të vjetra se 10 vite dhe ato që nuk kanë motor të standardit
Si rrallëherë, Almeda hap arkivat e nxjerr fotot e vjetra me Tolgën (FOTO LAJM) Almeda Abazi, vajza bukuroshe shqiptare e cila prej vitesh jeton në Turqi, ishte prezantuesja e edicionit të “Dancing Wi
Si t’i bëni gjërat e vjetra të duken si të reja (VIDEO) Ndoshta ju ku ka ndodhur që të keni ndonjë gjë të vjetër në shtëpi por që fatkeqësisht ka filluar të ndryshket ose të pr
Gërmohet në varrezat e Kamenicës, kërkohet për thesare Në fshatin Zhujë të Kamenicës një ankues ka njoftuar se persona të pa njohur kishin groposur në varreza të vjetra. Dy
Për të gjithë ata që nuk e njohin, kjo është Tirana e vërtetë Shankland, arkitekti anglez, ka thënë se një qytet pa banesa të vjetra është si një njeri pa kujtesë. E imagjinoni? Një
15 vite në terr, situata e frikshme në fshatin ku akoma dinë Nanon kryeministër Kur dritat mungojnë prej 15 vjetësh ndodh që në një fshat, banorët të harrojnë kush ka qenë presidenti apo kryeministri