999 rezultate për

vjetor

Veseli shfaqet i gëzuar, asnjë fjalë nuk e thotë për heqjen e Flamurit Kombëtar Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zgjedhur sot që t’i përçojë dy mesazhe, për 14 shkurtin dhe për 17 shku
Në këtë orë Rita Ora do të përformojë në Prishtinë Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 1
Në 5-vjetorin e lidhjes çifti i këngëtarëve dedikim romantik njërit-tjetrit (FOTO LAJM) Çifti i njohur Venera Lumani dhe Lind Islami janë ndër personazhet më të dashur për publikun. Aventura e tyre filloi në
Këto janë aktivitetet e nesërme për 10-vjetorin e Pavarësisë Festa për përvjetorin e 10 të pavarësisë së Kosovës këtë vit ka filluar më herët. Meqenëse këtë vit shënohet dekada e
Surprizë për ditëlindje, Nexhmijen se harrojnë për 97-vjetor (FOTO LAJM) Pak ditë më parë, bashkëshortja e Enver Hoxhës, Nexhmija festoi ditëlindjen. Ajo mbushi 97-vite dhe shumë urime erdh
Aktivitetet e 10-vjetorit të Pavarësisë Sot do të ketë disa aktivitete, që mbahen në kuadër të shënimit të 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Aktivitetet
Këto janë aktivitetet e nesërme për 10-vjetorin e Pavarësisë Nesër do të ketë disa aktivitete, që mbahen në kuadër të shënimit të 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Aktivitetet
10 vjetori i Pavarësisë sjell në Kosovë Presidentin e Sllovenisë Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të zhvillojë në një vizitë zyrtare në Kosovë të hënë dhe të martën për të shënu
Sot është përvjetori i protestës së përgjakshme Dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Xheladini dhe Mon Balaj, derisa protestonin kundër negociatave të Kosovës m
Klubi kinez ofron 100 milionë euro pagë vjetore për Lionel Messin Klubi kinez Hebei China Fortune, thuhet se ka bërë një ofertë shumë ambicioze për yllin e Barcelonës, Lionel Messi. S
Ende asnjë lider i huaj nuk e ka konfirmar pjesmarrjen për festimet e pavarësisë Kryeministrat dhe presidentët e shteteve të Bashkimit Evropian dhe të vendeve tjera mike të Kosovës nuk pritet të vijnë
Alana mbush pesë vjeç, Rudina Xhunga zbulon detajin special (FOTO LAJM) Alana, vajza e Rudina Xhungës festoi 5-vjetorin. Në fotot e festës që Rudina ka postuar në Instagram, shohim që dekori ë
Tatimet japin njoftimin e rëndësishëm për bizneset: Keni kohë deri më 12 shkurt Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve kujton bizneset se data 12 Shkurt 2018, është afati i fundit për dorëzimin e deklara
Bashkim Hoxha feston 64-vjetorin, ja ku u "arratis" pas përfundimit të emisionit Bashkim Hoxha, gazetari dhe shkrimtari i njohur, sot zgjodhi ta festojnë ndryshe 64-vjetorin e tij. Me të mbaruar em
Sot mbahet konferenca vjetore e prokurorëve Sot do të mbahet konferenca vjetore e prokurorëve, e cila është organizohet nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit d
Rita Ora koncert mes Prishtine për 10 vjetorin e Pavarësisë Këngëtarja e famshme me origjine shqiptare, Rita Ora do të performojë në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë.
Sinani e bën si burrat, mbush Andrrën me dhurata për përvjetor (FOTO LAJM) Sinan dhe Andrra janë dy emrat që më së shpeshti i shohim në media. Njëri i famshëm dhe tjetri rrjedhimisht bëhet i f
Betohen para Thaçit 21 prokurorë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në mbështetje të kompetencave kushtetuese dhe ligjore, në pajtim me pr
Shënohet 20-të vjetori i sulmit të dytë mbi familjen Jashari Komuna e Skenderajt shënon nesër 20-të vjetorin e sulmit të dytë mbi familjen Jashari. Sipas një njoftimi të komunës
Festojnë përvjetorin e 10-të! Ledina Çelo publikon foto Ledina Çelo e ka publikuar një foto të rrallë me bashkëshortin. Ata sot festojnë 10 vjetorin e martesës ndërsa nuk ka