999 rezultate për

vjetor

Thaçi vjen me urim special për 80-vjetorin e të atit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zgjedhur të urojë 80-vjetorin e babait të tij me anë të publikimit të një fotogra
Në përvjetorin e masakrës Haradinaj i ofron paqen Serbisë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në 19-vjetorin e masakrës së Studimes ka thënë se një pakt i paqes me Serbinë ë
225 mijë euro është rroga më e lartë bruto e paguar në Maqedoni Një shkupjan i punësuar në shëndetësinë private vitin e kaluar ka marr pagë bruto nga 225.000 euro në muaj, ndërsa paga
Xhaferi flet për një vjetorin e dhunës në Kuvend Me rastin e një vjetorit të trazirave në Kuvendin e Maqedonisë ka reaguar edhe kryetari i këtij institucioni Talat Xhafe
Dedikimi rrënqethës i këngëtares shqiptare për partnerin e ndjerë (FOTO LAJM) ”E zhgënjyer, ndoshta nga jeta, zoti ti merr njerëzit më të dashur dhe ky është zhgënjimi më i madh. Nuk është zhgën
Melania Trump feston 48 vjetorin, Zonja e Parë e Amerikës një ikonë mode (FOTO LAJM) Melania Trump ka qënë modele. E lindur në Slloveni, ajo filloi modelingun në moshën 5 vjeçare. Në moshën 16 vjeçare
Bregu merr edhe zyrtarisht detyrën në Këshillin e Bashkëpunimit Rajonal Takimi i 10-të Vjetor i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC), mbajtur sot në Brdo pri Kranju, miratoi Raportin Vjeto
Mbretëresha Elizabeth II feston sot 92-vjetorin Mbretëresha Elizabeth II feston sot 92-vjetorin. Në nder të saj është organizuar një koncert i madh që mbledh yjet e muz
Alagjozovski: Tërhiqen 10 projekte nga Programi i Kulturës Dhjetë projekte të Programit vjetor të Ministrisë së Kulturës për vitin 2018 me vlerë të tërësishme prej tetë milionë e
Dimitrov në përvjetorin e Fondit Evropian për Ballkanin Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov do të merr pjesë në konferencën rajonale me rastin e 10 vjetorit të themel
Policia ndërhyn në festën e 8 vjetorit të themelimit të SKV-së, ka të arrestuar Organizata Studentore “Studim, Kritikë, Veprim” ka festuar 8 vjetorin e themelimit me një ndejë në Parkun e Qytetit në P
Haradinaj: Përvjetori i "Kushtetutës" na gjen me sfida Me rastin e dhjetëvjetorit të hartimit të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj, ka uruar
Reali bën ofertën e parezistueshme për Salah, 50 mln plus "magjistarin" Sipas mediumit spanjoll Diario Gol, Real Madrid ka bërë një ofertë prej 50 milionë eurosh dhe mesfushori Isco Alarcon pë
1-vjetori i ndarjes nga jeta, përurohet busti i kantautorit Françesk Radi Miq, të afërm dhe dashamirës të muzikës së tij, u mblodhën sot pranë kodrave të Liqenit Artificial, për të përkujtuar nj
Rreh burrin pasi harroi përvjetorin e martesës 35 vjeçarja nga Florida Carol Stone u arrestua pasi dyshohet se “ka goditur burrin shumë herë” në kokë dhe fytyrë pasi b
Dhurata më e bukur, fiton 1 mln dollarë për 18-vjetorin e lindjes (FOTO LAJM) Një adoleshente kanadeze ka fituar "jackpot"-in me biletën e parë që bleu në jetën e saj. Charlie Lagarde fitoi çmimi
Sot shënohet 19 vjetori i masakrës së Izbicës Sot bëhen 19 vjet që kur ndodhi masakra e Izbicës, ku u vranë 150 shqiptarë të Kosovës. Më 28 mars 1999, forcat serbe
Sokol Balla zbulon dhuratën që do i bëjë vetes për 45-vjetor Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ishte dje ftuar në emisionin e Sokol Ballës në “Vizion Plus”, ku është përballur
35 vjeçarja rreh burrin pasi harroi përvjetorin e martesës 35 vjeçarja nga Florida Carol Stone u arrestua të mërkurën pasi dyshohet se "ka goditur burrin shumë herë" në kokë dhe f
Thaçi nderon me medalje ish-këshilltarin e Merkelit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po vazhdon ndarjen e dekoratave për dhjetëvjetorin e pavarësisë së vendit. Sot, a