999 rezultate për

vjetor

Kaçe feston 26-vjetorin, shokët e skuadrës i jepin "breshëri" shuplakash (VIDEO) Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Ergys Kaçe feston sot 26-vjetorin e lindjes, moshë që e gjen sërish në skuadrën ku u
Emina feston përvjetorin e martesës, mësoni çfarë kërkon këtë vit nga bashkëshorti ( FOTO LAJM) Emina Cunmulaj jo vetëm se është një modele shumë e sukseshme por gjithashtu një person me zemër të madhe dhe një nënë e
Haradinaj: Në përvjetorin jubilar të çlirimit të Suharekës, të kujtojmë të kaluarën tonë të lavdishme Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë sot se qershori i lirisë shënon fillimin e kthesës për vendin tonë.
FSK parakalon në 20-vjetorin e çlirimit Njësitet e Forcës së Sigurisë së Kosovës sot do të parakalojnë në kazermën “Adem Jashari” për nder të 20-vjetorit të çli
Balla uron 28 vjetorin e PS, nuk harron të rikujtojë datën e zgjedhjeve Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka uruar ditëlindjen e 28 të Partisë Socialiste përmes një postimi në Faceb
Miku i madh i shqiptarëve Bill Clintion mbërrin në Kosovë nën masa të rrepta sigurie (VIDEO) Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur
Clinton dhe Albright do të shëtisin rrugëve të Prishtinës për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri
Shnajder sot feston 35-vjetorin, këto janë 2 golat që e bënë legjendë te ekipi turk (VIDEO) Uesli Shnajder është një ndër mesfushorët më të mirë dhe më të spikatur që ka prodhuar futbolli holandez. Ish-lojtari i
Pak javë para 50-vjetorit, Jennifer Lopez zbulon sekretin e rinisë së përjetshme (FOTO LAJM) Jennifer Lopez njihet si ikona e bukurisë së përjetshme, sepse sa më shumë kalojnë vitet aq më shumë ajo rinohet. Kë
Del logoja e festimeve për 20 Vjetorin e Çlirimit të Kosovës Në kuadër të manifestimeve për njëzetvjetorin e hyrjes së NATO-s në Kosovë, nga 11 deri më 13 qershor, do të organizohen
Rriten ndjeshëm dëmshpërblimet për aksidentet! Kuvendi vlerëson pozitivisht raportin vjetor të AMF Shlyerja e dëmshpërblimeve për të aksidentuarit ka qenë një problem mjaft i madh në vend, megjithatë kohët e fundit duke
Dani Alves dhe Joana Sanz, festojnë përvjetorin e tyre (FOTO LAJM) Dani Alves dhe Joana Sanz janë një nga çiftet më të përfolura në botën e futbollit. Çifti, i cili u takua gjatë kohë
Diskutohet njohja reciproke e patentave Kosovë-Maqedoni Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet ta mbajë mbledhjen e 98-të, në të cilën duhet të shqyrtohen 26 pr
Bashkë që fëmijë, Andi Lila feston përvjetorin më bashkëshorten (FOTO LAJM) "Bashke qe femijë”- Lojtari i kombëtares Andi Lila feston përvjetorin e lidhjes me gruan e tij. Fëmijët i kanë të ve
Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim kryen në Sarajevë mbledhjen vjetore nga 7-9 maj Mbledhja Vjetore e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim është një prej eventeve më të rëndësishme rajonale, që në
Sot është përvjetori i arrestimeve për rastin Monstra Sot mbushen 7 vjet që kur në një aksion policor u arrestuan më shumë se 20 persona të dyshuar për vrasjen e pesëfishtë n
Zaev përkujton 2-vjetorin e ngjarjeve të turpshme Në rolin e liderit të partisë së Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev sot ka shënuar 2-vjetorin e n
Juventusi nuk ka ndërmend ta lëshojë talentin Kean, i trefishon pagën vjetore Moise Kean po kalon një formë të shkëlqyer. Sulmuesi 19-vjeçar ka shkëlqyer me paraqitjet e tij në dy muajt e fundit, te
Mbretëresha Elizabeth feston 93 vjetorin e lindjes Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth, monarkja me jetëgjatësinë më të madhe në botë, ka festuar të dielën 93 vjet
Pasuria e majmë e njeriut të AAK-së që do të zaptojë shtetin me militantët e tij Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, në një intervistë ditë më parë, ka deklaruar se po të kishte mundësi do të punëson