Gazi i merr jetën brenda galerisë një minatori në Bulqizë
999 rezultate për

vjetor

Efekti Ronaldo, Parma rrit në 600% çmimet e biletave për ndeshjen ndaj Juventusit Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi, ka rritur ndjeshëm shikueshmërinë e Serisë A. Edhe klubet rivale po e shf
Transformimi i Tiranës vlerësohet në Samitin Vjetor të Qyteteve Tirana përzgjedhet si një nga qytetet që ka bërë më shumë progres në menaxhimin e qytetit dhe ujit të pijshëm. Një v
Përkujtohet 21-vjetori i ngjarjeve të përgjakshme në Gostivar, kur shqiptarët u ngritën në mbrojtje të flamurit Ishte 9 Korriku i vitit 1997 kur Gostivari u vu në qendër të vëmendjes së opinionit vendas dhe ndërkombëtar si asnjëherë
Çifti Beckham festuan 19-vjetorin, por ja sa kushtoni dollia e tyre Pasdyshim që ish-ylli i Manchetser United dhe Real Madrid, David Beckham, dhe gruaja e tij, Victoria, ish-këngëtare e “S
Dhurata më e veçantë për Messin vjen nga Moska (FOTO LAJM) "Ylli" i bracelonës ditën e sotme feston 31 vjetorin e lindjes së tij. Për të ditën e sotme kanë qënë të shumta mesa
Pas marrëveshjes kryebashkiaku grek viziton Shkupin Kryetari i Athinës Jorgos Kaminis me ftesë të kolegut të tij nga Shkupi Petre Shilegov, sot do ta vizitojë Shkupin për t
Përvjetori i Partisë Socialiste, Berisha lavdëron Nanon e Metën Ditën e sotme bëhen 27 vite nga themelimi i Partisë Socialiste. Për këtë ka reaguar edhe ish-kryeministri i Shqipëri
27-vjetori i PS-së, Tahiri përmend momentet e vështira dhe i uron të gjithë Partia Socialiste feston sot 27 vjetorin e themelimit të saj. Për këtë kanë reaguar fytyra të ndryshme të politikës s
Basha mbushi sot 44-vjeç, Berisha ka një dhuratë speciale për të Ditën e sotme Lulzim Basha ka festuar 44-vjetorin e lindjes. Dhe sigurisht dhuratat nga demokratët nuk kanë munguar në k
Rama me qeverinë në Durrës për 27-vjetorin e PS-së Ditën e sotme bëhen 27 vite nga themelimi i Partisë Socialiste. Ditën e sotme kryeministri Edi Rama e ka dërguar qev
Në përvjetor ushtari britanik rrëfen momentet kur çliruan Kosovën (VIDEO) Ditën kur festohet 19 vjetori i ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimi nga forcat serbe, në një video të shpërndarë nga Ambasa
Trump fik qirinjtë në Singapor, sa vjeç mbushi (FOTO LAJM) Presidenti amerikan Donald Trump gjendet tashmë në Singapor ku do të mbahet samiti me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jo
Sot është përvjetori i himnit, këto janë vargjet që nuk u lejuan Himni Shtetëror i Republikës së Kosovës sot mbush një dekadë nga miratimi në Kuvendin e shtetit të ri, që kishte shpallu
Pas 27-vjetorit Armina ka diçka për të thënë (FOTO LAJM) Ditëlindja e blogeres Armina Mevlani është komentuar gjatë në rrjete sociale për shkak edhe të postimeve të shumta që aj
Kuvendi i Kosovës mban seancë në ndërtesën historike Në Prizren më 10 qershor do të mbahet seance solemne e Kuvendit të Kosovës në shënim të 140 vjetorit të Lidhjes së Prizr
Blendi Fevziu në Top Channel? Lori Hoxha i ka thënë të gjitha në 20 vjetorin e Opinion Gazetari i njohur Blendi Fevziu përflitet se do të largohet në Top Channel, pas 20-vjetësh në televizionin Klan. Ndër
Balerina e njohur gëzon pamasë të atin në studio për ditëlindje Në programin “Dua të të bëj të lumtur” u trajtua një histori suksesi me bazë mirënjohjen e një vajze ndaj të atit - hist
18 kandidatë për 1 vend pune dhe Rama ende thotë që s'ka profesionistë! Administrata publike vijon të mbetet më joshëse për ata që duan një vend pune në raport me sektorin privat. Të dhëna
Ibra as në Top 10 lojtarët më të paguar në Amerikë, Gashi merr më shumë (FOTO LAJM) Skuadrat amerikane vendosën të transferonin yje të futbollit evropian kryesisht në fund të karrierës së tyre. Të gjithë
LDK përkujton 1 vjetorin e tradhëtisë së PDK-së Një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Mustafa kishte rrëzuar përfundimisht LDK- në nga pushteti. Rënia e Qeverisë kishte nd