999 rezultate për

vjetor

Një dëshmi ndryshe për 10 vjetorin e tragjedisë së Gërdecit Nga Resul Resulaj 15 marsi i vitit 2008 ishte një ditë tepër e bukur. Djelli i harlisur ngrohte Vorën në të Shtunën e
Tirana përzgjidhet si qyteti model në forumin vjetor të arkitektëve Tirana është përzgjedhur si qyteti model i zhvillimit në Forumin vjetor të arkitektëve dhe urbanistëve gjermanë, organiz
Dalin Fotot e festës intime, Albani dhe Çiljeta festojnë 2 vjetorin e lidhjes (FOTO LAJM) Tashmë lidhja mes këngëtares seksi Çiljeta Xhilaga dhe portierit të partizanit, Alban Hoxha është bërë publike. Çift
Kush fiton 166 000 lekë në muaj duhet të deklarojë të ardhurat brenda prillit Janë 8201 individë, të cilët në vitin 2016 kanë deklaruar elektronikisht Deklaratën Individuale Vjetore të të Ardhurave,
Edhe 10 ditë afat për paraqitjen e deklaratave vjetore të tatimeve Deri tani ka jehonë të vogël nga qytetarët për dorëzimin e deklaratave vjetore të tatimit. Deri në afatin për regjistrim
Milan publikon shpenzimet gjysmë-vjetore të vitit 2017 Milan ka njoftuar humbjen gjysmëvjetore prej 22.3 milionë eurosh, një përmirësim në humbjen prej 39.4 milion euro deri n
Thaçi bën dekorimin e radhës Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka marrë Medaljen Presidenciale të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës.
I refuzuan dekoratat, flet Thaçi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas refuzimit që disa personalitete i bënë dekoratave të tij për nder të 1
Delawie shpreson që Demarkacioni të ratifikohet këtë javë Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie po kërkon që në këtë javë të ratifikohet demarkacioni. Këtë qëndrim ambas
Sali Berisha i bën dedikim të veçantë Rita Orës (FOTO LAJM) Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka performuar disa këngë në koncertin në Prishtinë, i cili ishte manifestimi qend
Asnjë këngëtar shqiptar për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Kastro Zizo i revoltuar Festimet e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës kanë zhgënjyer artistët shqiptarë për shkak të organizimit. Përmes nj
Xhaferi shpallet qytetar nderi i Suharekës Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot ka qenë i pranishëm në aktivitetet me rastin e shënimit të dhjetëv
Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10-vjetorin e Pavarësisë Si e gjen Kosovën 10 vjetori i Pavarësisë? Projekti i pavarësisë së Kosovës është arritja më e madhe e popullit shqi
FSK dhe Policia parakalojnë për 10 vjetorin e pavarësisë (FOTO LAJM) FSK dhe Policia e Kosovës kanë parakaluar në sheshin kryesor të Prishtinës. Me këtë rast është ngritur edhe flamuri s
Fillon ceremonia e parakalimit të FSK-së Parada e Forcave të Sigurisë së Kosovës, për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës tashmë ka filluar në sheshet e
Presidenti i Zvicrës uron Thaçi për dhjetëvjetorin e Pavarësisë Presidenti i Zvicrës, Alain Berset, i ka dërguar një telegram urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi,
Thaçi dekoron Rita Orën me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar këngëtaren Rita Ora me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit
Mbahet seanca solemne e Kuvendit të Kosovës Mbahet seanca për nder të 10 vjetorit të pavarësisë Sot do të mbahet seanca solemne e Kuvendit të Kosovës, për nder të 1
Aktivitetet përmbyllëse të festës së 10 vjetorit të pavarësisë Sot përmbyllen aktivitetet për festën e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Përveç, seancës solemne është paraparë
Kjo është axhenda përmbyllëse e aktiviteteve për 10 vjetorin e pavarësisë (FOTO) Nesër pritet të përfundojnë të gjitha aktivitetet që u organizuan me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. N