999 rezultate për

vjetor

Haradinaj u dërgon një mesazh të gjithë veteranëve Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka uruar veteranët e Luftës Çlirimtare për ditën e tyre, 30 dh
Gjyshja ka përvjetorin e 100-të, Kim Jong Un bën një festë të çmendur (FOTO LAJM) Qyteti i zymtë i Penianit dje u transformua në një vend të hareshëm dhe pistë vallëzimi për të festuar përvjetorin 100-v
Alban Dudushit i bëjnë suprizën e madhe Mbrëmjen e djeshme, gjatë transmetimit të Top Show Magazine ka ndodhur një surprizë e bukur. Moderatori i show-t, Alb
LDK shënon 28 vjetorin e themelimit Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) sot shënon 28 vjetorin e themelimit të saj. Për nderë të kësaj date, kryetari i LD
Kida feston 20-vjetorin! Ja dhuratat speciale që mori Orhidea Latifi, e njohur me emrin e artit Kida ka festuar 20-vjetorin e lindjes. Që në orët e para të mëngjesit ajo ka p
Papa Françesku feston 81 vjetorin, për nder të tij një picë e madhe Papa Françesku mbushi 81 vjeç. Edhe pse Vatikani nuk e feston, Papa mori fjalë të ngrohta dhe urime si dhe u organizuan
Në 81 vjetorin e tij, Papa Francesku bën thirrje për të qenë gjithmonë të lumutr Në festën e 81 vjetorit të tij Papa Françesku bëri thirrje për te qene "gjithmonë të lumtur". Papa, në 81 vjetorin e tij
Aktorja Tinka Kurti feston 85 vjetorin, e mbushin me urime speciale Tinka Kurti lindi më 17 dhjetor 1932 në Sarajevë. "Zoja e randë" e teatrit dhe kinema së shqiptare, një aktore e madhe q
Vjollca Hoxha dedikim Filip Çakulit për 15-vjetorin e “Fiks Fare” (FOTO LAJM) Emisioni satiro-investigativ “Fiks fare”, dje ka festuar 15-vjetorin e ekzistencës së tij. Stafi i këtij emisioni k
Patozi nuk përmbahet në 27 vjetorin e PD-së, nxjerr gjithë të palarat Një nga kritikët më të mëdhenj të Bashës, Astrit Patozi njëkohësisht edhe ish-deputet i PD, ka bërë një shkrim të gjatë
Ju kujtohet torta e 100-vjetorit? Pas 5 vitesh shqiptarët lënë sërish nam në shesh (VIDEO) Ju kujtohet torta e pavarësisë së 100-vjetorit? Më shumë se torta, të gjithë na kujtohen imazhet e shkrepura atë di
Amelia feston 2 vjetorin, ditëlindje princeshash (FOTO LAJM) Vajza e Albanit dhe Miriamit, dje ka marrë dhuratën më të çmuar nga prindërit e saj. Dje çifti ka publikuar këngën '
Me legenë dhe kova, si e festuam 100-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë (FOTO LAJM) Shqipëria po feston 105-vjetorin e Pavarësisë të shpallur në Vlorë në vitin 1912. Dita e djeshme përfundoi me aktivi
Thaçi: Vitin 2018, një vit evropian për shqiptarët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë me rastin e festës së 28 nëntorit se duhet punuar që viti 2018 të shndërrohe
Xherdan Shaqiri uron për 105 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë (FOTO LAJM) Xherdan Shaqiri, lojtari që aktualisht luan në kampionatin anglez me Stoke Cityn nëpërmjet rrjetit social “Instagram” u
105-vjetori i pavarësisë, Berisha uron shqiptarët me 3 dedikime të veçanta (FOTO LAJM) Ish- kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka uruar sot të gjithë shqiptarët, për 105 vjetorin e Pavarësisë. Berish
Urimi i këtyre fëmijëve është më i veçanti për 105 Vjetorin e Pavarësisë (VIDEO) Shqiptarët festojnë sot në të gjitha trevat brenda apo jashtë territorit etnik të tyre. Shqipëria bën sot 105 vite sh
Rexhep Selimi kujton 20 vjetorin e daljes publike të UÇK-së 28 nëntori nuk shënohet vetëm si festë e pavarësisë së Shqipërisë. Kjo datë në vetë ngërthen edhe histori të tjera të po
105-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë bën bashkë PS-LSI në Elbasan PS-LSI janë bërë bashkë në Elbasan. Festat e 28-29 Nëntorit duket se kanë “thyer akujt” mes tyre ku kryetarja e LSI-së,
105-vjetori i pavarësisë, Rama bashkon flamujt dhe uron shqiptarët (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka uruar me anë të një postimi në Facebook festën e pavarësisë së Shqipërisë. Sot në 105-vjet