999 rezultate për

vjetor

Thaçi bën dekorimin e radhës Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka marrë Medaljen Presidenciale të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës.
I refuzuan dekoratat, flet Thaçi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas refuzimit që disa personalitete i bënë dekoratave të tij për nder të 1
Delawie shpreson që Demarkacioni të ratifikohet këtë javë Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie po kërkon që në këtë javë të ratifikohet demarkacioni. Këtë qëndrim ambas
Sali Berisha i bën dedikim të veçantë Rita Orës (FOTO LAJM) Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka performuar disa këngë në koncertin në Prishtinë, i cili ishte manifestimi qend
Asnjë këngëtar shqiptar për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Kastro Zizo i revoltuar Festimet e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës kanë zhgënjyer artistët shqiptarë për shkak të organizimit. Përmes nj
Xhaferi shpallet qytetar nderi i Suharekës Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot ka qenë i pranishëm në aktivitetet me rastin e shënimit të dhjetëv
Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10-vjetorin e Pavarësisë Si e gjen Kosovën 10 vjetori i Pavarësisë? Projekti i pavarësisë së Kosovës është arritja më e madhe e popullit shqi
FSK dhe Policia parakalojnë për 10 vjetorin e pavarësisë (FOTO LAJM) FSK dhe Policia e Kosovës kanë parakaluar në sheshin kryesor të Prishtinës. Me këtë rast është ngritur edhe flamuri s
Fillon ceremonia e parakalimit të FSK-së Parada e Forcave të Sigurisë së Kosovës, për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës tashmë ka filluar në sheshet e
Presidenti i Zvicrës uron Thaçi për dhjetëvjetorin e Pavarësisë Presidenti i Zvicrës, Alain Berset, i ka dërguar një telegram urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi,
Thaçi dekoron Rita Orën me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar këngëtaren Rita Ora me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit
Mbahet seanca solemne e Kuvendit të Kosovës Mbahet seanca për nder të 10 vjetorit të pavarësisë Sot do të mbahet seanca solemne e Kuvendit të Kosovës, për nder të 1
Aktivitetet përmbyllëse të festës së 10 vjetorit të pavarësisë Sot përmbyllen aktivitetet për festën e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Përveç, seancës solemne është paraparë
Kjo është axhenda përmbyllëse e aktiviteteve për 10 vjetorin e pavarësisë (FOTO) Nesër pritet të përfundojnë të gjitha aktivitetet që u organizuan me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. N
Daily Mail: Kthimi triumfues i Rita Orës në vendlindje pas ikjes nga lufta “Rita Ora kthehet në vendlindje, Kosovë, për të kremtuar 10 vjetorin e pavarësisë: Këngëtarja bën kthim triumfues vite p
Ish-Sekretari amerikan, John Kerry uron 10 vjetorin e pavarësisë Kosovës Ish-Sekretari i Shtetit Amerikan, John Kerry ka uruar shtetin e Kosovës në 10 vjetorin e Pavarësisë. Këtë e ka bërë t
Urim i veçantë për 10 vjetorin nga piloti i parë kosovar Pilot oficeri i parë i Kosovës së pavarur, Veton Breznica ka uruar kosovarët për 10 vjetorin e pavarësisë. Breznica q
Në 10 vjetorin e pavarësisë publikohet libri biografik për Thaçin Pikërisht në 10 vjetorin e ditës, kur Hashim Thaçi kishte lexuar deklaratën e pavarësisë së Kosovës, dy gazetarë të fams
Kështu uron Dafina Zeqiri 10 vjetorin e Pavarësisë (FOTO LAJM) Këngëtarja shqiptare, Dafina Zeqiri është e njohur për stilin e saj të veçantë në muzikë. Sot vip-at kanë filluar ur
Shehu i Grupit të Kumanovës uron 10 vjetorin e Pavarësisë me një betim Vetëm Heronjtë dhe Dëshmorët e UÇK-së e përmbushën këtë betim hyjnor; Demë Shehu Betohem se do të luftoj për çliri