999 rezultate për

vjetor

Autori i logos së 10-vjetorit të Pavarësisë së kosovës mohon akuzat për plagjiaturë Pas publikimit se edhe logoja e dytë për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës , kishte ngjashmëri me atë të Kongresit të
Emre Can ia bën me sy Juventusit, feston 24-vjetorin me tortën e Zonjës së Vjetër Është një ndër lojtarët më të përfolur për tu afruar te Juventusi në këtë merkato dhe ai është gjermani Emre Can. M
105-vjetori i policisë, Basha shkon në familjen e Artan Cukut (VIDEO) Ditën e sotme festohet 105 vjetori i themelimit të Policisë Shqiptare. Në këtë ditë të rëndësishme për Policinë e S
Bekim Balaj feston 27-të vjetorin e lindjes, Loriku me urim special për shkodranin (FOTO LAJM) Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Bekim Balaj, ka festuar ditën e sotme 27-vjetorin e lindjes së tij. Sulmuesi shkodra
Rita Ora vjen në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë Dhjetë vjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke pë
Në përvjetorin e vrasjes së Malokut deputetja e LDK-së sulmon PDK-në Në 19 vjetorin e vrasjes së veprimtarit të LDK-së, Enver Maloku, janë mbledhur figura të ndryshme të kësaj partie për të
Aurela Hoxha dhe Endrit Mërtiri nuk janë më miq?! Ata ishin një dyshe e pandarë, aty ku ishte Aurela ndodhej dhe Endriti si autor i fotos apo shoqërues. Por ditëlindja e
Ancelotti letër Gattusos për 40-të vjetorin: Në fushë ishte luftaraku im Mes shumë urimeve për 40-vjetorin e tij të lindjes, Xhenaro Gatuzo ka marrë një shumë të veçantë nga Karlo Ançeloti.
Adriano Celentano feston 80-vjetorin e lindjes Legjenda e muzikës italiane, Adriano Celentano feston 80-vjetorin e lindjes. Ai lindi më 6 janar të vitit 1938 në Milano
Reagon Haxhi Shala lidhur me 26 vjetorin e martesës Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Shala ka qenë në qendër të portaleve muajve të fundit lidhur me marrëdhënien e sup
Surpriza e Invës për 90-vjetorin e të atit, Avni Mula Ikona e muzikës shqiptare, Avni Mula, mori në 90-vjetorin e ditëlindjes së tij një surprizë nga e bija, sopranoja e njoh
Ky është kuptimi i logos zyrtare të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës Përzgjedhja e logos për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, është bërë nga Këshilli Organizativ për Shënimin e 10 vjeto
Haradinaj u dërgon një mesazh të gjithë veteranëve Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka uruar veteranët e Luftës Çlirimtare për ditën e tyre, 30 dh
Gjyshja ka përvjetorin e 100-të, Kim Jong Un bën një festë të çmendur (FOTO LAJM) Qyteti i zymtë i Penianit dje u transformua në një vend të hareshëm dhe pistë vallëzimi për të festuar përvjetorin 100-v
Alban Dudushit i bëjnë suprizën e madhe Mbrëmjen e djeshme, gjatë transmetimit të Top Show Magazine ka ndodhur një surprizë e bukur. Moderatori i show-t, Alb
LDK shënon 28 vjetorin e themelimit Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) sot shënon 28 vjetorin e themelimit të saj. Për nderë të kësaj date, kryetari i LD
Kida feston 20-vjetorin! Ja dhuratat speciale që mori Orhidea Latifi, e njohur me emrin e artit Kida ka festuar 20-vjetorin e lindjes. Që në orët e para të mëngjesit ajo ka p
Papa Françesku feston 81 vjetorin, për nder të tij një picë e madhe Papa Françesku mbushi 81 vjeç. Edhe pse Vatikani nuk e feston, Papa mori fjalë të ngrohta dhe urime si dhe u organizuan
Në 81 vjetorin e tij, Papa Francesku bën thirrje për të qenë gjithmonë të lumutr Në festën e 81 vjetorit të tij Papa Françesku bëri thirrje për te qene "gjithmonë të lumtur". Papa, në 81 vjetorin e tij
Aktorja Tinka Kurti feston 85 vjetorin, e mbushin me urime speciale Tinka Kurti lindi më 17 dhjetor 1932 në Sarajevë. "Zoja e randë" e teatrit dhe kinema së shqiptare, një aktore e madhe q